Pekka Pakarinen Lietuvoje

Pirma dalis (ilgiausia)

Senas glūkzaurų draugas Pekka Pakarinen iš Suomijos vėl Lietuvoje. Šį kartą su žmona Marja-Liza. Pekka suomių-lietuvių bendrijos narys-veteranas, gyvena ir dirba Joensuu pietrytinėje Suomijos dalyje. Jis koledžo dėstytojas, besidomintis sociologija, politika ir visada nepamirštantis paklausti, ar įvyko tradicinis susitikimas prie Glūko. Visad išklausinės kaip sekasi jūsų antrajai pusei, vaikams, broliams ar seserims ar kažkada paminėtam tolimam giminaičiui. Jis pasidomės kaip Aidui pernai pavyko išlaikyti egzaminą ar kitas detales, kurias visi jau spėjome ir pamiršti. Taip jis demonstruoja savo fenomenalią atmintį ir nuoširdų domėjimąsi tavo persona.

Joensuu turi apie 75 000 gyventojų,  švarus, tvarkingas, jaukus, gyvybingas  skandinaviškas Alytus. Alytus daro žingsnius link Joensuu ir, jei judesiai nelėtės, tikėtina, po 20-30 metų bus toks pats švarus, tvarkingas, jaukus ir gyvybingas.

Kas naujo pas suomius? Kaip sakė Pekka, viskas O.K., nors pastaraisiais metais šiurpą pradėjo kelti gausūs rusų turistai. Mašinomis važiuoja kaip nori ir stato jas kaip ir kur nori. Garsiai rėkauja ir skeričiojasi. Šiandien tai vienintelė Joensuu bėda.

pekka1 (1)visos1 (1)

Gal prieš 15 metų Suomijoje teko Pekkai padėti statyti sandėliuką-pašiūrę šalia jo bungalo prie ežero. Mūsų gastarbaiteriai, išsimėtę po platų pasaulį ir pardavinėdami savo darbą ten, tur būt nesusapnuotų tokio darbdavio kaip Pekka. Vos pradėjus dirbti, jis jau sako: stop, stop,  čia ne archipelag-gulag. Važiuojam, parodysiu kaip Suomijos fermose kompiuteriai melžia karves. Kitą diena po pietų, jis jau vežioja mus po apylinkes, aprodo bažnyčias, tautines parodas, muziejus. Trečią dieną iškomandiruoja į rocko festivalį. Kasdieniniai plaukiojimai valtimi po milžiniško dydžio ežerą su egzotiškomis šiaurietiškomis salomis, dar vakarais sauna su pašnekasiais, kurių metu supranti, kad kiekvienas suomis didžiuojasi savo tautos žygdarbiu, kai atlaikė rusų invaziją 1939 – 1940 metais. Lietuvis gali “pasigirti“ atvirkštiniu veiksmu: savo tautiečių vizitu Maskvon ir  nuolankiu prašymu priimti į sojūzą. Aišku, mes tokį faktą kukliai nutylėjome ir net ne todėl, kad žinome, jog istoriją Pekka išmano puikiai.

Antra dalis (midi)

Šį kartą Pekka aplankė Vilniuje svarbias vietas, Trakus ir rado laiko pasimatyti su savo draugais – glukzaurais. Numatyta susitikimo vieta – pas Virgių Vilniuje,  jo  senamiesčio bute. Bet pats Virgis su sūnumi Augustu Prancūzijoje medikų simpoziume, o dukra Ilona, skubėdama į susitikimą su Pekka ir Marja-Liza, blaškosi Briuselyje, kur turėjo darbo vizitą, susijusį su Radisson viešbučių tinklo veikla. O Ilonai užduotis buvo atvežti svečius Vilniuje tiesiai į susitikimo vietą ir dar punktualiai, taip kaip pasielgtų tik vokietis. Ten, Belgijoje, beskubėdama į aerouostą, ji pajuto, kad pasiklydo, teko su kelionės krepšiais bėgti miesto kvartalais ir pagelbėjo paslaugus dviratininkas laiku atvežęs tiesiai į lėktuvą. Nuotykiai nesibaigia. Dzilbaus audi numiršta pakeliui į Vilnių. Aidas, nutraukęs neatidėliotinus darbus savo wi-fi paslaugas teikiančioje firmoje, vyksta skubiai pagalbon ir Vilnių ekipažas pasiekia laiku. Anokia paslaptis, kad gydytojai nepaprastai užimti žmonės. Rima kažkokiu būdu išsprūsta iš darbo ir jau šeimininkauja savo jaukiame bute, vaišindama ir kalbindama svečius. Po trijų valandų Pekka su žmona išvyksta į Suomijos ambasadą. Ten jį pakvietė pats ambasadorius.

Trečia dalis (vaizduoklinė)

hd_ico Pekka Pakarinen in Lithuania 2013 || Kamera ir montažas  Dzilbus

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑