Alytaus gimtadienis 2013 [rock‘o reikaliukai]

RIMTAI IR BE EMOCIJŲ

Alytaus gimtadienio šventės metu dėmesys krypo į vietinių rockmenų pasirodymus. Tai R.Vymeris (ex ,,Svaras 409″), A. Jegelevičius (ex ,,Aisčiai“), A. Abromavičius (ex ,,Heraldika“),  A. Sikorskis (ex ,,Vynas“), Alytaus roko lyga „Laiko sala“, Moonshine, dar kai kurie svečiai.

Koks įspūdis. Kas tuos įspūdžius akumuliuoja? Jei tai žmonės VISĄ savo gyvenimą klausę, kolekcionavę Deep Purple ar Nirvana, Iron Maiden ar Oasis, matę krūvas koncertų DVD ar gyvai– jie dažnai turi supratimą apie hard&heavy muziką. Gyvas pavyzdys šventėje: susitinkame   melomaną Valių Stadulį, ką tik iš Vokietijos, kur dvi paras kaifavo  rocko fiestoje, kurioje dalyvavo Europe, Whitesnake, Journey ir kiti grandai. Ką gali Valius pasakyti apie Alytaus sproginėjančius garsus? Jis tik nusišypso ir kukliai patyli. Ta tyla ir yra pirmas vertinimas.

Kitas epizodas. Dzilbus, jau besibaigiant grupių pasirodymams, klausia Valentiną Chlevicką (gitara, vokalas, muzikos kolekcijos, grojęs su Kęstučio Antanėlio grupe Vilniuje su exAisčiais ir begale kitų): na, Valiau, koks įspūdis, kaip grojo, kas patiko-nepatiko? Valius kiek patylėjęs: –  žinai, aparatūra tikrai neblogai skamba…

Vertinti mūsų vietinius šaunuolius, lyginant juos su Led Zeppelin, labai NEGARBINGAS užsiėmimas, todėl toliau juos tik girsime.

NUOŠIRDŽIAI IR SU EMOCIJOMIS

Pagarbą reikia atiduoti exAisčių vadui Alvydui A. Jegelevičiui, padėkoti už pasirodymą ir priminimą, jog būtent “Aisčiai“ Alytuje 1969 įpūtė pirmąjį rocko j o n v a b a l į. Kai “Aisčiai“ grodavo koverius iš grupių Ten Years After, Chistie, Manfred Man, CCR, liepsnojo scenos užuolaidos Prienuose, lūždavo salės Alytuje ar Elektrėnuose. Tai fanų darbas, jie net lydėdavo grupę koncertų metu, kaip kokie Manchester United F.C. futbolo klubo gerbėjai. Tada tokia muzika buvo kažkas negirdėto ir gaivaus.

Šiandien, klausant exHeraldika Andriaus Abromavičiaus gitarinius papjaustymus ar Ričardo Vymerio atliekamus gabalus, suvoki, kad rock‘o reikaliukai ženkliai pasistūmėjo į priekį. Tai DŽIUGINA. Pora savaičių anksčiau, šalia Žaliosios mokyklos pasirodė grupė iš Austrijos (matysite filmuke). Vyrukai sugrojo tiksliai ir subalansuotai. Tai tikra hardrocko klasika. Jokio jovalo.  Dar matėme ir girdėjome Moonshine su Gabriele Dzekunskaite. Glukoidų verdiktas: tai Alytaus rock‘o viltis. Gabrielė parodė, kad ladies in rock gali ne mažiau už patikrintus rockmenus. Esi šaunuolė. Dar pagyrimas Moonshine gitaristui. Gaila, nežinome Tavo vardo ar bent niko (tikimės, komentuose kažkas vis tik parašys), bet linkime Tau savo Fender Stratocaster‘iu  daryti taip kaip Ritchie Blackmore, daryti geriau už Ritchie.

rocko_reikalai

DALYVIAMS IR GERBĖJAMS

Filme matysite Alytaus grupių beveik visus penktadienio pasirodymus. Ten bus dar daugiau vertinimų, tad neužsigaukite, jei kas ne taip. Tobulumui nėra ribų. Roma irgi nepasistatė per dieną. Ir neužsilenkite iš laimės, jei sulauksite pagyrų.

Rock’o reikaliukai || kamera ir montažas  Dzilbus || Trukmė 00:10:17

14 komentarų “Alytaus gimtadienis 2013 [rock‘o reikaliukai]

Pridėti Jūsų

 1. Valius kiek patylėjęs: – žinai, aparatūra tikrai neblogai skamba…
  Pilnai palaikau Valiaus nuomonę. Nuo savęs norėčiau tik papildyti. Kiekvienais metais aparatūros skambesys vis geresnis, tik muzika vis prastyn….. Norėjau plačiau pakomentuoti, bet persigalvojau, Patys viską matote, patys viską suprantate….

  Patinka

 2. …tačiau aukščiau išsakytų mano žodžių ir minčių nevertėtų taikyti tam pačiam kurpaliui. Taip susiklostė aplinkybės, kad paskutinėmis dienomis teko susidurti su Alberto Antanavičiaus (Šekspyro) kūryba. Štai šitam žmogui žemai lenkiu galvą. Nesustok Albertai……. Žodį “nacionalinė vertybė“ kartais suprantame iškreiptai, tačiau tik mūsų pastangomis, šis žodis turi įgyti tikrąją prasmę.

  Patinka

 3. Tikiuosi ir Gintas ir publika nepasmerks. 2013 m. miesto šventės proga, po dvidešimties metų pertraukos, “įamžinau“ keletą miesto šventės akimirkų, kurias rasite čia:

  Pastaba: ne visi galime būti bitlais, todėl informacija turi būti suprantama ir kitiems…… Pajuokavau:)

  Patinka

 4. Kad lipa ant scenos visi kas netingi, tame nematau nieko blogo. Jaunimas turi bandyt bandyt ir dar kartą bandyt, bet tie bandymai turi būti nukreipti teisinga linkme. Mes, senimas, kaip Dzilbus pasakė, turime pasirodyt, kad dar gyvi esame, todėl irgi labai gerai, kad nors dar kažką darome. Reikalas kitur. Asmeniškai nepakenčiu netautiškumo, bet kokiuose gabumų rėmuose. Bet taip pat stengiuosi vengti ir fanatiškumo. Tai lyg būtų ir paaiškinimas tam, kuris antrame mano komentare uždėjo minusiuką.

  Patinka

 5. Apie muzikos grupes. Pirmą kartą norėčiau padėkoti kažkuriam iš savivaldybės darbuotojų, kuris surinko tokį būrelį šaunių muzikantų (mano asmeninis muzikos vertinimas), kurie grojo tai kas man tiko. Tokios, ištisai tęsiančiosios, roko sultimis sulietos muzikėlės, mano miesto centre šventės proga neteko girdėti. Svarbiausia-jokių popsų nebuvo.
  Lenkiu galvą mūsų jauniems pradedantiems roko muzikantams. Tai kas tyli, paklausti apie jaunimo muzikavimą, norėčiau jiems priminti, kad būdami tokių metų kaip mūsų jaunieji rokeriai, jie dar tik ieškodavo ką nukopijuoti ir mokėsi akordus.
  Pirmyn jaunieji rokeriai Moonshine. Sėkmės jums.

  Patinka

 6. Įdėmiai perskaičiau Algirdo komentarą keletą kartų. Labiausiai pritarčiau sąvokai-asmeninis vertinimas. Nemanau, kad muziką reiktų skirstyti į kategorijas, gera-bloga. Popsas taip pat muzika, o tikslią šią žodžio sąvoką galima rasti internete. Natūralu, kadangi žmonių skonio receptoriai skiriasi, todėl vieniems suprantamas popsas, kitiems rock, dar kitiems yra suprantama simfoninė muzika ir t.t. Visiškai neanalizuosim primityvios muzikos. Mane asmeniškai daugiau domina stiliaus atlikimas, ar tai bebūtų rock ar liaudies muzika. Gal būt todėl, kad, kaip rašiau anksčiau, savo laiku buvau puikiai susipažinęs su tuo “vidaus degimo“ varikliu. Prie dabartinės technikos, kai kuriuos “super viražus“, nesunkiai galima būtų sugroti kojų pirštais. Dėstydamas šias mintis, neturiu jokio asmeniškumo. Mūsų karta visomis prasmėmis pragyveno labai įdomų laikotarpį, su savo pomėgiais, kumirais ir technine revoliucija. Natūralu, kad kiekviename iš mūsų susiformavo savas požiūris į muziką, meną, galų gale į patį gyvenimą.

  Patinka

 7. Man taip pat patiko muzika. Čia nebuvo Žentų, Šiškauskų, žvaigždių kvartetų, Mijų, 69 danguje,pupyčių ir pan. Mano ir Algirdo mintys sutampa. Nebūtina gilintis į muzikos stilius. Viskas aišku.

  Patinka

 8. Manau, gerai, kad vyko tie koncertėliai ir buvo pakviesti ko ne visi Alytaus veteranai pretenduojantys rockovai groti. Šventė, šia prasme buvo gerai organizuota, nes Miesto sode vyko panašus festivalis visiškai kitokios muzikos mėgėjams. Nesitikėkime, kad į Rotušės aikštę 2014 atvažiuos Whitesnake ar Muse, tikri AC/DC ar Coldplay. Džiaukimės ką turime ir santūriai kaifuokime.
  Glukoiduose yra mūsų admino Donato (juodo) parengtas, sakyčiau, tikrai neblogas straipsnis apie posą ir nepopsą, manau, labai vera pasiskaityt diskusijoje dalyvaujantienms komentatoriams
  https://glukoidai.wordpress.com/2011/03/16/apie-popsa-ir-ne-popsa/

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑