Tai ką rinksime?

Ten užsienis ir jų protinga valdžia. Užsienyje nebūna nei biudžeto deficito, nei valstybės skolos, nei korupcijos: ten visi varguoliai gyvena oriai, valdžia rūpinasi žmogumi, verslas visuomet nori pasamdyti kuo daugiau žmonių ir ne tik mokėti jiems atlyginimus, bet ir rengti jiems nemokamus tūsus, iškylas į vandens pramogų parkus. Ten visi niekšai – kalėjimuose, žmonės gyvena iki vėlyvos senatvės, kurioje nebūna nei skausmų, nei ligų, tik didelės pensijos, apdraustos santaupos ir begalinės atostogos prie šiltų jūrų.
Kvailesnio absurdo sugalvoti posto pradžiai nepavyko.

Politinės temos neturėtų mus priešinti. Igorio straipsnis (2012 kovo 23 d.) parodė, jog esame vaikiškai įžeidūs ir gana pikti ir sergame smėlio dėžės sindromu. Roma nepasistatė per dieną. Mūsų politinei kultūrai suklestėti reikia laiko ir pamokų. Linkiu draugiškų pasispardymų (ne piktų).

Diržų veržimasis

Kai į Lietuvą užsuko krizė, premjiero G. Kirkilo vartotojiškumo orgijos dar tęsėsi. Reikia prisiminti, kad estai jau buvo sukaupę pinigėlio juodai dienai ir pakankamai sumažinę poreikį gyventi ne pagal pajamas. Anot mūsų kraštiečio politologo Vytauto Dumbliausko niekas per daug ir nenorėjo eiti į valdžią 2008-aisiais.  Premjeras A. Kubilius rado „nelabai linksmą situaciją“. Teigiamai vertinu, kad A. Kubilius priėmė tą smūgį. Iš esmės ant jo „korė“ visus šunis. A. Kubilius liks vienintelis kaltas, o socialdemokratai į valdžią ateis kaip ant balto arklio – nieko ypatingo nedarydami pakeis nepopuliarųjį A. Kubilių. Tas pats kaip Prancūzijoje, kai prezidento postą laimėjo neryškus kandidatas Francois Hollande`as“, – LRT laidoje dėstė V. Dumbliauskas.

Ką darote, kai šeimoje situacija susiklosto taip, kad neužtenka net būtiniems poreikiams tenkinti (vadinkime tai – krizė šeimoje). Labai tikėtina, kad skaičiuojate centus, juos išleidžiate labai pamatavę ir dar vis pasiskolidami iš kaimyno „iki kito mėnesio“. Trumpai tariant – veržiatės diržus. Lygiagrečiai smegenys dirba didelėmis apsukomis, spręsdamos uždavinį, kaip pasilengvinti savo nepavydėtiną dalią. Manau, sutiksite, kad tokia veiksmų schema gyva. Jei taip, tai valstybės lyderiai turėtų mąstyti labai panašiai, o jų pirmas veiksmas – susiveržti diržus. Taip Lietuvoje ir buvo padaryta. Ne visose srityse, ne iš karto, ne visada ir visur optimaliai. Bent mane, ypač liūdino kažkokių veikėjų vojažas į Borneo (Indonezija) pasisemti kažkokios patirties. Viršyti įžūlumo limitai. O galėjo nuvažiuoti pas lenkus ar estus ir patirtį semti kibirais.

Kaip elgiasi kitos ES šalys toje pačioje situacijoje? Graikai, kai tik pajuto, kad reikės susimažinti apetitą neuždirbtoms pramogoms, reagavo, sakyčiau kvailokai. Kažkur padebesiais skrajodami dar sugebėjo sudeginti, išdaužyti, išvogti savo turto už kelias dešimtis milijonų eurų, bet dirželius turės veržtis vis tiek. Suprantamas pyktis, kai graikų vyriausybė klastojo ir slėpė labai apverktinus ekonominius-finansinius rezultatus nuo Europos Komisijos. Kodėl darbštūs ir preciziški vokiečiai turi šelpti amžinoje siestoje gyvenančius pietiečius. Čia galima pasiguosti (gal pasidžiaugti), kad diržų veržimasis pas mus eina į pabaigą, o pas graikus, portugalus, ispanus ir, gal būt, italus tik prasideda. Diržų veržimasis reikalavo kantrybės, o ją turėjome, nes iškentėjom sovietų okupaciją ir ekonominius sunkmečius, esame daug labiau užsigrūdinę nei išlepę vakariečiai.

Ar kylame iš duobės

 Norint kilti reikalingi tikslūs veiksmai. Reikia sutvarkyti mokesčius. Čia aršiai spekuliojama progresiniais. Taip, saujelę turtuolių tai paliestų, bet, ekonomistų skaičiavimai rodo, laimėjimas labai jau varganas. Nebent, dalį tautiečių džiugintų žinia, jog iš to, va atėmė ir jis turės mažiau. Aklai kopijuoti skandinavus gali tik politinių partijų agitatoriai, gaudydami lengvatikių balsus rinkimuose. Konservatoriai pažadėjo 1 milijardą litų ištraukti iš šešėlio. Ištraukė 400 milijonų. Gerai tai ar blogai, spęskite patys. Bet kad vajus prasidėjo ir duoda rezultatus, sutikime – gerai, bent pradžia yra. Prisiminkime Vilniaus taksi imperijos žlugimą. Valstybė valstybėje. Važiuojant Bostone taksu iš aerouosto į viešbutį ant sėdynės nugaros parašyta kiek žaliukų kainuoja toks vojažas. Ir nė cento daugiau. Ir visais atvejais  pigiau nei Vilniuje.

Sukurti uabą ar individualią įmonę šiandien  lengviau nei prieš keletą metų. Tik reikėtų verslo naujokus bent penkis metus nuo mokesčių atleisti. Taip geidžiamas mimimalaus atlyginimo didinimas turi du galus. Vienas mielas, nes daugiau uždirbtų mažas pajamas gaunantieji, kitas žlugdytų mažuosius verslautojus, turinčius mažas apyvartines apsukas ir kelis darbuotojus. Įvertinus ir vokelių istorijas,  įsivelia dar didesnė painiava, tačiau minimumo didinimas turi daugiau privalumų, su sąlyga, jei vokeliai jau reliktas ir  eksponuojami finansinių machinacijų muziejuje.

Keletas pastebėjimų apie Andriaus Kubiliaus vyriausybę. Jeigu būtų blogai dirbus, opozicija būtų juos seniai nušlavus į paraštes. Taip neįvyko. Dar daugiau, berods, tai pirma vyriausybė išdirbusi visą kadenciją. To Lietuvoje dar nebuvo. Apklausų statistika, o ir draugų tarpe sutinki kategoriškai neigiamai vertinančius šią vyriausybę. Tai daugiau prigimtinė tokių žmonių savybė. Jie visais laikais visas valdžias dėjo ir dės į šuns dienas ir jokie argumentai jų neveikia. Tiesiog tokia poza ir nieko daugiau. Šiai vyriausybei turi priekaištų ir populiari prezidentė dėl ne iki galo atliktų namų darbų, bet veiksmams ir jų vektoriams pritaria. Pagalvokime kokios kitos partijos ar partijų vyriausybė tomis pačiomis sąlygomis dirbtų kitaip. Gali būti, kad būtų padarę truputėlį mažiau ar truputėlį daugiau klaidų.

Stenkimės suprasti vieną tiesą, kad valstybę valdyti demokratijos sąlygomis visiškai nereikia begalinio partijų-partijėlių skaičiaus. Jų tiek daug prisikūrė, lyg kiekviena turėtų savo unikalų metodą, kuris atitiktų posto uvertiūroje išsakytą idealų valstybės modelį. Totalus blefas. Nieko jie neturi pasiūlyti kardinalaus, tiesiog iš visiems priimtinų tikslų konteksto išima detalę ir pastato į vitriną. Visa tai neturi jokio ryšio su pajėgumu valdyti valstybę, greičiau lengvatikių paieška siauriems interesams tenkinti. Šiandien ir dar šimtmečiui į priekį visuomenės poreikius tenkinti pajėgios trys politinės srovės: konservatyvioji, liberalioji ir socialinė. Epizodiškai šmėžuos žalieji ar violetiniai, keršytojai už interpeliaciją Prezidentui ar lengvatikių paieškos virtuozai iš Darbo partijos.

Deje, jiems apklausos prognozuoja pergalę rinkimuose.

Kodėl kažkam kažkas prie širdies

Mąstant nuosekliai, nesunku suvokti, jog kiekviena valdanti ar opozicinė partija yra valdoma iš aukščiau – milijardierių-milijonierių anstato, kurie per seimūnus ir vyriausybes realizuoja savo globalius uždavinius. Kiek laiko, pastangų, kompetencijos ir sąžinės lieka tautos reikalams spręsti, žino tik vėjas (pagal Bob Dylan dainos “Blowin‘ in the wind“ tekstą). Tai Tu jo ir paklausk.

Taigi, pasirinkti partiją, už kurią verta atiduoti balsą tampa painu. Jei sunku apsispręsti, galima vadovautis ideologinėmis-jausminėmis nuostatomis, kurias bandysiu išvardinti.

Jeigu Tu ar Tavo tėvai (seneliai, kiti giminaičiai) niekada nebuvo komunistais, kgbistais, vienaip ar kitaip buvo nukentėję nuo sovietų arba bent viduje tyliai maištavo, turėtų rinktis konservatorius arba vieną iš dviejų liberalų partijų.

Žinome kaip malonu didžiuotis savimi kai užlipi į didelį kalną, bet jei manai, jog ten užkelti privalo valdžia ir dar su sraigtasparniu, jeigu pats buvai komunistas arba augai komunistų šeimoje, buvai lepinamas  žaliais žirneliais, patyrei privelegijų palaimą, o šiandien visa to pasigedai – rinkis socdemus.

Jeigu mėgsti holivudinius filmus apie politinę fantastiką, mesijus, supermenus ir žmones vorus – tavo pasirinkimas –  keršytojo Rolando Pakso Tvarkos ir teisingumo partija arba makaronų kabinimo čempiono, iš įtarimų liūno neišbrendančio Viktoro Uspaskicho Darbo partija.

Jei esi tik naivus varguolis gali rinktis iš gausybės donkichotų, vieno vado partijų, vieno klausimo partijų, perbėgėlių ir apsimetėlių. Tokių partijomis besivadinančių darinių priskaičiavau virš dvidešimt.

Teko girdėti pasiūlymą steigti glūkoidų partiją. Ačiū blaiviam protui – mes dar tiek neiškreizėję. Teorines galimybs galima svarstyti. Ar būtume gebėję pūsti miglą varguoliams? Sudėtinga akcija, bet visad išlieka galimybė pasisamdyti konsultantą iš Rytų šalelės – kokį nors Almax ir mūsų agitatoriai jau čiulba kaip profiai. Arba pritraukti kokį nors pralobusį suvirintoją, atsiųstą iš  iš užpoliarės, ir dielo pošlo.

Vis tik negalima neminėti Dariaus Kuolio judėjimo, kuris kala prie sienos negeroves.  Tai  kokybiškesnis darinys, nei, pavyzdžiui, praėjusių rinkimų A. Valinsko artistai,  tad vadovaujantis ta pačia rinkėjo logika, šie naujokai turėtų būti renkami. Ar jie gali būti veiksnūs? Žino tik vėjas.

Pabaigai. Politika nėra religija. Tikėkite bažnyčioje kiek norite. Netikėkite niekuomet politikais, siekiantiems jais tikėti. Turėkite savo nusistatymą.

45 komentarai “Tai ką rinksime?

Pridėti Jūsų

 1. Kas gi Autorius? – bo labai fain straipsnis – inteligentiškas, tpsknt. Mano darbinėje aplinkoje, kiek galima spręsti iš pokalbių valgykloje, (žinybinėj – joje dar duoda kopotą su rūkytom razinom: “a kompot?“ ir katlietus su baltu padažu), tai daugelis – už nemokamą tūsą. Aš tuose pokalbiuose, nenorėdama pasirodyti balta varna, pasiverčiu pilka pele (tai mano profesinė pareiga toje aplinkoje) ir vis pritardama linkčioju komplimentams Vyktorui: koks jis puikus menedžeris, koks jis puikus tiesus real politikas, koks jis paprastas iš paprastų… Užtat šiandien viešoj erdvėj jum pasakysiu. Norit ? Vot ir pasakysiu: balsuosiu už Kubilių. Dabar jau, kas norit, galit ir užmėtyt – kad ir tais kotletai iš daktarų labdaros valgyklos…

  Patinka

   1. Oponentams valgykloje tai ne argumentas, Gintai. Vyktoras juk – SAVAS, gerai atpažįstamas. Kad ir vagis, bet SAVAS. Be to – šaunus vagis… Čia vargas dėl identiteto, – jis stipresnis už vargą dėl proto.

    Patinka

 2. Puikus rašinys.
  Manau reikėtų priversti/pasmerkti konservus užbaigti valstybės statymą nuo galvos ant kojų. Praėję keturi kadencijos metai tam buvo per trumpas laikotarpis, o dar visokie sunkmečiai, įtakoję nepopuliarius sprendimus…

  Patinka

 3. Pietka klausia: O kodėl mums reikia 29 partijų, o Erevano radijas atsako: paspausk dešinėje knopkę : “online Guitar tuner“ ir bus daugiau naudos Lietuvai

  Patinka

 4. Balsuokit už ką norit, kalbėkit ką norit – pabėgę nuo meškos džiaugėmės apkvaitę savo laisve ir lėkėm kvėpuodami ta laisve per sieną, į Europą, JAV, bet dabar matom – vistiek ta ES karvė (gal vardu Milka) ilgai netrauks. Argi būna karvių su šitiek spenių ? Ir dar – kad visi čiulpikai būtų sotūs ? Juk visi žinot, kad čia sočiausias Briuselis su savo kopūstėliais (čia aš bandau šmaikštauti kaip mūsų Rasa Petkė).
  Kad ir ne Didžioji, be buvusių sienų, bet vistiek turės sugrįžti ir tikrai sugrįš Lietuvos Kunigaikštystė LK. Tai bus tęstinumo atstatymas ir tai tik laiko klausimas ir vienintelė išeitis išsaugoti Lietuvą. Juk šitoj pasaulinėj vienodėjimo (na gerai – globalizacijos) erdvėj ne tik mes, bet ir daugelis šalių palaipsniuj ir net nepastebimai tirpsta, miršta ir išnyksta. Kai kurie futurologai labai liūdnus terminus skiria Lietuvai – 15-20 metų… Baisu ir labai labai sunku patikėt šia prognoze ir netgi visai nesinori. Aš ir netikiu tuo, o tikiu, kad Lietuva nepraras savo unikalios dvasios, bet… Saugot ją privalom.
  Grėsmė ir pavojus – išlieka. Galvokim, darykima ką reikia.
  Vardan tos

  Patinka

  1. dar carai, vėliau komunistiniai “futurologai“ pranašavo Lietuvai ir lietuvių tautai išnykimą. Tačiau, Lietuva, šiandien, saugi, kaip to nebuvo nuo pat LDK laikų.
   ES’o problemos susitvarkys, tai ne pirmas ir nepaskutinis pakilimas ar nuosmukis.
   Kitas dalykas, kai kam Lietuvos saugumas netinka…,apsireiškia futurologija, a la regnum.ru.

   Patinka

  2. Kaip Tu, Alvyduk, ir nuspėjai per eilinį mano juokucį mano tikrąją esybę. Tik norėjau patikslint: savo gilioje kūno ir sielos hormonijoje aš dabar vadinuosi Rassa Petkė. Apgailėtinai senoviškai prisistatau neišmanėliams, kurie dar nepasiekė nušvitimo… Už taiką visame pasaulyje!

   Patinka

   1. Miela Rasele, tai čia nieko smerktina – asmenybės spalvingumas, drąsa, ryžtinga nuomonės kova – visa tai kalba apie neabejingą žmogų.
    Tai puiku, nes tu tokia esi.
    Tiesa, tas aukščiau pasirašęs septynių vatų vardu primena Igorio apšaudymo seriją iš praeitų metų. Bet ką tu, Rasele manai apie tuos rusofobus. Ar tikrai reikia jų bijot ?

    Patinka

   2. Niekas, Alvydai, čia, šiame tinklapyje, “neapšaudo“ rusų kaip rusų ar žydų kaip žydų ir t.t. Tuo labiau – W7. Čia su nemaža panieka, ironija ir pasidygėjimu komentuojama apie paslėptas ir nepaslėptas sovietijos metastazes, kuriomis sąmoningai ar nesąmoningai koloboruojama su baisiu vergijos melo ir veidmainystės pasauliu, tuo sąmoningai ar nesąmoningai kovojant prieš Lietuvos Valstybės nepriklausomybę bei laisvėjimą. Dėl “spalvingos“ asmenybės ir “Rassos Petkės“ – netikiu, jog Tu neįžvelgei čia ironijos. Kaip netikiu “spalvingomis“ t. y. narciziškomis asmenybėmis bei “įvairiu ir “sudėtigu“ jų gyvenimu deklaruojat “sielos ir kūno harmoniją“ – nes tai labai dažnai būna viso labo tik bailus ,veidmainiškas , užsislapstinęs ( “tylinčio nieks neperšneka“), be kertinių principų, buvimas.

    Patinka

   3. …na taip, Rasele, taip – įžvelgiau, bet tie 7 vatai man pasirodė per silpna spingsulė tavo būdui apibudinti. Jau geriau tie mūsų jaunystės 220, bet čia turiu prisipažint (Vikcius seniai žino), kad aš painioju vatus su voltais, griežčius su ropėm, burokus su runkeliais, dešinius su kairiais (žmona žino) ir t.t., bet tu vis tiek esi graži (mes su tavo Alvydu tai žinom)

    Patinka

   4. Ale tai kokis miesčionis pasdarei – runkelio nuo buroko neskiri. Nevaikčiok prieblandoj, kap kamaroj, bo da sumilysi ką … Gerai gerai – pavydžiu, kad Vilniuj gyveni – gali į Literatų gatvelę užsukt… O ten mano mylimieji – Geda, Milošas, Parulskis gal ir Kajokas – gerai neatsimenu 🙂

    Patinka

   5. Geda su Milošu išėjo pasivaikščiot, prie Parurskio nelįsk – jis savo mergų turi (pasakysiu Alvydui), o Kajokas tvarko poeziją Nemune. Ten irgi pavojinga. Vilnius dabar irgi pavojingas, daugiaveidis, įtarus, atsargus,.. Žodžiu – saugiausia vietelė Alytuj, pas Alvydzūką. Būk sveika ir linksma

    Patinka

   6. Alvydukui viską prisipažinau S. G. žodžiais:

    “ Šalta? Ne.
    Liūdna? Ne.
    Ką galvoji?
    Kad išplauksiu
    Valtimi sidabrine.

    …Dieną? Ne.
    Naktį? Ne.
    Kai žydės lelijos baltos
    Kuršmarėj ir Nemune.

    Verksi? Ne.
    Juoksies? Ne.
    Aš tavęs atplaukiant lauksiu
    Valtimi sidabrine.“

    Patinka

 5. nu paskaičiau, nu neblogai, tik piktumo čia nereikia.Ten tas, kur parašė straipsnį apie rinkimus, taigerai. Aš pasakysiu tokį dalyką. Kai laikas toks, tai ir tvarka ir bardakas toks. Reikia palaukt ir pakentėt. Dabartės nieko nepakeisimk betbalsuot reikės gerai

  Patinka

 6. Ka galvojate dėl R. Pakso? Čia noriu paklausti is žmogisku pozicijų. Ar galima bausti iki gyvos galvos politikoje, jei suklydai. Net žmogzudzius ne visus ikik gyvos galvos sodina, ocia politika

  Patinka

  1. 10 Rolando Pakso “klaidų“:

   Veiklos epizodas Nr.1

   1985-1992 metais Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubui vadovavo Rolandas Paksas. Jam pasitraukus iš šių pareigų ir pradėjus statybos verslą, 1993 metais Valstybės kontrolės departamentas įvertino ūkinę-finansinę veiklą ir nustatė, jog 9 lėktuvai buvo išsiųsti kapitališkai suremontuoti į Rostovo srities šachtų aviaremonto gamyklą. Tačiau nebuvo rasta duomenų apie jų sugrąžinimą. Pats R.Paksas neneigė, jog lėktuvai nebuvo suremontuoti ir nesugrįžo, tačiau tuo pačiu neigė juos pardavęs. Niekas liko nenubaustas už 9 lėktuvų pradanginimą. Pagal tuo metu galiojusį baudžiamojo kodekso 275 straipsnį „Turto pasisavinimas arba iššvaistymas“ numatyta bausmė laisvės atėmimas iki dešimties metų su atėmimu teisės eiti tam tikras pareigas arba dirbti tam tikrą darbą.

   Veiklos epizodas Nr.2.

   LUK’oil, o kartu ir Rusijos specialiųjų tarnybų šešėlis slenka paskui R.Paksą nuo pat jo „Restako“ veiklos Rusijoje, Chanty Mansijsko apskrityje. Ten 1993 metais susijungus kelioms firmoms ir buvo įkurtas LUK’oil. Iš ten į R.Pakso sąskaitą Austrijoje pervesti tie paslaptingi 210 tūkst. dolerių, kuriuos R.Paksas neva vežė į Lietuvą lagamine, o paskui net sugalvojo absurdišką versiją, kad pinigus Austrijoje iš jo pavogė. Chanty Mansijske buvo iškelta baudžiamoji byla, įtariant, kad „Restako“ vogė Rusijos pinigus. Paskui Maskva tą bylą paslaptingai užgesino ir nuo tada prasidėjo svaigus R.Pakso skrydis į Lietuvos politikos aukštumas.

   Veiklos epizodas Nr.3.

   Pirmojoje Rolando Pakso deklaracijoje, kurią jis kaip verslininkas pateikė 1997-aisiais kandidatuodamas į Vilniaus miesto tarybą nurodoma, jog per visus kalendorinius metus R.Paksas gavo lygiai 1000 litų pajamų, ir iš jų 277 litus sumokėjo mokesčių. Tuo metu R.Pakso šeimos turtas sudarė 150 000 litų. Po dvejų metų deklaracijoje nurodoma, jog šeimos turtas – 281 770 Lt. Kandidatuodamas į prezidentus 2002 metais jis deklaravo maždaug 365 tūkst. litų vertės turtą ir apie 447 tūkst. litų santaupų. Žemės sklypas bei namas Šilo 48, Vilniuje, kur gyvena Paksų šeima priklauso 12 metų Mindaugui Paksui. Šį turtą nekilnojamojo turto agentūros „Centro kubas” direktorius Zigfridas Z. Račkovskis apytiksliai įvertino 2,5 mln. litų. Mat namą supa maždaug 10 arų sklypas, o žemė Šilo g. – brangi. Be to, R.Pakso šeimai priklauso sklypas bei namas Kyviškėse netoli aerodromo. 2005 metų birželio mėnesį R.Paksas įsigijo žemės Palangoje, Ošupio takas 3B. R.Pakso įkurtai konsultacinei bendrovei „Esmė“ vadovauja dukra Inga Stumbrienė. Ši bendrovė perka ir parduoda sklypus Palangoje, kurioje žemėtvarkos skyriuje vyriausiuoju geodezininku dirbantis Romaldas Sušinkis yra Laimos Paksienės krikšto tėvas.

   Veiklos epizodas Nr.4.

   Trejus metus 1997-2000 metais R.Pakso vadovaujama Vilniaus savivaldybė nemokėdama fizinių asmenų pajamų mokesčio padarė 160 mln. lt žalą valstybei. 2000 08 04 Generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą „Dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir mokesčių vengimo“. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto parengtoje išvadoje buvo konstatuojama, jog R.Pakso vadovaujamoje Vilniaus miesto savivaldybėje nesilaikoma drausmės. Prokuratūros prašymu Finansų ministerijos specialistai atliko ūkinės-finansinės veikos patikrinimą ir nustatė, jog nuo 1997 metų pradžios fizinių asmenų pajamų mokestis buvo atskaitomas, tačiau į biudžetą pinigai nebuvo pervedami. Taip padaryta 160,861, 100 Lt žala valstybei. Patikrinimų akte rašoma, kad savivaldybės pareigūnai, naudodamiesi tarnybine padėtimi, nustatydavo per didelį darbo užmokesčio fondą, be to dalį fizinio asmenų pajamų mokesčio lėšų naudojo mokesčiams „Sodrai“ mokėti. Taip pat nustatyta, kad daugiau kaip 20 mln Lt buvo išmokėta premijoms, nors darbo užmokesčio fondas nebuvo taupomas. Vilniaus miesto biudžete šios skolos grąžinimui kasmet numatoma atskira eilutė. Šią skolą vilniečiai visiškai padengs 2012 m.

   Veiklos epizodas Nr.5.

   Drąsiai galima spėti, kad abu kartus iš premjero pareigų R.Paksas atsistatydino LUK’oil nurodymu. Paksui talkino ūkio ministras E.Maldeikis ir finansų ministras J.Lionginas. Abu jie buvo nepartiniai ir paties Pakso pakviesti į vyriausybę, turint tikslą kiek įmanoma pakenkti sandoriui su su „Williams“. Finansų ministras J.Lionginas, kuriam buvo patikėta ieškoti kreditų „MN“, dėl šios priežasties visaip stengėsi jų nerasti, o kuluaruose potencialiems kreditoriams aiškino „neduokit jiems tų pinigų“. R.Pakso derybininkas Eugenijus Maldeikis, kaip tik galėjo, blogino sutartį su „Williams“, kad lemiamą minutę R.Paksas galėtų suvaidinti didvyrį, dėl Lietuvos interesų negalintį pasirašyti blogos sutarties (paties nurodymu paverstos bloga). Trumpai pasakius, Paksas ir jo komanda panaikino praktiškai visus saugiklius, kurie buvo numatyti apsaugant „MN“ nuo galimos „Williams“ savivalės. Pvz., jeigu „Williams“ būtų norėjusi pasitraukti iš Mažeikių, būtų praradusi daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių. Po Pakso „pataisų“ viso to neliko. Tarp paskelbtų derybų su „Williams“ dokumentų yra šios bendrovės vadovo J.Bumgarnerio pareiškimas, kad 1999 m. liepos mėnesį, kai „Williams“ su LUK’oil tarėsi dėl naftos tiekimo, ūkio ministras E.Maldeikis dalyvavo kaip Rusijos pusės atstovas. Atsistatydinęs iš ministrų E.Maldeikis jau oficialiai įsidarbino LUK’oil konsultantu.

   Veiklos epizodas Nr. 6.

   Antrąkart iš premjero pareigų R.Paksas atsistatydino likus valandai iki Vyriausybės posėdžio, kuriame turėjo būti patvirtinta ilgalaikė naftos tiekimo sutartis tarp JUKOS ir „Mažeikių naftos“. Kai Paksas sužinojo apie šią sutartį, užuot pasidžiaugęs būsimu stabiliu „Mažeikių naftos“ darbu, pasipiktinęs ištarė: „Dabar Vyriausybė žlugs“. Ir žlugo. JUKOS konkurentas LUK’oil tikriausiai skaičiavo taip: per 40 dienų Vyriausybės nepatvirtinta ilgalaikio naftos tiekimo sutartis žlugs. O be naftos Mažeikių įmonė – metalo laužas.

   Veiklos epizodas Nr.7.

   2002 m. Pakso politinės rinkimų kampanijos rėmėjai buvo skandalingai pagarsėjusios „Status“ ir „Avia Baltika“ kompanijos, kurių ryšiai su buvusios KGB ir karinėmis Rusijos struktūromis visiems gerai žinomi. Paksui dirbo ir Rusijos įvaizdžio firma „Al Max“, su kuria sutartis buvo sudariusi ta pati „Avia Baltika“. Pakso rinkimų ataskaitoje apie gautas finansines pajamas buvo nurodyta daug privačių rėmėjų t.y. LR piliečių, kurie neva parėmė sumomis nuo 5 iki 10 tūkstančių Lt. Iš tikrųjų taip buvo įregistruota parama, kuri gauta, pažeidžiant įstatymus, iš šaltinių, susijusių su rusišku kapitalu. Vien tik per J.Borisovą Paksas gavo 7,5 mln. JAV dolerių. Pats Borisovas neoficialiai Paksui skyrė 1.5 mln. JAV dolerių, o likusius 6 mln. Paksui per Borisovą perdavė „Lukoil“ ir „RAOJES Rosii“ atstovai.

   Veiklos epizodas Nr.8.

   R.Paksas ir jo aplinka reketavo „Šiaulių plento“ bendrovę Rusijos naftos koncerno LUK’oil naudai. Jau prasidėjus Prezidento skandalui, R.Pakso draugas ir jo buvusios bendrovės „Restako“ vadovas Algirdas Drakšas „Šiaulių plento“ akcijų išmušinėjimo procedūrą nuolat derino su Rusijos piliečiais, LUK’oil atstovais. Su jais, ir su Maskvos mero Jurijaus Lužkovo aplinkos žmonėmis Maskvoje ir Paryžiuje turėjo susitikti R.Paksas. A.Drakšo rengiami susitikimai neįvyko tik dėl to, kad Lietuvoje stiprėjo įtampa ir dėmesys Prezidento skandalui. R.Paksas ir skandalingai priverstas atsistatydinti buvęs jo Vyriausybės ministras Gintaras Striaukas siekė užvaldyti „Šiaulių plento“ akcijas tam, kad šios bendrovės sudaromų kontraktų pinigai plauktų į LUK’oil rankas. Nuo gegužės 1-osios Lietuva, įstojusi į Europos Sąjungą (ES), galėjo naudotis ir jos struktūriniais fondais, kurių žymi dalis skiriama keliams tiesti ir taisyti. Taigi, Prezidento aplinka rengė proskyną Rusijai ES pinigų aruodo link.

   Veiklos epizodas Nr.9.

   Į Lietuvą atėjo „Naujoji Politika” – V.Adamkus, R.Paksas, R.Ozolas. V.Bogušis ir A.Paulauskas. Tai – 2000-ųjų ruduo-2001-ųjų birželis. R.Paksas antrą kartą tampa premjeru. Ir štai vėl konkretūs žingsniai: 1. R.Pakso vyriausybės siūlymu sumažinamos dirbančiųjų pensininkų pensijos. 2. R.Pakso vyriausybės siūlymu liberalizuojami darbo santykius reglamentuojantys įstatymai, pabloginama dirbančiųjų padėtis darbo rinkoje. 3. R.Pakso vyriausybė teikia Nacionalinės energetikos strategijos pataisas, kad, dar neaptarus IAE uždarymo sąlygų, būtų priimtas sprendimas dėl II-ojo bloko uždarymo. 4. R.Paksas pasirašo derybinę poziciją, kad Lietuvai stojant į Europos Sąjungą nebūtų taikomas pereinamasis laikotarpis žemės ūkio paskirties žemės sklypų pardavimui. 5. R.Pakso vyriausybė priima pataisas, kad žemės ūkio paskirties sklypų įsigijimo, pirkimo ir pardavimo tvarka būtų supaprastinta. Būtent per šį R.Pakso laikotarpį stipriai suklestėjo „žemgrobystė”. Tai patvirtina Vyriausybės nutarimai ir sklypų įsigijimo statistika bei apskričių administracijų veikla.

   Veiklos epizodas Nr.10.

   Skandalinga J.Borisovo asmenybė tik pridengė daug galingesnes jėgas, vedusias R.Paksą Lietuvos politikos laiptais. Kaip tik tada, 1999-aisiais, kai R.Paksas pirmąkart sėdo į premjero kėdę, iš Lietuvos atšaukiamas kadencijos nebaigęs Rusijos ambasadorius kultūrininkas Konstantinas Mozelis. Ir į jo vietą paskiriamas žvalgybininkas – geras Rusijos žvalgybos bei užsienio politikos patriarcho Jevgenijaus Primakovo draugas Jurijus Zubakovas, buvęs Rusijos vyriausybės aparato vadovas J.Primakovo premjeravimo laikais. Tokio aukšto rango pareigūno skubus paskyrimas į Lietuvą negalėjo būti atsitiktinis. Tuo labiau, kad jo bosas J.Primakovas irgi skyrė Lietuvai ypatingą dėmesį – nuolat čia atvykdavo neva su privačiais vizitais ir nuolat susitikdavo su Kazimiera Prunskiene, patikima R.Pakso gynėja. Netikėtai J.Primakovas atvyko į Lietuvą ir prieš antrąjį Prezidento rinkimų turą (neva Naujųjų metų švęsti). Rusija iš anksto planavo R.Pakso išrinkimą Lietuvos Prezidentu, o „J.Zubakovas stengėsi sutelkti visus resursus ir asmenis, galinčius padėti R.Pakso pergalei, o vėliau – daryti jam įtaką“. J.Zubakovas iš Lietuvos išvyko 2003 m. vasaros pabaigoje, kai atrodė, kad „Strekoza“ šimtu procentų pavyko. Net į Ispaniją siunčiamą Mečį Laurinkų tuoj galės Kremliaus globojamas Kikališvilis „uždusinti glėbyje“. J.Zubakovas išvyko į Moldovą, kurią dabar reikėjo spausti Rusijos glėbyje.

   Pakso politinės veiklos apibendrinimas. Pakso politinės veiklos finansavime aiškiai dominuoja Rusiškas kapitalas (pvz., UAB „Amber Invest“). Paksas, eidamas oficialias pareigas, pastoviai ir sistemingai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Tuo jisai kaip įmanydamas siekė visokeriopai patenkinti užsakovų iš Rusijos interesus (pvz. „Lukoil“), neužmiršdamas ir savo asmeninių.

   Patinka

 7. Donatas atsiuntė linką apie mąstymą, mentalitetą, turtingus, vidutinius ir varguolius. Nors tiesiogiai ten nekalbama apie rinkimus, bet labai lengvai išsifiltruoja žmonės, kurie linkę tikėti ir patikėti pažadukais, nes tie, daug žadantys neįmanomų dalykų, puikiai suvokia varguolio mąstymą, mentalitetą ir virtuoziškai tuo naudojasi. Manau, perskaičius tą straipsnį, gal ir ką rinkti aiškiau pasidarys
  http://www.balsas.lt/m/naujiena/618138

  Patinka

  1. Na, Gintai, Tu protingiau mąstai, nei tas, spozvoleniju skazat, business insider. Kai perskaičiau, pagalvojau – kur aš tai girdėjau. Ir prisiminiau: buvo toks žymus kapitalistas Stašaitis (negaliu garantuot, jog tokia pavardė), tai panašią išmintį skleidė savo pamoksluose per TV varguoliams. Tik neprisimenu ar prieš susikuriant “Sekundės“ bankui, ar po to… Na dabar panašiai “Mėslitos“ vadas vis pamąstydavo…

   Patinka

 8. Перевод с английского: “ Чем больше я общаюсь с людми, тем больше я убеждаюсь в том, что в целом у них есть одна цель – стать самым богатым покойником на кладбище…“

  Стив Джобс

  Patinka

 9. Rasai dėl Stašaičio
  Na tas Stašaitis visais atvejais gali būti rodiklis, kaip agresyviai reikia eiti į verslą. Sėdėjo kalėjime, bet nepamirškim kad jis laimėjo bylą prieš Lietuvą Strasbūre ir gavo 108 tūkstančius litų moralinės kompensacijos už pažeistas žmogaus teises, pinigėlius paaukojo invalidams. Gal tik tautiečiui jis toks blogietis, o Europai – neteisingai apkaltintas. Tiesą sakant, nelabai domėjausi jo veikla, bet verslo teorijoje jis gana stipriai pasikaustęs. Šiandien jis ir vėl milijonierius, kad ir didelis sklypas Druskininkų centre, už kurį jam siūlo 15 mln, turi kaimo sodybų, atostogauja slidinėjimo kurortuose ir vis dar moko tautiečius kad reikia ne VIRKAUTI o VEIKTI. Ką tuo noriu pasakyti: blogas ne agresyvus verslininkas, o teisėjas paėmęs 30 tūkst. Lt už bylos sutvarkymą. Girdžiu įdomius skaičius, dabar teisėsauga šios kadencijos seimūnams vykdo ikiteisminius tyrimus dėl 150 mln litų kreivų pinigų, nuostolių, mokesčių ir kitų reikalų. Taigi, vidutiniškai vienam seimūnui 1 mln su trupučiu. Praktika rodo, kad jų nenuteis. O va A. Stašaitį nuteisė.

  Patinka

  1. Supratau, Gintai, šiuo atveju mūsų kriterijai išskyrė, nes apie žmogaus tikrąją vertę man visiškai nieko nesako tai, kad “šiandien jis ir vėl milijonierius, kad jo didelis sklypas Druskininkų centre, už kurį jam siūlo 15 mln, turi kaimo sodybų, atostogauja slidinėjimo kurortuose ir vis dar moko tautiečius, kad reikia ne VIRKAUTI o VEIKTI.“ . Matyt, mes abu skirtingas knygas skaitome… 🙂 Dėl veikimo – veikimas pats savaime man taip pat nėra vertybė. Yra darbų, kurie geriau būtų buvę nenudirbti, ir veikėjų, kurie geriau būtų mažiau veiklūs. Istorija – pilna pavyzdžių . Tai mano nuomonė, tpskn.

   Patinka

 10. Deglutienė: Kam tos rožės kai bulvės žydi. Apšvarinkime Lietuvą nuo visų naujųjų. Užtenka senųjų gerųjų partijų
  Būtina dar iki Seimo rinkimų suagituoti galutinai emigruoti iš Lietuvos visus viešai įvardintus valstybės pūlinius ir visokiausius maištininkus: pirmiausia Neringą Venckienę su Kedžiais ir visais Garliavos patvoriniais, visą Drąsos kelio partiją su kunigu Varkala, išgalvojusiais ir išpučiančiais nebūtą pedofiliją (taip juk skelbia aukščiausi LT teisės vadai), kurstytojus valdžiai nepaklusti Naglį Puteikį, Ligitą Kernagį, A. Stancikienę, Valdą Vasiliauską, Vytautą Matulevičių ir visus kitus nepataisomus ramybės drumstėjus.
  O jei nesusipranta geruoju emigruoti, tai tinkamai paspausti, pvz., iškeliant po 5
  -6 baudžiamąsias bylas ir nesvarbu už ką (pvz., Venckienei 6 bylos, Skučienei byls ir 10 000 policininko ieškinys ir t.t.). Pavargs besiteisindami ir pagaliau spruks paskui tą milijoną jau išvykusių.
  ..
  Dėkojame AMB ir Ko, kad laiku išgrūdo iš Lietuvos visą milijoną vien tik erzelį keliančių išbadėjusių asmenų, kurie dabar iš užsienių kasmet į Lietuvą persiunčia giminėms išlaikyti po 4-5 milijardus litų.
  O svarbiausia – ne piketuoja, neprašo pašalpų, nedaužo Seimo langų.
  .
  Tik zirzia dėl atimamų Lietuvos pasų.
  Galima būtų tuos pasus ir palikti, jei tie emigravusieji nesiveržtų balsuoti rinkimuose į LR Seimą, Prezidentus ir savivaldybes.
  .
  Todėl jokių dvigubų pilietybių, kad netrukdytų ir toliau be stresų vėl sugrįžti į Seimą ir valdžią visiems geriausiems NUSIPELNIUSIEMS GYVENTI GERIAU.
  .
  Tai įgyvendinti padės mūsų specialiosios pajėgos, aprūpintos naujaisiais elektrošokiniais prietaisais, šalmais, neperšaunamosiomis liemenėmis, spec. lazdomis, kovinėmis dujomis, ištreniruotais šunimis, apginkluotos visais reikiamais šaunamaisiais ginklais, šarvuočiais ir sraigtasparniais.
  .
  Tai šie 240 kaukėtų vyrukų pademonstravo savo ištikimybę š.m. gegužės 17 d. 6 val.rytą, per pusvalandį išvaikant Varkalos trijų kunigų vadovaujamą bepoteriaujantį visą Garliavos patvoryną, išpjaunant metalo duris ir “paimant” mergaitę nuo teisėjos Venckienės kaklo.
  .
  Seimo rinkimuose balsuokite toliau tik už Jums iki šiol, tai yra. jau 22 metai, atsidavusias ir pasiruošiusias toliau Jums tarnauti patikrintas partijas, kurių svarbausių nuopelnu pripažinkite tai, kad jos iki šiol nuslėpė LR Seimo ratifikuotą ES Chartiją, pagal kuria minimali alga į rankas Lietuvoje privalo būti išmokama 993 Lt (jau nuo 2001 metų-68 proc. nuo vidutinės ir 60 proc – nuo 2004 metų.

  Patinka

 11. Fobija (gr. φόβος) – baimė. Rusafobas, panašu, bijantis rusų?
  Tačiau nesutikau žmonių bijančių rusų. Nebijoję tuomečiu, šiuomečiu, manau, dar labiau nebijo.
  Kas kita, kai žmonės sau renkasi kompanijas bendravimui.
  Taigi, su abstinentu nėra ką aptarinėti alkoholizmo žąlą.

  Patinka

 12. Rasai apie kriterijus
  Manau, kad mūsų abiejų pažiūros apie žmogiškasias vertybes labai panašios – tokią nuomonę susidariau po mūsų daugiakartinių privačių pokalbių šia tema. Apie moralines Stašaičio ar kitų milijonierių vertybes net neužsiminiaiu, nes jų nepažįstu. O Stašaičio atveju (kad ir kokia prieštaringa asmenybė yra tas „verslo mokytojas“) tik norėjau pasakyti, kad ir kokioms nepalankioms aplinkybėmis susiklosčius, nereikia nukabinti nosies, o seikti savo tikslo ir VEIKTI nesitikint, jog valdžia su kranu užkels į kalną ir ten jau beliks tik pasilenkti ir pasiimti išsvajotą laimės žiburį. Juk ir tema apie rinkimus, balsuotojus etc. Va, į rinkimus eina virš 100 milionierių, dar dėl šimtų milijonų su seimūnais aiškinasi prokurorai. Siūlau temą pakalbėti kas geriau: milijonieriai Seime ar varguoliai, kurie 4 metus pabuvę Seime taip pat taps milijonieriais. Arba kuris milijonierius geresnis: tas kuris savo asmenine VEIKLA užsikalė tą mln ar tas, kuris po Seime pratarnautų 4 metų, irgi užsikalė tą mln. Kriterijų žmogiškoms vertybėms nustatyti šį kartą nenaudokim. Bus linksmiau.

  Patinka

 13. Na, Gintai, pripažįstu, tavo nenuginčijamą vyrišką logiką, bet mano moteriškas škaradnumas vis tiek stumia prieštarauti. 100% sutikčiau su Tavimi, jei Lietuvos Respublikos Seime būtų tik 2 grupuotės: sąžiningi milijonieriai ir milijonieriai – vagys. Kriterijų žmogiškoms vertybėms nustatyti galėčiau nenaudoti, jeigu mes kalbėtume apie “gyvulių ūkį“. Bet ir tai nebūtų neproblemiška; į kokį gardą reikėtų tuomet nukreipti, pav., visų labai megstamą “šutniką“ Veselką arba milijonierių, neprilygstamą ūkininką ir gamtosaugininką Branių Bradauską? Jie visi eina su tobulom strategijom, praktiški vyrai, veiklūs realistai be jokių idealizmo debesėlių ir dūmelių, netgi, sakyčiau, netelpantys į jokius žmogiškų vertybių kriterijų rėmukus. O naudos, žinoma, asmeninės – galima būtų išpešt. Tik reikėtų mokėt kalbėt jų “dažniais“. O kaip su Valstybe? Juk ji – tai mes, žmonės.

  Patinka

 14. Apie runkelius.
  Glukoiduose jau buvo kalbėta apie juos, bet dabar, artėjant rinkimams, vėl prisiminiau,..

  Vaikystėj runkeliai buvo svarbus rudens įvykis, šventė, savotiškas runkelių karas ir tas ypatingas džiaugsmas, dabar galvojant – sietinas su tikrų tikriausia runkelių vagyste iš važiuojančių sunkvežimių, vežimų,.. Chuliganizmas ir tiek, pasakytų tūlas, bet tada tų runkelių mums tai tikrai nereikėjo,.. Gal daugiau man, nes juos tempdavau močiutės rudukei Buzei-Buzukei,.. Ir nors gerai ‘pavarydavau“ tų runkelių senu bruku iki Kaniūkų tilto, bet, atvirai saknt, prisirinkdavau pakelėse jų ir savaime išbyrėjusių,..

  Va tokios gražios vaikystės mintys. Ir tada nė vieno runkelio nuotraukos priklijuotos ant tvoros nebuvo. Tada buvo baisi gėda, jei kas priklijuodavo nuotrauką ant stulpo, ar pajuokdavo kokia karikatūra vietiniam “Krokodile“,..

  Tai ką dabar daryt – vaikščiot ir rankiot, nes gi – rinkos ekonomika. Tai va kodėl žmonės nosis nudelbę vaikščioja, nes – rankioja, iš tikro rankioja, pasirankioja ir šitaip išgyvena. Bet va – dar viena to rinkimo “diela“.

  Pasirodo, kad tuos rinkėjus iš rinkos ekonomikos gatvių ir patvorių irgi kažkas rankioja kaip Čičikovas mirusias sielas. Bet čia tiems – kitiems rinkėjams reikia tų, kurie rankioja pavardžių, parašų.
  Ir, būtent, čia prasideda tikrieji ir atviri mainai – runkelis už parašą, du runkeliai už parašą ir atvirkščiai ir t.t. Bet čia vienas iš patvorių parankiotojų staiga pareiškė netikėtą nuomonę – tegu man vienam duoda vieną deputa…, tfu – runkel…, tfu – narį, o aš tada pasirašinėsiu kiek ir kur reikės, bet tuoj pat pilietiškai atitarė kitas – durniau, tai ar tu renki, ar teve renka ?…

  Nieko blatna čia nėra, bet potekstė – kas ką renka – kirba.
  Tai ir mes būkim apdairūs ir apdai-oriai rinkim ką reikia.

  Patinka

 15. kadangi rinkimų tema jau nebeaktuali, tai noriu reaguoti į Alvydo ir Rasos dialogą. esu tos kartos atstovas, į kurią jūsų ironija yra nusitaikius. būtent, esu ta fragmentuoto dėmesio, paplautų/suskystėjusių pamatų, mobilaus identiteto, spalvinga asmenybė gilioje kūno ir sielos harmonijoje. hiperteksto suformuotas ir pasimetęs hipertekste. be galo individualus virtuvinės literatūros virtuozas nuolat pasijungęs į tinklą ir bijantis ką nors pražiopsoti. ir visas toks esu toje begėdiškai vartotojiškoj visuomenėj. dar būtų galima ilgai tęsti panašių epitetų grandinę atsivertus kokį nors postmodernybės kritiką. bet užteks – jūs pradinį vaizdą susidarėt, o ir man nuo šito žodžių vėjo plaukai jau stojasi piestu. visas ką tik išvardintas turtas man toli gražu neskamba gražiai. tikrai nenoriu turėti/įvaldyti visų tų charakteristikų. atvirkščiai, rodos, per prievartą bandau jų neįgyti, o kurios jau prilipo – nusikratyti. tačiau ne visiems norams lemta… ir tas pastovus pūtimas “prieš sistemą“, kai sistema jau beveik visa planeta, pradeda atsiduoti Sizifu ir jo šventu darbeliu. deja, į taip surėdytą “gamtą“ mano sėkla buvo pasėta. iš tokios jau ir išaugau. pasakysiu paprastai – jūs ironizuojat, o man gyventi reikia. man visuomet norėtųsi sulaukti jūsų patarimo – kaip viso to velnio išvengti butent esant tokioj sistemėlėj išliekant socialiu gyvūnu. tiesą sakant, abejoju, ar yra kokių nors vaistų. manau, jūs taip neturite priešnuodžių. todėl ne visada suprantu tuos ironiškus balsus tyruose.

  Patinka

 16. Gan sudėtingai ‚pgb‘ savo komentare formuluoja mintis, todėl sunkoka įsiterpti, patarti, padėti ar tiesiog pasikalbėti.
  O rinkimai ir ši tema jau baigiasi. Pasikeitimų galima buvo laukti ir jie yra, bet ne taip kaip isteriški Kubiliaus nemėgėjai prognozavo. Taigi tauta nenukvankėjus. Makaronų kabinimo lyderis trečioje vietoje, vieta gan aukšta – ir tai tautos sugedimo rodiklis (nors III sugedimo lygis dar ne katastrofa) Tai įvertino ir Prezidentė – pasakė apie Viktoriuką ir jo chebrytę daug tiesos. Galų gale, kažkas iš valdžios seniai tą turėjo padaryti. Dar radau Sergiejaus Jovaišos, kašės veterano pastebėjimą: “Mane nemaloniai nustebino, kad žmonės balsavo už Darbo partiją. Apmaudu, nes nesuprantu tokio apgailėtino lietuvių mentaliteto. Rinkėjai tikrai galėjo bent jau kažką kita pasirinkti, jei nepatiko dabartinė valdžia. O dabar išrinkome balsų papirkinėtojus, be to, abejonių nekelia ir Darbo partijos byla… Ir vis tiek už juos balsuoja“.
  Kai rašiau prieš mėnesį “Tai ką rinksime…“ ir propogavau mintį, jog verta rinkti tik tris politines sroves: konservatorius, socdemus ir liberalus, panašu, jog labai pro šalį neprirašiau. Taip tauta ir išrinko, tik tas svarščikas kažkaip įsipiešė į prizininkus.
  Tačiau tai jau įvyko. Belieka išrinktiesiems teisingai susisluoksniuoti ir vykdyti pažadus. Palinkėkime jiems sėkmės.

  Patinka

 17. J. Erlickas

  Senelio Mykolaicio Putino rauda prie sugriuvusios kleties

  (A.Jegeleviciaus daina is muzikos spektakliui “Uzejo lietuvis“. Numatoma premjera Alytaus teatre s. m. lapkricio 23 d.)

  Daug menesiu laisves praejo,
  dienu daug – lyg tankai – sunkiu.
  As diena nakti ilgejaus
  tu laiku

  Kur sukosi vidur ratelio
  pirmininkas Ramanauskas…
  Siandien ten dilgeles zelia –
  kas uzdraus, kas uzdraus ?

  Kur darbavosi broliai ir seses –
  braido purva ten ponai basi…
  Susipyne nariu interesai
  debesy, debesy…

  O runkelius ar benuraus kas ?
  Ar suves kletin musu metus ?..
  Ateik nors sapne, Ramanauskai,
  nekalbek. Buki rustus.

  As dziaugsiuos tavim ir tokiu,
  saulele mano akiu.
  Gyvent prie lietuvio nemoku,
  gyvent prie lietuvio – klaiku.

  I kaire, i desine eisi – prazusi…
  verzk dirza – dideja greitis.
  Ir einam i geraja puse,
  nes ner juk daugiau kur eiti.

  Lietuvis baisiau nei rusas,
  stingsta zodis man lupose…
  Akyse vien zali kukuruzai
  is kolukio to…

  (A,376-377, H 273)

  Patinka

 18. PBG ??? …ATRODO CIA POSKUS POKSTAUJA, KURI KARTAIS SPAUSDINA SIAURES ATENAI ?
  STILIUS NESUNKIAI ATPAZISTAMAS, NORS – LABJAU JAU PANASUS I MUSU VISU RASELES PETKES PROTO AUKSTUMAS, JOS SMAIKSTU STILIU, IZVALGAS.
  AKIVAIZDU – JI LABJAU APSISKAICIUS, BET IR POSKUS STENGIASI, TAI REIKIA DZIAUGTIS. TIK TOS RAIDES – PBG (gal – Pastoviai Besaiko Geriantis) primena ir kita derini – BPGV. Sita visi zino, BET VISTIEK GERAI, KAD TAS POSKUS POKSI, KRUTA…

  Patinka

  1. “Raselės“ prašau čia nepainioti, ana užtilo ties Wall Street – u. “Susidebatavot“ bernaiciai – tai ir debatuokitės. O Kosto rašymas – geras, alytietiškai saviironiškas ir visuomet smagiai atpažįstamas. Beje, kaip paprastai, puikios Ginto politinės įžvalgos…

   Patinka

 19. Oho-39 komentarai, mano 40-tas. Beveik valanda uztrukau skaitydamas. Ilgai nerasysiu nes tuoi zais ‘Barcelona’..Neminesiu siek tiek prasikaltusiu, bet didele dalis komentaru rasyti SVENTU DARBO LAIKU. Taip kad nesiskuskit prastoku gyvenimu, O DIRBKIT,DIRBKIT ponai irviena ponia, kurkit gamybos produktus ir tik tada mes galesim dasivyti kokia Danija ar Austrija. Ko ir linkiu. P.S.-pasposinau- pardon.—‘Z’

  Patinka

   1. Na nereikėtų taip griežtai, Žorka juk parašė, kad pašposino. O mintis dėl vargšų įdomi. Dažnai žmonės pasijunta nelaimingais lygindami save su kitais, tų kitų tariamais privalumais. Pavyzdžiui mano bendradarbis nusipirko (pasistatė) namą, o aš gyvenu žmogidėje, kurioje dažnai prišnerkštos laiptinės, kieme nėra ką veikti nei vaikams nei suaugusiems. Rezultatas – esu labai nelaimingas ir piktas ant visų (aišku, būtinai ant valdžios). Arba kaimynas vakar nusipirko 3 metų bembą, o man lemta važineti su Reno, Pežo, Fuflo. Pasijunti menkysta ir nelaimingas, nors tas mano Pežo iš tasko A į B visai sėkmingai pristato. Turiu uošvę virš 80 metų , gyvena Marijampolės centre buvusioje prieškarinėje žydo ligoninėje. Tame name dar gyvena gal 5-7 šeimos, visi varguoliai, bet renovavosi savo nama, nelaukdami kol valdžios issiaiškins kas, kada ar niekada to nedarys-padarys. Pasikalbi su jais, sako – reikėjo labai susispausti, bet viskas įmanoma. Už šildymą mokame ženkliai mažiau, o ir namas į namą panašus pasidarė.
    Kai batai nori valgyti, o ir pats dažnai nedavalgęs ir būsto neturi – tai jau katastrofa, bet vėl reikėtų atsigręžti į save ir paklausti: kaip iki to pasisekė nusiristi. Čia pasireiškia jau tautos ypatumai – verkiančių izaurų kraštas. Pažiūrėtų kokį dokumentinį filmą apie zulusus, gal pasilyginę su jais, laimingesni taptų.

    Patinka

 20. oficiali statistika is Lietuvos ambasadu uzsienyje:
  Italija: TS-LKD 51,72% | LS 22,07%
  Belgija: TS-LKD 48,73% | LS 27,80%
  Nyderlandai: TS-LKD 39,56% | LS 28,35%
  Danija: TS-LKD 35,89% | LS 27,30%
  Švedija: TS-LKD 30,59% | LS 19,55%
  JAV (ambasada): TS-LKD 44,62% | LS 20,00% (DK 14,36%)
  JAV (Čikaga): TS-LKD 39,28% (DK 29,42%) LS 8,99%
  JAV (Niujorkas): TS-LKD 41,57% (DK 17,65%) LS 12,55%
  Vokietija: TS-LKD 35,36% | LS 17,99%

  — Atnaujinta 2012-10-16 08:22 —
  Airija: DK 26,97% | TS-LKD 19,47% | LS 14,26%
  Rusija: LSDP 25,66% (told ya!) | TS-LKD 16,98% | LS 11.72%
  Norvegija: TS-LKD 35,03% | LS 18,27% (bet balsavo tik 394)
  Ispanija: TS-LKD 27,27% | LS 20.0%

  — Atnaujinta 2012-10-17 08:42 —
  Jungtinė Karalystė: TS-LKD 28,03% | DK 25,12% | LS 18,04% (viso 2756 balsai)

  Tikekimes tai ateities Lietuvos atspindys

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: