Alytaus muzmenai 1960 – 1980. O kur Airija, Svaras 409?

Gražu, kai apie pirmąją Alytaus roko grupę “Aisčiai“ rašo jau antroje enciklopedijos požymių turinčioje knygoje, bet ar teisinga būtų primiršti kitas, taip pat Alytų garsinusias grupes? Šiame poste skelbiame dalelę istorijos, kurią Alytaus senieji muzikos veteranai atplėšė iš savo prisiminimų  ir padovanojo glūkoidams. Tai būgnininkas Jonas Miliauskas, saksofonininkas, dainininkas Žora Bondarevas ir sintezatorių entuziastas Juozas Muzikevičius.

baras_zalias

valdas_ogijenkoKĄ TIK GAVOME LIŪDNĄ ŽINIĄ, KURIĄ PRANEŠĖ ALDONA MARCINKEVIČIENĖ, JOG DAUGŲ GATVĖS KAPUOSE SUPILTAS NAUJAS KAUBURĖLIS SU UŽRAŠU

VOLDEMARAS OGIJENKA  1956 – 2013.

VALDAS GROJO SU ALYTAUS GRUPĖMIS, BŪGNUS MUŠĖ IR “HIPERBOLĖJE“.

baras_zalias

Tai, kad Alytaus muzikantų galerija pildosi, rodo, kad patys ir esame savos istorijos kūrėjai ir metraštininkai. Tai tam tikros rūšies savitarna. Arūnas Lepeška papasakojo kaip nuosekliai ir primygtinai prašė Joną Miliauską, vieną pirmųjų Alytaus būgnininkų, pasidalinti nuotraukomis su glūkoidais. Jonas Miliauskas grojo kultūros namuose (ir ne tik), vadovaujant Jonui Paviloniui. Tai ir Viktoro Jonkaus (Aisčiai) kolega pagal motociklų “Jawa“  liniją. Jonas Miliauskas su savo Jawa sugebėjo tada ir Krymo pusiasalį Juodojoje jūroje pasiekti.

gongalvis_2-moldova

»» Jonas Miliauskas Moldovoje 1967. Kažkas pajuokavo, kad Trowos barabanams labai tiktų šio mielo gyvūno oda…

Tai jis Vaclovui Kazlauskui (Aisčiai) parodė pirmus bembų breikus. Dėkojame Jonui už foto, kurios sugulė į muzmenų galeriją.
Žora Bondarevas dar kartą revizavo savo fotovizualinius resursus ir surado vertų prisiminti epizodų iš laikotarpio, apimančio pasirodymus mašinų gamyklos klube, kultūros namuose ir koncertinės išvykos į Liepoją (Latvija). Jo surastos nuotraukos taip pat jau galerijoje.
Šių abiejų veteranų pateiktose fotonuotraukose rasime maestro Joną Pavilonį, V. Zokienę, Vidą Balyną, Vytą Pisaravičių, Liudą Vaitkų, Tanią Baranauskienę ir Vytautą Kaupinį (gaila, jų abiejų jau nėra gyvųjų tarpe) ir kitus.

gongalvis_kulturke

»» Jonas Miliauskas, Jonas Pavilonis, Žora Bondarevas, Algirdas Jasionis,  Liudas Vaitkus

Dar vienas įdomus faktas mūsų muzikiniame gyvenime. Juozas Muzikevičius sintezatoriui, jau tapusiam  legenda „Korg i3“, yra sukūręs visą tembrų paletę. Naturalu, kai muzikantai ekspermentuoja. Šį kartą Juozo sukurtais tembrais pasinaudojo muzikantas-vakarietis Denny Flynn ir kaip padėką, atsiuntė  CD su savo autografu. Daugiau apie Juozo veiklą rasite čia.

Denny_Flynnn

»» Šiame kompakte Denny Flynn naudojo Juozo Muzikevičiaus sukurtus KORG tembrus

Skaitytojo laiškas:

Sveiki,

Nesenai vienas jūsų bičiulis užsiminė apie Jūsų puslapį, kuriame suradau foto, kurią prikabinau.
Jeigu yra noras patikslinti duomenis, tai vienas iš nuotraukoje užfiksuotų muzikantų pagelbėjo.

Pagarbiai, Virginijus Jurkonis

44_elektros tinkla_sepia

»» Iš kairės į dešinę: 1. Smolskytė (vokalas), 2. Juozas Stasionis (akordeonas, klavišiniai, vokalas), 3. Justinas Lukoševičius (gitara, vokalas),4. Juozas Meisneris (klavišiniai, vokalas, vadovas), 5. Alfredas (Valdas) Bielskus (bosinė gitara), 6. Valė Orlova (vokalas), 7. Gintautas Makauskas (mušamieji).

Žora Bondarevas dar surado vertingų nuotraukų žyminčių 1965 – 1980 laikotarpį . Vienoje atpažinsite “Nemuno“ restorano senbūvius (apie 1965), grojusius dar iki “Aisčių“ dešimtmečio. Vis tik įdomi foto, kurioje groja Silvos, Kaupo ir Žorkos žmonos. Gaila neišliko audio …. Daugiau Žoros fotografijų rasite Muzmenų galerijoje

tratas

LIEPOJA2

(Nukrypimas). Norisi paminėti vieną muzikinę veiklą, nepelnytai bandančią išsprūsti iš atminties. Apie 1980 metus pramogauti vakarais galima buvo “Vaivos“ kavinėje ir “Žuvinto“ restorane. Gyva muzika. Tai dviejų grupių, nuožmiai konkuravusių Alytaus pramogų pasaulyje kova. Tai Ginto Pikūno komanda iš Vaivos kavinės ir exAisčiai (Viktoras Jonkus, Gintas “Dzilbus“ Unguraitis, Vacys “Septynios arklio jėgos“  Kazlauskas, Valentinas Chlevickas ir Dainius Prusevičius), tuomet užėmę strategiškai svarbiausią miesto tašką – Žuvinto restoraną. Jeigu “Vaivoj“ Kęstas sudainavo Elton John’o – “Daniel“, tai exAisčiai turi atsakyti Valiaus Chlevicko “Jumpin‘ Jack Flash“ (Rolling Stones). Vieni pas kitus retkarčiais svečiuodavosi, o tai įpareigodavo konkurentus muzikuoti pasitempus. Tą vakarą, kai prie tolimo stalo Žuvinte aplipusi jų gerbėjų sėdi “Vaivos“  komanda , scenoje exAisčiai priversti negroti niekalo, groti tik gabalus, kuriuos jau atidirbę, dar gali išmesti kažką specialaus, kad ir “I Shot Sheriff“ pagal Ericą Claptoną ir dar reggae stiliuje. Aišku, apie tai galima būtų daug parašyti, tik reikia užsivesti. (Nukrypimo pabaiga)

vaiva kavine

»» Ginto Pikūno (centre) komanda (“Vaivos“ kavinė) apie 1980 metus.  Kairėje matote nuolatinį glūkoidų sueigų dalyvį bosistą Vytą “Stygą“ Palubinską. O Gintui sakome: kada, pagaliau,  atvažiuosi prie Glūko, dar ir Dainių (prapuolenį) atsivežk (Dainius Prūsevičius – dešinėje) ir Dzilbaus Laimos klasiokę Romutę Skumanaitę (antra iš dešinės) nepamiršk pakviesti.

Grįžkime prie pagrindinės minties. Žinome, kad glūkoidus skaito bent du tos grupės nariai: Gintas Pikūnas ir Vytautas “Styga“ Palubinskas. Todėl abiejų ir prašome pasidalinti su glūkoidais atsiminimais apie grupės narius, svarbius arba specialiais ypatumais persunktus grupės veiklos epizodus.

Logiška fotogalerijos tęstinumo idėja rutuliojasi į elementarų klausimą: ar tik Aisčiai, kultūrnamio, Vyno gamyklos, Medvilnės kombinato, Šiluminių tinklų, Statybos tresto muzikantai formavo estrados ar roko veidą Alytuje. Taigi, kad ne. Airija su Darium Mileriu-Nojum, Svaras 409 su Ričardu Vymeriu, dar kažkas. Kas tie “dar“?  O jie tikrai buvo, yra ir mes tai žinome. Tad pasidalinkime tuo ką žinome. Rašykite į  Glūkoidų paštas
_Vynas-Airija-Aisciai-Sekspyras

»» Darius Mileris-Nojus (“Airija“) – dešinėje-viršuje su kolegomis miesto šventėje 2008. Vytauto Stanionio nuotr.

Ar negali būti taip, kad undergrounde kažkas dabar kuria šedevrus, tik lieka inkognito, nes neturi turtingo strateguotojo, todėl daro sau ar  kukliam gerbėjų ratui. Taigi mintis ta: visi turintys info, galintys ir norintys suteikti informaciją apie Alytaus grupes nuo 1980 metų iki šių laikų – YPATINGAI PAGEIDAUJAMI apsireikšti glūkoidų svetainėje. Nuotraukos, bent trumpi grupių veiklos aprašymai – tai ir būtų ta svarbi info, kuria čia mielai pasidalinsime.

12 komentarų “Alytaus muzmenai 1960 – 1980. O kur Airija, Svaras 409?

Pridėti Jūsų

 1. Patiko jūsų galerijoje albumas „Glūkoidai Daily“. Jis toks chaotiškas, bet kartu ir patrauklus.

  Patinka

 2. taigi Ogijenka Valdas grojo ir su Aisciais Jegele ir Dzilbum tada Alytuj, kai Babijonas iteike priza buvusiam pasto virsininkui Juozui Jonkui. Pries kiek cia metu. Atrodo jis ir toj kavinej dirbo su zmona ,Nezinau tiksliai, bet gaila vyro. Aciu kad buvo, grojo ir cia ir Vilniuj su Hiperbole ir vel Alutuj. Amzina atilsi jam.Gera vyra prisiminkim

  Patinka

 3. Glukoidu vyru visa moteriska puse [mamas,zmonas,dukras] sveikinu su pavasariu, geros nuotaikos moters dienos proga. Bukit laimingos ,grazios,sveikos,mylimos ir mylincios.

  Patinka

 4. As vienintelis, net nebudamas tikru glukoidu, pasveikinau moteris su ju svente. Keista ir apmaudu. z–a.

  Patinka

  1. NUOŠIRDŽIAI: – Reiktų sveikint moteris dažniau. Sveikint ir dėkot, kad iš jų sveiki išlindom – deja, kad ir vulgarokai, bet TAIP.
   O Kovo 8 -ąją kartais galima netyčia (ir tyčia) pamiršt.
   Čia rašančios mūsų išmintingosios moterys – Rasa ir Giedrė galėtų tiksliau paaiškint apie dviejų moterų – Rozos ir Klaros sugalvotą moterų dieną. Menu senus skaitinius, kur pabrėžta – viena iš jų susidėjo su kitos sūnum ir abi tapo priešėmis. Po to to sūnaus mama irgi susirado jaunėlesnį,.. Interesno, ar ne, bet prisipažynkym – negalim atsispyrt prygimčiai ir priešyngos lycies traukai, ba traukia traukia tos priešyngos lycys, oj kap dar traukia,.. Nu tai ir darykim
   Linkėdamas meilės

   Patinka

 5. A.Jeg……..iui. Cia as vienintelis, sugebejau jas [musu moteris] pasveikint. Ir nereik cia jokiu pusiau politiniu isvedziojimu del Klaros Cetkin ir panasiai. As su savaja pirma ir paskutine, pragyvenau visa gyvenima,. Sveikinau ir sveikinsiu. Laimes JUMS mielos. Z.

  Patinka

  1. Tamstai taip ir reikia…:)
   Moteris reikia gerbti kasdiena (jeigu jos to vertos)…
   O Jūs tą darote tik kovo 8-tą, ir dar stengiates būti pirmas…APGAILĖTINA.

   Patinka

 6. – ne politinių, o polycinių,..
  Viksas gerai, Žora, tu teisus – reikia sveikint ir sveikint.
  Su geriausiais linkėjimais

  Patinka

 7. Senovės Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi karai tą dieną turėdavo būti nutraukti, kad kariai galėtų būti su savo moterimis. Gera praktika, o ką daryti jei nekariauji?
  1908 metais, krūva tekstilės fabriko moterų ėjo Niujorko gatvėmis ir reikalavo trumpesnės darbo dienos. Tokia Klara Cetkin 1910 metais, komentaruose minima ir Alvydo A.J., išpažįstanti komunistines idėjas, pasiūlė švęsti arba bent minėti Tarptautinę Moters dieną (kažkodėl Tarptautinės Vyrų Dienos nepasiūlė, tiksliau jai tiek išminties tai padaryti neužteko). Tačiau komunizmo citadelėje Sovietų Sąjungoje komisarai tai pasigriebė ir pristatė kaip socializmo pranašumą – va kaip mes moteris gerbiam ir net jų šventę turim, kurią kartais iki žemės graibymo dar ir pašvenčiam. Lietuvoje ši idėja tol buvo kalama, kol daugumai ir įkalė, kad tautiečiai visiškai pamirštų savo gražią, garbingą ir gilią savo prasme MOTINOS dieną. Pasekmės puikiai jaučiamos ir šiandien, net su iliustracijomis komentaruose.

  O Žorkai tikrai dėkingos visos moterys, kurios jo nuoširdų sveikinimą perskaitė čia glūkoiduose. Švęsti-nešvęsti yra kiekvieno žmogaus supratimo, apsisprendimo uždavinėlis, kurį kiekvienas ir išsisprendžia taip, kaip suvokia.

  Kadangi, kaip matote suvokiu kitaip nei dauguma (o gal neesu vienas toks, manau, kad dar bent keli Lietuvoje mąsto panašiai), tai Moters dienos proga Laimai pasisiūliau vietoje tulpių įteikti pundelį dilgėlių. Kai tai išgirdo, akimirkai jos veidas papilkėjo, bet tuoj pat ir nušvito: aha, užsinorėjai dilgėlių sriubos (mūsų mėgstama)…bet kur tu jų gausi kovo mėnesį?..

  Taigi šveskite Moters dieną, dovanokite savo išrinktosioms tulpes ar dilgėles, nepamirškite Motinos dienos, ir visa tai darykite pagal savo suvokomą. Būkite laisvi ir todėl laimingi.

  Bet iš tikro, gal kas žinote, kur gauti dilgėlių, gal kas auginate ar prekiaujate?

  Patinka

 8. …koki cia gaisra gesina tas jusu Dzilbus nesuprantu jokio karo cia nebuvo ir nera o jis visus cia taiko ir dilgeliu iesko moterus reikia ne tik sveikint bet ir drozt kad butu linksmos

  Patinka

 9. SKELBIMĖLIS:
  Šį penktadienį, birželio 14 d.
  18.30 val. Alytaus ir Dzūkijos muzikantų vakaras „Su gaivia bangele!“: Alytaus džiazo kvintetas, Lietuvos kariuomenės sausumo pajėgų orkestro bigbendas, G. Leškevičius ir grupė „Joke“, A. Jegelevičius (ex ,,Aisčiai“), A. Abromavičius (ex ,,Heraldika“), R.Vymeris (ex ,,Svaras 409″, A. Sikorskis (ex ,,Vynas“) su Alytaus roko lyga „Laiko sala“, bliuzroko grupė „Movo“, Ą. Stanevičius ir AC/DC.LT projektas
  Rotušės aikštės didžioji scena
  22.30 val. Oro balionų naktinė iliuminacija. Ugnies paradas miesto gatvėmis, Rotušės aikštės prieigose
  22.45 Grupė „Pelenai“ ir Česlovas Gabalis
  Rotušės aikštės didžioji scena

  Patinka

 10. cia net labai labai i tema klausau kaip ir dauguma vyresniu(62) deep purple led zeppelin ir netiketai isgirdau The Five Americans – Western Union(1967) ir uzbure uzbure taip kad pradejau ieskot ju vinilines ploksteles pasirodo londone tokia surast uz protinga kaina originalia usa sudetinga tai nusipirkau braziliska varianta ir klausau klausau ir jus prie progai paklausykit-nenusivilsit linkejimai visiems glukoidams is londono

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑