Siauraprotiškumo analizė

Autorius bando paklausti, kas tau, žmogau, yra svarbu – biaurios kainos ar Putino kova su civilizacija, kai aišku, jog kainos yra tik karo pasekmė. Protestai – tai demokratinės visuomenės tam tikros rūšies sportas. Tačiau sprendimus priima vyriausybės ar prezidentai. Vokietija, panašu, nukenčia labiausiai, bet Putino siūlymo: paleiskite Nord Stream 2, kol Nord Stream 1 “remontuojame“ nepriima, o stato tris suskystintų dujų kaupimo terminalus Baltijos pajūryje, kuriuos žada baigti šiais metais. Štai taip.

Kaip mane juokina tie vargšai naudingi idiotai, šaukiantys dėl elektros ar dujų kainų. Tie patys ir per pasaulinę 2008 krizę aiškino, kad ji atsirado dėl Kubiliaus. Ypatingai juokinga stebėti, kiek pasimetimo, bukumo ir nesigaudymo aplinkoje šiuo metu spaudžia tų vargšų ablavūchų galvas. 
Tiems, kam dar ne iki galo atsisuko varžtai ir sugeba suprasti bent daugybos lentelę, aiškinu:

 • Vyksta ruskių sukeltas karas Ukrainoje;
 • Elektra, dujos beigi nafta yra vienintelės ekonominės priemonės, kurias ruskiai turi ir kurias sąlyginai valdo šiame kare;
 • Karo metu, kariaujančios pusės, norinčios laimėti, turi kažką aukoti, nes karo metu resursai pasidaro riboti skirtingose srityse. O karą mes ne tai kad norime, o tiesiog turime laimėti, nebent norite, grįžti į lagerį, ruskiui padus laižyti ir dukras bei sūnus aukoti;
 • Antrojo pasaulinio karo metais JAV buvo įvedusios vartojimo kvotas, nes reikėjo ir maisto, ir žaliavų tam, kad galėtų kariauti ar palaikyti kariaujančius sąjungininkus. UK, Prancūzija – visi, visas pasaulis darė tą patį. Karo metu trūksta resursų, taigi reikia susispausti;
 • Šitas dujų ir naftos šantažėlis yra maža, o labai maža kaina, kurią sumokėti yra nepaprastai lengva. Ir kainos mažės, susitvarkys pasaulis su energetika, atkirs ruskius, tiesiog reikia pakentėti, taupyti elektrą, dujas, elgtis taip, kaip žmonės elgiasi kare. 
  Todėl aiškinimas, kad “valdžia nesuvaldo krizės“, “reikia kompensacijų (iš to pačio biudžeto, kurį patys sunešėme)“, “valdžia neturi plano, kaip tvarkytis“, yra debilo dainos. Tai yra kaimiečio, nematančio toliau nei du metrus nuo savo tvoros, klejonės, nes kaimiečiui viskas yra labai paprasta. Yra du batai, troba, krosnis, trys obelys ir šnapso bonkė. Nieko nors kiek sudėtingiau ir su platesniu kontekstu kaimietis nesupranta. O jei nesupranta, reiškia dėl to kalta valdžia. 
  Todėl baikime svaigti apie valdžią ir apie kažkokius valdymus. Vyksta karas, artėja žiema – Keep calm and carry on (WWII naudotas britų posakis – laikykitės ramiai ir darykite, ką darote), taupykime elektrą, žinokime, kad reiks pakentėti. Baikime elgtis kaip bukas, vaiko proto kaimietis.
Vėjas, saulė, vandenynų potvyniai-atoslūgiai, vandenilis gal ne šiandien ar rytoj išspręs daugumą ekonominių ir aplinkosauginių problemų. Bet poryt – tikrai!

3 komentarai “Siauraprotiškumo analizė

Pridėti Jūsų

 1. Garantuoju: kam tokius straipsnius reikėtų skaityti ir “analizuoti“ – jie to nedarys, tačiau kaltas bus “Kubilius“.

  Patinka

 2. Kaip žinia, visoje Europoje visi Kremliaus projektai gavo nurodymą išeiti į gatves protestuoti prieš aukštas elektros bei šildymo kainas. Buvo labai smalsu, kurie “politiniai“ judėjimai pirmieji atsilieps į šeimininko šauksmą, ir štai turime rezultatą – Sinicos “Nacionalinis susivienijimas“ jau skuba užsibookinti geresnes vietas, kad galėtų pasigirti, jog pirmieji atidirbo už savo trisdešimt sidabrinių.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑