Kaip dirba mokesčių surinkimo gigantai

Amerikoje nemokėti mokesčių ar nušauti kopą – baisi nuodėmė

Kai jums sako: jūs nesumokėjote mokesčių – pirma aplankiusi mintis atrodo taip: jei darbovietė išmokėtų jums PILNĄ (bruto – neatskaičius mokesčių)  mėnesio darbo užmokestį, jūs privalėtumėte vykti į Valstybinę Mokesčių Inspekciją prie LR Finansų Ministerijos ir sakyti: atvežiau jums Valstybės numatytą gyventojų pajamų mokestį, ten sumokėti, gauti kvitą. Tada važiuoti į SODRĄ ir atliekti analogišką procedūrą. Tačiau, vieną kartą tu niekur nevažiuoji, nieko nesumoki ir, natūralu, jog lieki valstybei skolingas. Realiame gyvenime, jums niekur nereikia važinėti, dalies savo dorai uždirbtų pinigėlių jūs tiesiog negaunate, juos atskaito ir perveda Valstybės iždui. Kad visa tai vyktų sklandžiai ir teisingai, rūpinasi jūsų įstaigos buhalterija ir du mokesčių surinkimo gigantai: VMI ir SODRA. Juos dar kontroliuoja ir prižiūri Finansų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba, Valstybės kontrolė, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir dar kažkas. Galite įsivaizduoti, kiek tūkstančių klerkų dirba šiose mokesčių surinkimo institucijose. Tačiau kompetencija ir profesionalumu nepasižymi.

Lietuvos pilietis, išdirbęs 15 metų vienoje organizacijoje ir 24 kitoje, 1915 išeina į užtarnautą poilsį ir mėgaujasi pensininko gyvenimo privalumais. Džiaugsmą gesina pranešimas iš Valstybinės mokesčių inspekcijos, kuris sako, jog pagal 2015-09-17 mokesčių apskaitoje turimus duomenis, Jūs turite Privalomojo sveikatos draudimo imokų permoką 21,14 Eur (73 Lt), kuri susidarė pagal Jūsų 2010-08-13 sumokėtą imoką (imokos kodas 1781). Taip pat informuojame, kad Jūs turite Gyventojų pajamų mokesčio (toliau GPM) nepriemoką 26,12 Eur pagal Jūsų 2015-09-08 pateiktą Metinę pajamų deklaraciją už 2011 m mokestini laikotarpi (imokos kodas 1441). Nuo šios nepriemokos Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo istatymo nustatyta tvarka yra skaičiuojami delspinigiai.

back-taxes-help

Žmogelis, turėję vien tik darbo pajamas, kurias skaičiavo įmonės buhalterija, Sodra ir Mokesčių inspekcija, pasimeta, nes nesupranta, kaip tos trys organizacijos kažko pas jį nesugebėjo paskaičiuoti, kad praėjus keliems metams, jam reikia kažką primokėti, kažką permokėto atsiimti. Todėl vyksta į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją su tikslu geranoriškai kuo greičiau likviduoti įsiskolinimą valstybei, kuris atsirado dėl jam nesuvokiamų priežasčių. Ten paaiškina, kad taip dažnai atsitinka, nes VMI ir SODRA dirba savo konkretų darbą ir tarpusavyje savo veiksmų mokesčių mokėtojo atžvilgiu nederina. Kad lengviau būtų suvokti į kokią situaciją Valstybinė mokesčių inspekcija įpainiojo žmogų,  iliustruoja toks pavyzdys: tarkime, 2010 metais jūs perkate batus. Po penkerių metų į jūsų duris pasibeldžia tos parduotuvės atstovas ir sako: tada, kai pirkote batus, mūsų rinkodaros specialistai neteisingai paskaičiavo batų kainą, todėl prašome primokėti ir dar už penkis metus priskaičiavome delspinigių… Štai taip!

Dar stebina greitis. Du pavyzdžiai.

Pirmas: eiliniam žmogeliui dėl menamo mokesčių nemokėjimo, mikliai skaičiuojami delspinigiai ir jis nuskausminamas 1/3 savo pensijos dydžio nuobauda.

Antras: partijos lyderis su bendrininkais, daręs milijonines machinacijas su partijos iždu, 10 metų pro dantis spjaudo ant LT Mokesčių ir Teismo institucijų ir groja balalaika. Štai taip!

6 komentarai “Kaip dirba mokesčių surinkimo gigantai

Pridėti Jūsų

  1. dar smagiau buna, kai pradejes tvarkyt Sodroje savo saziningai uzdirbta pensija, suzinai, kad reikia eiti archyvan ir ieskoti dokumentu, patvirtinanciu, kad tu tikrai tuo metu dirbai. Surinkes visas reikalingas “spravkes“, buni apstulbes, suzinojes, kad visgi keli tavo saziningai dirbti metai kazkur isgaravo. Taip buvo man.

    Patinka

  2. Siti MI cirkai senai zinomi atranda po 10m kelis centus nepriemoka ar permoka ir kviecia ant kilimo ir nors tu del tu skaicevimu visai ne prieko bet,taip isaiskina pats butai kaltas,VIENU ZOZIU CIRKAS
    (comment in association with Facebook)

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑