Glūkoidų metų žmogus. Kas jis?

baneris-new-year

 Reikšmingi pasiekimai glūkoidų pasaulyje nedažni ir todėl negali būti nepastebėti. Alberto „Šekspyro“ Antanavičiaus dvigubą CD “Bunkerių paukščiai, arba 29 laiškai iš mūsų tėvų jaunystės“ turime kone kiekvienas savo garsų kolekcijose. Čia Albertas dainuoja savo eilėraščius apie pokarį. Būtent šia tematiką niekaip nepavadinsi komercine, popsova ar, dar daugiau – olialia kultūra. Tai sąmoningo tautiečio požiūris į istorinį tarpsnį, ypač skaudų ir svarbų Lietuvai.

2016 lapkričio mėnesį, kariuomenės dienos proga, Valdovų rūmuose vykusiam iškilmingam paminėjime už patriotizmo skatinimą, ugdymą ir panašius veiksmus,  KA ministras Juozas Olekas Albertui „Šekspyrui“ Antanavičiui įteikia Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos medalį civiliams “Už nuopelnus“. Averse – ąžuolo šakelė ir užrašyti trys žodžiai: Laisvė. Garbė. Tėvynė; reverse – medalio numeris– 416. Tai vieninteliai Krašto apsaugos medaliai “civiliokams“. Reikia pagarsinti, kad šitam paminėjime majoro laipsnis buvo suteiktas alytiškiui Ryčiui Ališauskui – jis mūsų visų žinomo (deja, jau amžiną atilsį) buvusio “Nemuno“ restorano barmeno Edmundo „Mundo“ Ališausko ir mokytojos Ritos Vosyliūtės sūnus. O Edmundą visad prisimename besišypsantį. Kitoks jis nemokėjo būti.

medalis-sekspyras

Beje, 2014 Albertui buvo įteikta ir Alytaus kultūros premija – taigi, mūsų miestas nepamiršo. Kone dvejus metus Albertas albumą kukliai pristatinėjo: išvažinėjo visą Dzūkiją ir gerą gabalą Lietuvos – nedideli koncertėliai mokyklose, bibliotekose, muziejuose, Valstybinių ir vietinės reikšmės švenčių progomis, per kitus ir kitokius renginius.

Kai pasidairai po Alberto darbo kambarį, akis užkliūna už kitų apdovanojimų, apie kuriuos, kažkodėl nekalbame. Pasirodo, šis šaunus vyrukas yra apdovanotas V.Kudirkos medaliu (Marijampolės šaulių skyriaus atminimo medalis), Dzūkijos medaliu (už dalyvavimą pėsčiųjų žygiuose), turi keturių ministrų bei Varėnos mero padėkas, dar kažko panašaus, tik mažesnio kalibro. Ir beveik VISKAM pasitarnavo būtent “Bunkerių paukščiai“ ir žmonės, vienaip ar kitaip prisidėję prie šio ilgo (dvigubo) albumuko apie pokarį. Vieną  – mūsų bendrą draugą – paminėti privalu, tai – Algirdas Žemaitis, paskatinęs Šekspyrą “šio darbelio“ imtis.

Šiandien šv. Kalėdos. Rinkime ALBERTĄ „ŠEKSPYRĄ“ ANTANAVIČIŲ glūkoidų 2016 metų žmogumi. Labai panašu, jog jis to vertas. Komentuose išreiškite nuomonę. Rezultatai nebus suklastoti, nes bent iki 2017 sausio 1dienos, tinklapis patikimai apsaugotas net nuo Kremliaus hakerių atakų.

Su šv. Kalėdom! Linksmo ir malonaus bendravimo.

12 komentarų “Glūkoidų metų žmogus. Kas jis?

Pridėti Jūsų

 1. Už šį žmogų balsuoju abiem rankom. Pasigirsiu, neseniai švenčiau gimtadienį ir futbolistai man kaip netikėtumą pakvietė Šekspyrą.Buvo nuostabus vakaras .Visus sveikinu su Kalėdom.

  Patinka

  1. Turiu savo nuomnę šiuo klausimu ir nieks man neįpirš kitos, bet kaip nekeista… ji sutampa su Wato. Palaikau Šekspyrą, o Watui ačiū už sveikinimus, jei sveikinbo visus, tai ir mane. Visus ir Watą su šv. Kalėdom!

   Patinka

 2. Sveikinu visus su Šventėm. Esu labai maloniai nustebinta ir džiaugiuosi, kad AA Edmundas išlikęs daugelio atmintyje. Ačiū, kad pastebėtas ir mano sūnus.
  Tikriausiai neturiu teisės balsuoti už glukoidų žmogų, bet tikrai ir aš už Albertą kelčiau abi rankas. Dažnai klausausi jo dainų. Labai vertinu Albertą ne tik kaip dainų autorių ir atlikėją, bet ir kaip puikų žmogų,stebina jo ypatingas paprastumas, nuoširdumas, visada gera jį matyti,
  Pagarbiai
  Edmundo žmona Rita

  Patinka

  1. Pritariu. Matau, kad Albertas labai gražiai tęsia Alytaus- kaip lietuviško miesto- tradicijas. Duok Dzie ,jam sveikatukės ir dar daug daug gražių dainukių…

   Patinka

 3. Pavyko įsilaužti į svetainę,kad pasveikint visus su šventėmis ir palaikyt Albertą(prisiminimai siekia net Mergalaukio laikus),o švenčių proga palinkėt Jam sveikatos,laimės ir lauksim naujų gražių dainų!

  Patinka

 4. Cikrinis alytiškis- alytiškiui- alytiškis visur, kur bebutų….
  Jeigu tai aksioma- priimsim be įrodymų,
  jeigu tai teorema- Albertas ją seniausiai įrodė tiesiog specialiai niekam nieko neįrodinėdamas. Už Albertą- vienareikšmiškai !
  Visus visus sveikinu su šv. Kalėdomis ir jau besibeldžiančiais Naujaisiais!!! . Laikykimės…

  Patinka

 5. Primk sveikinimus is KURORTO jau isretejusiu bachuru per Z’orka. Buk Alberto toks visada- gana muzikalus, poetiskas, paprastas alytiskis S’EKSPYRAS. Geriausio vardas tau tikrai tinka.

  Patinka

 6. Būti ar nebūti?
  Būti taikai, būti Lietuvai, būti meilei, būti laimei, būti Šekspyrui!
  Visiems – gražaus laukimo ir puikių Naujųjų 🙂

  Patinka

 7. Nuo Šikučių prospekto senbūvių – nuoširdūs linkėjimai. Alberto, tu tikras Šekspyras ir tikras glūkoidas. Kitiems metams prašome prisiminti kaip 1970 Duobėj ežges gaudėm. Tai tik užuomina naujam songui
  Tau, Janinai ir Ugnei – gražių ir laimingų Naujųjų 2017

  Patinka

 8. Visiems ačiū už gražius žodžius – daug svarbiau už visus valdiškus “ordinus“ senų gerų draugų palaikymas; net ir pašmaikštavimai; dažniau – ir visai be progų – pastebėkim vieni kitus ir būsim laimingesni visi. Gerų metų. (Gaila tik: anksčiau susitikę draugai sveikindavosi – “Į sveikatą“, dabar – Kaip sveikata?“) … bet vis tiek smagu…Šekspyras

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑