Beatlweek festivalis. Bitliakų gerbėjai – sukruskite!

Liverpulio Mersey saundas padarė tokią milžinišką įtaką muzikiniame žmonijos gyvenime, kad tai išmatuoti prireiktų liniuotės sugraduotos šviesmečiais. Bet nusileiskime žemyn, prie paviršiaus. Mūsų begalinio noro padainuoti kažką iš bitlų repertuaro istorinius momentus vardijame čia: chronologija gali varijuoti dėl atminties spragų, be to, niekas to anksčiau nedarė.

YESTERDAY. Alvydas Jegelevičius (Aisčiai, apie 1970), Dzilbus (Aisčiai, apie 1972), Agnė Dabregaitė (Glūko meetai)

I FEEL FINE. Rikantas Lilis (Aisčiai, apie 1972), Valentinas Chlevickas (Aisčiai, 2015), Dzilbus su Rasa ir Agne (Glūko meetai)

OH DARLING, LET IT BE. Alvydas Jegelevičius (Ploščiadkė, apie 1971),

GET BACK. Valentinas Chlevickas (Aisčiai, 1981)

FROM ME TO YOU.  Alvydas Jegelevičius (live, Alytaus šventė 2011)

ALL MY LOVING. Alvydas Jegelevičius su Dzilbum (Glūko meetai)

ACROSS THE UNIVERSE. Saulius Jegelevičius (Glūko meetas 2011)

HELP, TICKET TO RIDE, WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS,  STRAWBERRY FIELDS FOREVER, ALL MY LOVING, SHE LOVES YOU, EIGHT DAYS A WEEK. Dzilbus su Rasa (Glūko meetai)

Bitlų dainų variacijos smuikui. Algirdas Verbauskas (Glūko meetai). Algio anūkas gitara sugrojo YESTERDAY.

GIRL. Rima Beišienė (nuo paauglystės iki dabar)

HEY JUDE. Dzilbus kartu su Igoriu, Kefu, Viduku (Glūko žiemos meetai, sudainavo ir nuvažiavo Naujųjų švesti)

Vytautas Balynas, Virgius Grigaitis, Mindaugas Leitonas ir visa gausi glūkoidų pritariamojo vokalo bendruomenė aktyviai reiškėsi viešuose renginiuose, audringai palaikė atlikėjus ir tuo įrodė, jog bitlai ir glūkolidai neatsiejami.

BITLAI IR THE CAVERN CLUB GYVAI

Šiuo metu yra unikali galimybė Livepulio „The Cavern Club“ (Bitlų lopšyje) interneto pagalba matyti atlikėjų pasirodymą gyvai!

Kviečiu glukoidus prisijungti. Namų aplinkoje praleisite laiką. Man tai sukelia malonias asociacijas ir prisiminimus apie viešnagę klube 2016 m., kuomet teko ‚Bitlų“ fanų iš viso pasaulio būryje švęsti Johno Lennono gimtadienį.

„Cavern Club“ istorija prasideda 1957 m. sausio 19 d., kuomet pirmą kartą atsivėrė sandėlio, esančio Liverpulyje, Mathew gatvės 10 gatvės rūsyje, durys. Klubo savininkas Alanas Sytneris įsivaizdavo, kad čia bus geriausias džiazo klubas už Londono ribų. Ir tikrai, klubas tapo mėgstama džiazo gerbėjų vieta, į kurią net netilpdavo visi norintys. Be šešių šimtų laimingųjų esančių viduje, šimtams teko laukti eilėje, kad patektų į vidų. Čia pasirodė daugelis to meto bliuzo legendų: Big Bill Broonzy, Sister Rosetta Tharpe, Marie Knight, Sonny Terry ir daugelis kitų…

John Lennon 77. Malta 2017 || Foto – Vytautas Stanevičius || Montažas – Garažų Klipai 2017

Koncertas Alytaus pabe. 2018

1956 m. Anglijoje prasidėjo „Skiffle“ stiliaus manija. Šio stiliaus grupės čia irgi rado prieglaudą. „Skiffle“ – tai liaudiško stiliaus muzika, atliekama naudojant pigias gitaras, buities reikmenis ir persipina su rokenrolu.

Manoma, kad Richard Starkey (vėliau žinomas kaip Ringo Starr) debiutavo „Cavern“ klube, mušdamas būgnus grupėje „Eddie Clayton Skiffle Group“ 1957 m., liepos 31 d.

Po savaitės, rugpjūčio 7 d. čia debiutavo grupė „Querry Men Skiffle Group“, kurioje grojo John Lennon su mokyklos draugais.

Paul McCartney ant „Cavern“ scenos su šia grupe užlipo 1958 m. sausio 24 d., nes prie grupės prisijungė 1957 m. spalyje.

Pirmajame „The Beatles“ pasirodyme „Cavern“ klube grojo Johnas Lennonas, Paulas McCarney, George‘as Harrisonas, Stiuartas Sutcliffe‘as ir Pete‘as Bestas. Vėliau jie tapo klubo vizitine kortele, jo veidu. Čia jie mokėsi scenografijos, bendravimo su auditorija, kuri buvo vos už keliasdešimt centimetrų.

1961 m. lapkričio 9-ąją „Caven“ klube Liverpulio verslininkas  Brianas Epsteinas pirmą kartą pamatė „Bitlus“. Tai nulėmė tolimesnę jų tolesnę karjerą…

Daugiau info rasite čia::

  ⇐  International Beatleweek Feisbuke

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑