TAIKOS ŽENKLO ATSIRADIMO ISTORIJA

Taikos ženklą sukūrė britų dizaineris, taikaus sambūrio šalininkas Džeraldas Herbertas Holtomas.

Vieni šį simbolį maišo su automobilių firmos ženklu, kitiems jis primena hipių kultūros laikmetį. Pirmą kartą visuomenė šį logotipą pamatė per inauguracinį susitikimą prieš branduolinį nusiginklavimą 1958 m. vasario 17 d. Londone. Jame dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių ir sulaukė palaikymo iš įvairių socialinių sluoksnių, įskaitant mokslininkus, religinius lyderius, žurnalistus, aktorius, rašytojus, muzikantus. Po dviejų mėnesių šis simbolis buvo matomas antibranduoliniame taikos marše iš Londono Trafalgaro aikštės į branduolinio ginklo tyrimų centrą Oldermastone, kuris truko keturias paras. Šiais laikais maršas pakeitė kryptį ir iš branduolinio tyrimų centro juda į Londoną. Šešiasdešimtaisiais metais nebuvo demonstracijos, maršo, roko koncerto ar roko festivalio, kuriame nepamatytume šio ženklo. Jį ant savo delno piešė tų laikų taikos judėjimo lyderis Abbie Hoffmanas ir ant savo džinsinės striukės nešiojo Džonas Lenonas. Vudstoke merginos piešė jį ant savo skruostų, dėliojo iš akmenų ant žolės. Iš nespalvoto jis greit virto labai spalvingu.

Ženklo autorius kūrybingai panaudojo semaforinėmis vėliavėlėmis perduodamų signalų reikšmes. Pagrindu paėmė dvi raides „N“ ir „D“ – „nuclear disarmament“, išvertus iš anglų k. – „branduolinis nusiginklavimas“. Simbolio kūrėjo našlė pasakojo, kad, jei jos vyras būtų buvęs konservatyvus, vietoje šių stilizuotų raidžių galėjo atsirasti pavaizduotas kryžius apskritime.

 

2 komentarai “TAIKOS ŽENKLO ATSIRADIMO ISTORIJA

Pridėti Jūsų

  1. Lietuviai rado ženkle 3 raides: T- tikėjimas, M – meilė, V- viltis…Sako, tai – Lietuvos hipių ženklas…

    Patinka

  2. Labai sudominai. Tiesa ta, kad kilmes nežinojau. Nesidomėjau. Dabar, kai Amerikoje siaučia vandalai, nekenktų jiems ant kaktos įamžinti. Vos neparašiau išdeginti

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑