Ar naivumas turi ribas?

Kai Šekspyras Facebook‘e įdėjo šią frazę „… iš rugpjūčio tezių: durniams demokratija nereikalinga…“, kilo mintis išsiaiškinti, kodėl dalis piliečių taip nenoriai skiepijasi nuo covid19 ar išvis vengia. Būdas tai padaryti labai paprastas: reikia komentaruose įmesti keletą provokuojančių įrašėlių ir minia antivakserių su įniršiu pradeda tave pulti.

A P I E    P A T I K L U M Ą

Jie grąsina pašalinti iš Facebook‘o draugų (citata: labai noreciau, kad prablaivetum, o jei ne, teks atsisveikinti draugystes fb), tvirtina, jei pasiskiepysiu, lydės liūdnos pasekmės ne tik mane, bet ir palikuonis, būsiu valdomas globalistų, etc. Primeta begales linkų, kurie turėtų pakeisti tavo pasaulėžiūrą ir „atvesti į protą“. Dar atsiuntė filmuką (padėkojau, nes žiūrėjau jį atidžiai ir visiems rekomenduoju), kuris pretenduoja į absoliučią tiesą, kuria reikia vadovautis XXI amžiuje. Trumpas turinys: Bilas Geitsas, Microsoft įkūrėjas su keliais bendraminčiais, naudodami nano technologijas, prisodrina vakcinas nuo covid19 microchipais, kurie mobilaus ryšio G5 pagalba valdys pasiskiepijusią žmoniją: reguliuos gyventojų skaičių Žemėje, uzurpuos jų protus ir padarys absoliučiai valdomus globalistų. Bet kuris, turintis elementarių žinių apie skiepų paskirtį, žino, jog cholera, pasiutligė, difterija, naujagimių stabligė, poliomelitas, tymai, raupai, šiltinė ir dar visas pluoštas kitų blogybių, per amžių amžius išnaikinusių milijonus žmonių, pasitraukė į užribį. Dar prieš 1000 metų, XI amžiuje kinai pastebėjo, kad sveikus asmenis užkrėtus nuo nesunkiai sergančių ar sveikstančių, pastarieji daugiau neužsikrečia. Šį būdą pradėjo taikyti liaudies žiniouniai: išdžiūvusį raupų pūlinukų turinį ar sudžiūvusius šašus įtrindavo į sveiką žmogaus odą, gleivinę ar įpūsdavo į nosį, taip siekdami užkirsti kelią raupų susirgimui. Tai buvo pirmieji bandymai žmonijos istorijoje kovoti su mirtinomis ligomis.

Žmonių patiklumas stebina. Keletas perliukų. Paskambina gudrutis ir paprašo padiktuoti  banko kodus. Kodėl ne, juk taip gražiai prašo ir labai rūpinasi tavo pinigėliais, kuriems gręsia didelis pavojus. Ir padovanoja tokiam tūkstantėlį ar du. Gal prisimenate „Sekundės“ banką, į kurį vieni nešė pinigus, o kiti ne. Juk greitai palobti labai norisi, oi kaip norisi, bet nukentėjo tik patiklūs žiopliai. Žmogelis minioje sušunka „Allah Akbar“, susprogdina save ir dar tuziną. Nes įtikėjo, jog po mirties keliaus pas savo Dievą į užpečkį. Gajanos džiunglėse nusižudo keli šimtai sektantų, nes tikėjo, jog jų mirtis apsaugos žmoniją nuo apokalpsės. Amerika tikėjo, jog Afganistaną galima paversti demokratijos bastijonu Artimuosiouse Rytuose. Jei būtų įžvalgūs – vos tik nukalė Bin Ladeną, būtų žygiavę namo .

Būtinai pažiūrėkite šį filmuką, kad suprstumėte, kaip galima atrasti patiklių homosapiens, naudojant fakenews technologijas.

O dabar apie mano ekspermentą, iliustruojantį, kaip galima manipuliuoti žmonėmis. Pernai į Facebook‘ą įkėliau savo sukurtą feikinį filmuką apie savo šunėkę vokietaitę Fidži, kuri, atseit,  susirgo covid19.  Padariau prierašą (tiksliau – nesąmonių rinkinį):

„Svarbi žinia turintiems namie augintinius. Juos taip pat puola coronavirusas, tik, kaip nustatė Šveicarijos virusologijos mokslininkai, jis sudarytas iš genetinės medžiagos, apgaubtos baltymo apvalkalu. Tai būdinga tik šunų genomui. Virusą pavadino COVID-19 Canin. Mano šunėkė susirgo sunkia šios klastingos ligos forma. Pasireiškė sunkus, dažnas kvėpavimas, vėliau traukuliai. Kažkur perskaičiau, jog padėti gali tik intensyvūs užsiėmimai su regbio kamuoliu. Po pirmo užsiėmimo šuns būklė šiek tiek pagerėjo. Po 7 užsiėmimų visi negatyvūs ligos simptomai atsitraukė, panašu, jog šuo pasveiko. Pasidalinkite šia žinute. Tai gali išgelbėti jūsų keturkojų gyvybes“.

Atsiprašau visų, kurie patikėjo šia nesąmone, nors tikėjausi sulaukti komentaro: baik, Dzilbau, mus kvailinti, neesame tokie dun-dun.

 

A P I E   L A I S V Ę

Facebook‘o komentarų fronte pilietis užtikrina, kad jis gal ir pasiskeipytų, bet per prievartą – ne! Mat be covidinio paso neįleis į krautuvę makaronų nusiprkti. Suprask, jo laisvę riboja. Kad jis, be skiepo būdamas, turi didelę tikimybę pats susirgti, užkrėsti artimuosius, draugus, atsitiktinius piliečius ir taip pažeisti jų laisvę, jam NEDAŠUNTA. Laisvės formulė paprasta: ten kur baigiasi mano laisvė, prasideda tavo ir vice versa. Šis pilietis priklauso maršininkų miniai, deda Dovydo žvaigždes į Facebook‘ą, sapalioja apie diktatūrą ir komentaruose skundžiasi, kad gavo ašarinių dujų per maršininkų išpuolį prie Seimo, nors vertas guminių kulkų. Talibaniški išpuoliai mūsų valstybėje netoleruotini. Tai ir arkliui aišku.

Naivumas – ne liga. Jei žmogus įdomaujasi mus supančiais reiškiniais, plečia akiratį yra žingeidus ir sugeba vadovautis racionaliu protu,  tamsa traukiasi. Jei visa žmonija būtų pakankami protinga, neliktų galimybės ieškoti kvailių. Gal kada nors …

4 komentarai “Ar naivumas turi ribas?

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑