Agnė ir Saulius. Verta pakalbėti

Andrew Loog OLDHAM rollingų (1963-67) manageris, muzikos verso žiniuonis, prieš pora metų reziumavo savo ilgo gyvenimo patirtį taip: pramogų banalumas tiesiogiai proporcingas masių bukumo lygiui.

Agnė Jonkutė ir Saulius Jegelevičius nėra mainstrymininkai ar popso atstovai. Būtent todėl apie juos verta kalbėti, klausyti, žiūrėti, analizuoti ir gerbti.

AGNĖ JONKUTĖ

Agnė Jonkutė || Foto MO muziejus.

Turime dvi Agnes ir abi atstovauja menams. Agnė Dabregaitė dainuoja Lietuvos scenose ir glūkoidų meetuose, bet  šį kartą apie Agnę Jonkutę. Tiems, kurie nežino: Agnė yra “Aisčių“ bosisto Viktoro ir mokytojos Julijos dukra. Menuose jau seniai subrendo. Glūkoidų bendruomenės atstovų namuose kabo Agnės kūriniai. Kabo parodose ir neįtikėtinuose  Pasaulio taškuose. Nebūtina eiti į Solomono R. Guggenheimo muziejų NewJorke, nors ten nuėjus gali ir neišeiti. Nes  prarasi laiko suvokimą, bet išeitis visad bus: paslaugus muziejaus tarnautojas primins, jog muziejaus darbo valandos išseko.

Ramybė ir susikaupimas – taip pasakė Čekoslovakijos prezidentas Liudvikas Svoboda, kreipdamasis į tautą 1968, kai sovietų  kariuomenė įsiveržė į  suverenią šalį. Agnės tapyba taip pat dvelkia ramybe ir susikaupimu, o kūrinių minimalizmas, panašu, nukreiptas prieš abstraktųjį ekspresionizmą ir susideda iš gana lengvai suvokiamų struktūrų, todėl net nuožmus kritikas turėtų tarti: taip, čia kažkas yra. Ir pradėtų aiškinti, jog išraiškos priemonės nesudėtingos ir ne tiek dėmesio skiriama pačiam kūriniui, kiek jo santykiui su erdve. Taigi viskas čia gerai, nes grožis yra tiesa, ir tik todėl ji yra graži (tiesa).

Pažiūrėkime ir paklausykime ką dar paporins dailės kritikė Kristina Stančienė apie tapytojos Agnės Jonkutės kūrybą.

Kristina Stančienė apie Agnę 

 

 

 

 

SAULIUS JEGELEVIČIUS

Saulius Jegelevičius || Youtube screenshotas

Turime du Saulius. Saulius Aleksandravičius, Viduko, Vidmos, Kapitono ir Dzilbaus grupiokas ir kolega muzikantas. Jie visi 1970-1971 grojo KPI Mechanikos fako undrgrounde tiesiogine prasme – repeticijos vyko fakulteto rūsyje. Tiesa ta, jog Saulius su savo gražia ir gausia šeima paskutinį kartą lankėsi prie Glūko, berods, 1995. Vėliau jį pasiglemžė biauri liga.

Šį kartą apie Saulių Jegelevičių. Kas nežino: Saulius yra “Aisčių“ lyderio, kompozitoriaus, atlikėjo, rašytojo ir poeto Alvydo “Jegelės“ Jegelevičiaus sūnus. Glūkoidai niekada nepamirš Sauliaus ir Algirdo Verbausko tendemo – gitaros ir smuiko pašnekesio per jubiliejinį 30 glūkoidų meetą prie Glūko, atliekant Nikola Paganinį.   Muzikos mokytoja Janina Adomonytė  Pirmoje vidurinėje, 1964 metais savo septintokams: būsimiems Aisčiams Viktorui Jonkui ir Gintui Unguraičiui, būsimiems gydytojams ir būsimiems mokyklos vamzdžių (trimito ir klarneto) pūtėjams Valerijui Strazdui ir Vidui Pranevičiui, būsimam seimūnui Jonui Pangoniui ir būsimam folkmuzikantui Stasiui Trakymui  muzikos pamokoje kartodavo, jog net Leninas labai mėgo Bethoveno Apasionatą ir ją  klausė begalę kartų… Šiandien, tikėtina, garbaus amžiaus mokytoja būtų sakiusi: net ir toks tipas kaip Leninas labai mėgo Bethoveno Apasionatą.  Algirdo ir Sauliaus Paganinis – yra tai, ką norisi klausyti ir klausyti begalę kartų…  Gal ir Leninui patiktų (džoukas).

Saulius Jegelevičiaus kūrybos perliukų rasite, panaršę ir glūkoidų kūrybos svetainėje Garažų Klipai: Songai.  

Jo paskutinis kūrinys “Whitest Mist“ sukonstruotas nuožmiai orginaliai, įtaigiai ir gyvena totalioje harmonijoje su garso takeliu. Reikia nepamiršti ir jo komandos indėlio.  Galite nupirkti vertingą muzikinį produktą ar kitaip paremti jaunąjį kūrėją,  paklausyti Apple Music , Spotify, Deezer platformose,  o mūsų tinklapis siūlo peržiūrą YouTube.

Saulius Jegelevičius – Whitest Mist

Vienas komentaras “Agnė ir Saulius. Verta pakalbėti

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑