Kovo 11-ta su pašnekesiais apie muziką

Su Igoriu ir Jurga tradiciškai susitinkame prie Angelo Vasario 16. Sausio pradžioje Vidzgirio miško kalnų slidinėjimo trąsų entuziastei Laimai vienas nesėkmingas nusileidimas kainavo beveik 6 savaičių ribotą judėjimą ir dar su įtvaru ant kelio sąnario. Taigi, visi kartu šiais metais Nepriklausomybės šventę pasitikome tik Kovo 11, kuri taip pat brangi širdžiai kaip ir Vasario 16-toji.

Kalba sukosi ne tik apie Lietuvos pažangą ar nuopuolius, bet ir visų melomanų išskirtines temas: vinilą, garso kokybę. Nebuvome iki galo įsitikinę, ar šiandienos kūryba dar įneša revoliucinių pokyčių rocko muzikoje ar jau prieitas liepto galas ir belieka tik klausyti, kad ir  Bloodrock. Šios grupės gabaliuko “Jessica“ (1971) perklausa nuotraukoje žemiau. Igoris pagyrė garso kokybę. Dzilbus pasinaudojo proga pakartoti 100 kartų jo jau išsakytą dogmą: jei nori gero skambesio, kolonėlėms negalima gailėti monetų.

kovo11_igoris

Nepamiršome ir glūkoidų melomanų, juos vardinome ir “apkalbėjome“. Tai Albertas “Kobra“ Sakalnikas, Genius Vnarauskas, Valius Stadulis, Alvydas “Žydas” Miliauskas, Algirdas Žemaitis, Valdas Labukas, Liudas Ramanauskas, Almantas Bendoraitis, Gintas Baubonis, Donatas Juodišius, Romas Bražinskas, Antanas Bardzilauskas, Dangiras, Dainius Vaivada, Daivis Sirūnas ir kiti. Atskirai kalbėjome apie Jono Kudirkos  potraukį žiūrėti ir klausytis pasaulinio garso grupių koncertus. Apie Edmundą Gegužį, su kurio Igoris jau senokai skaipina ir dalijasi vinilo naujienomis. Tai dar vienas pavyzdys, kaip glūkoidų tinklapis suburia  fanus: vienas Jungtinėse Valstijose, kitas čia, tarp mūsų. Edmundo Gegužio tinklapio nuorodą rasite meniu dešinėje “Edo vinilas“  (“Verta aplankyti“ ). Vinilo (ir ne tik) fanai ras reliktinių LP, kitų vertingų muzikinių produktų, visa tai galima ir nusipirkti, mokant teisingą kainą. Tai ne 50 rublių už diską, kaip buvo anais gūdžiais laikais. Kreipiamės į Edmundą. Jei būsi Lietuvoje  liepos pradžioje, kviečiame apsilankyti prie Glūko. Rimvydas “Vidukas“ Aglinskas (Kaunas), manome, taip pat bus patenkintas, suradęs galimybę pasimatyti ir pabendrauti su vaikystės draugu.

Igoris, kuris nerimsta neparašęs apie pop-rock-jazz ištakas, atskleidė nedidelę, bet reikšmingą paslaptį. Jis turi savo tinklapį, kuriame  ir gyvena. Dzilbų, kuris niekad nepraleidžia progos pasisemti istorijos trupinių apie Beatles, labai sudomino rašinys apie J. Lennono žmonos Cynthia prisiminimus iš Hamburgo laikotarpio apie 1960, kai šaunioji ketveriukė grojo šio Vokietijos didmiesčio kabakuose. Igorio tinklapio nuorodą rasite meniu dešinėje “Igorio DinoRockas“ ( „Glūkoidai internete“). Dauguma straipsnių parinkta pagal webo šaltinius, tačiau, žinant Igorio potraukį spaudyti keyboardo klavišius, ypač tada, kai liejasi eilutės apie rocką –  tikimės sulaukti ir originalių rašinių. Įdomiausius publikuosime glūkoiduose.

Visiems melomanams linkime ausiai taip malonaus prisiminti plokštelių traškesio, greitų ir gilių žemų dažnių ir daugiau bendrauti tarpusavyje

4 komentarai “Kovo 11-ta su pašnekesiais apie muziką

Pridėti Jūsų

 1. PRISIMINIAU. Vakar vakare per MEZZO kanala ziurejau Marsaliso sexteta Marsiako dziazo festivalyje. Labai kaifavau kai grojo garsuji “when the saints, go marching in“..ir prisiminiau…….. 1963m.Ruduo.Alytaus kulturke. Pilna sale. Po partminejimo koncertas. Mes su tik ka susikurusiu kulturkes estrad.ansambliu atlikom ir ta pati “when the s…kada shventieji marshiruoja“. Dainavau angliskai,nors kokia ten buvo kalba, bet… Keista, bet katuciu buvo daug. Tai tikrai buvo pirmas mieste dainavimas angliskai is dideles scenos. Kita diena begau gesinti gaisra viduriuose i valgykla, ant kurios veliau pastate rotushes mura. Bufetava ipyle ish backos alaus ,pagyre uz koncerta. Ir daug kas tuo metu dekojo uz gera muzika. O juk tuo metu shokiams dar grojo A.Galakvosciaus dudu orkestas kulturkes salei ir ploshciadkei : Rozamunda, Dunojaus bangos ir pan. Gal ir nebutina,bet noriu pamineti to musu estr.ansamblio shviesios atminties muzikantus:Ant.Rackauskas /sax/-vadovas,Ant.Navickas-triuba, ash- trombonas, daktare su papirosu Ceponyte- kliapas, J.Cegelskas-gitara, J.Zagorskas- kontrabosas, Ant.Leonavicius- bugnai. Kulturkes ans. ilgai dar gyvavo. Kuri laika vadovavo J.Karpavicius.Kai stojo vadovaut J.Pavilonis- tai mes daug kur konkursuose,visokiausiuose renginiuose sublizgejom. Tai tiek / gal ir nelabai idomiai, bet tai istorija/-apie estrad. muzikos pradininkus musu mieste. Gal kiek pasigyriau, tad atleiskit. Z–a.

  Patinka

 2. Žorkai. Tavo prisiminimai apie kultūrkės ansamblį jau po truputi virsta tikru istoriniu rasiniu. Perziurejus tavo visu laiku komentarus glukoiduose, apie tai surastume nemažai vertingu faktų. Tad Žorka, tik nenustok prisiminti!! Pažadu kazkada tai apjungti į vieną rimtą rašinį. Tai ką prisimeni visiems miela, nes kiti jau buvo primiršę dar kiti negimę, o tai, pasikartosiu, jau istorija.
  Apie Mezzo tai tik gerai, ten viskas gerai ir aukštos prabos. Musų tautines tv muzikinems laidoms kaip nuo čia iki Kaukazo. Bet. Vakar suradau:

  http://www.youtube.com/VilniusTemperature
  ir
  http://www.youtube.com/kaunasacoustics

  Žiūrėjau ir klausiau ne dėl to, kad tai būtų man nepakartojamas draivas, o ir tokį iki nuprotėjimo persiklausiusį muzikos jau sunkoka kazkuo labiai pritrenkti, bet stebino, kad tai daro tautiečiai. Visiškai nekomerciniai vaizdeliai. Rimtai besidomintys prisimena grupsus Velvet Underground ar Grateful Dead. Ar pagalvojate kiek muzikines filosofijos, pakraipų, įtakos jie prigamino?.Tie sugedę vakarieciai darė tai pries 45 metus. Galima linksmai konstatuoti, jog muzika pabunda iš ilgų metų letargo, nors garažių prošvaičių būta ir anksčiau. Ir tai daro jaunimas, nes neliko tarybinių kompozitorių, neliko politinės dainos konkursų ir kito marazmo, kas totaliai stabdė muzikos raidą Lietuvoje.

  Patinka

 3. Gintai, gerai sakai ir tai labai džiugu – tai daro jaunimas. Atrodo tai kaip vienintelė sveika vieta mūsų kultūroje ir gyvenime, kuris daros vis labiau sumeluotas. Tegu daro, tegu tęsia – aš ramus, nes Saulius Jegelevičius irgi daro savo.
  Ačiū gerb. mūsų Alytaus grandui Žorai Bondarevui už Kultūrkės laikus – papildymus ir vertinimus. Jokių abejonių – kultūrkės estr. ans. buvo gana profesionalus. Čia buvo ir mano, galima sakyt, profesionali pradžia, čia mane priregistravo kaip reikiant. Dėkingas Jonui Paviloniui, nes dar tada jis man kyštelėjo pora diazo temų, užkabino, o aš iki šiol dar padžazuoju. Ačiū visiems. Kitą savaitę atšils – griūsim balon… Geralink – Alvydas

  Patinka

 4. …va čia tai kiaušiniai – po du trynius, va čia tai Velykos – baltoj tylo-oj rogės bėga laukais, tavo rankoj apsnigto-oj…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑