Aisčių istorijos fotogalerija

Pereitų metų rudenį po FM99 radio laidos apie roko pradmenis Alytuje, Alvydui kilo mintelė surinkti sulankstytas, pageltusias grupės fotografijas ir sudėti į vieną vietą. Jis, Viktoras padėjo surinkti tokių apie pusšimtį. Valius, kai tik atsitrauks nuo architektūrinių eksperimentų, papildys savo kolekcija. Jeigu pavyks sutikti viso gyvenimo drumerį Vaclovą Kazlauską ir prikalbinti pasidalinti visiems brangiais vaizdeliais, galerija pasipildys dar.
Gal ateityje pavyktų kažką panašaus surinkti apie pirmuosius Alytaus bitnikus: Juzę Cegelską, Zenoną Bulgakovą, Žorą Bondarevą, Sivestrą „Silvą“ Seilių, Kęstą Pilvelį, Simanavičių iš Kurorto, rimtus muzmenus Joną Pavilonį ir Liudą Vaitkų, kitus čia nepaminėtus, bet vertus būti minimais.

Žoros dėka padarėme dar vieną galeriją, kurioje matysite Medvilnės, Šiluminių tinklų, Kultūros namų muzikantus, grojusius 1960 – 1985. Unikali ,Nemuno’ muzmenų grupės foto datuota 1964 su Zenium, Žora, Kaupu, Silva, Kęstu.

Laukiame Valiaus Chlevicko, Vaclovo Kazlausko, Ginto Pikūno, Romo Stankevičiaus to laikmečio nuotraukų, kurios čia būtų prieinamos visiems, kuriems muzikavimas buvo ne tik hobby. Tad, pirmyn į praeitį.

arv_balen.jpgApie pačius pirmuosius, grojusius restorane, įsikūrusiame seno gastronomo pastate, žinome tiek, kiek papasakojo Arvydas Baleniūnas, kadaise buvęs vienas pirmųjų Vilniaus ,Neringos’ muzikantų (kalba netaisyta): gal apie1958, metų tiksliai neprisimenu, Nemuno’ džazband man labai patiko dar ir todėl, kad Vaisa leido man persirašyti natas, kurias, sėdėdamas prie staliuko, ir perrašinėdavau, kartu klausydavau kaip jie groja. Taigi labai mažai galiu tau papasakoti. Smuikinikas Vaisa – pasirašinėdavo po natom ,Asiva’, Gramackas – akordeonistas, Kaminskas – triūba, trimitas, iš profesijos – vairuotojas, būgnininkas – jo vardo ar pavardės neprisimenu, profesija laikrodininkas

link214_aisciai1.jpglink214_muzmenai1.jpg

12 komentarų “Aisčių istorijos fotogalerija

Pridėti Jūsų

 1. Labai įdomi galerija. Daug mielų jaunystės veidų . O jau Džilbaus gražumas “The Beatles“ eroje! O “Žuvinto“ restorano grupelėje – jūs kaip kokie “narodnikai“, persekiojami caro “ochrankos“. Taigi, vyručiai, gyvenimas nepraėjo veltui “Linksminkimės ir juokimės, pakol…“

  Patinka

 2. sveiki,
  super puslapis ! Aciu uz jaunystes prisiminimus ! Mes skaitom ir gyvenam tuo, ryskiausi prisiminimai apie Alytu susije su “Aisciais“ ! Tikimes pasimatyt vasara prie Gluko.

  Linkejimai nuo Linos ir Deivido !

  Patinka

 3. “AISČIAI“ (Ledinės arbatos gėrikai) ir VASARIO 16 -a.
  Alvydas: – rinkom, surinkom apie “AISČIUS“ kas ką turėjom, bet manau dar yra užslėpusių faktų, fotografijų, straipsnelių… Dar liko daug kas “tarp eilučių“, kurių turinį kiekvienas mūsų kartos “bičas“ (dabar laimingas – gluck’oidas) savaip, o kartu ir bendrai jaučia. “Aisčių“ reikšmė įvairiapusiška jau vien savo laikmečio spalva. Ji apglėbė ir apjungė tūkstančius gitaros ir (!) laisvės mylėtojų. Gitara tapo demokratijos ir laisvės įrankiu – atvirkštiniu bolševikų kūju, o melodijos – pažadino (deja) ne mūsų išgasdintus stalinizmo ir KGB tėvus, o JŲ VAIKUS, t.y. – mus pačius. Taigi – pasisveikinkim iš naujo, ir pasidžiaukim tuo laisvės paveldu, kurį gavom iš prieškario senelių ir mūsų tėvų. Niekas nepražuvo – LAISVĖS ieškojimai tęsiasi tegu kol kas ir abonentinėj (labai tikslus Dzilbaus apibrėžimas) Lietuvoj, bet – mūsų liūdesiui – kartų kaita tęsiasimų dienom – Jūsų Alvydas A. J.

  Patinka

 4. Sveiki………….Medvilnes kombinato ansamblio nuotraukoje nera vienos vokalistes pavardes“Danute Mitrulevičiute“

  Patinka

 5. Atrodo, papildėm medvilnės VIA dalyvius Jūsų pavarde. Malonu, jog vis daugiau to meto muzikinio gyvenimo dalyvių atsiliepia. Norėjosi paklausti, ar dar dainuojate? Čia kaip dviračiu važiuoti – juk nepasimiršta.

  Patinka

 6. Super “Aisčių“ foto galerija !!! Didelis ačiū !
  Tačiau aš truputį kitu kampu… ar “Aisčiai“ iš anų laikų muzikos įrašuose išliko ar ne ? Labai įdomu būtų paklausyti…

  Patinka

 7. kas repetuodavo statybininku 5 rusyje, mes paaugliai sugule ant palanges klausemes repeticiju. Nors keleta veidu atpazystu is Aisciu

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑