Vėžys – proto, kūno ir dvasios liga

Alvydas A. Jegelevičius retkarčiais nudžiugina glūkoidus savo rūpesčiu sveikatos išsaugojimo srityje. Jo persiųsti John Hopkins‘o (Baltimore, Maryland. USA) universiteto, ligoninės ir sveikatos centro specialistų teiginiai, dogmos, moksliškai pagrįsti įrodymai ar patarimai vėžio prevencijai, primena mums apie nuolat pasaloje tykantį monstrą, gaminantį išsigimusias ląsteles.
Glukzauras dr. Virgius Beiša primena, jog 30 % mes patys įtakojame savo sveikatą, 50 % palikime genams- paveldimumui ir tik 20 % mums gali padėti sveikatos apsaugos sistema.
Psichologai sako, jei perskaitai tokį tekstą, pasąmonė išsaugo jo poveikį sprendimams kažkurį laiką. Jei kartosi tai kaip maldą, tokia pamoka-informacija gali tapti gyvenimo taisykle. Žinomų tiesų kartojimas yra mokslų motina (repetitio est mater studiorum lot.), o žinojimas gali daryti teigiamą įtaką mūsų veiksmams. To ir linkime.

gaureliaiVisi žmonės turi vėžio ląstelių. Šių ląstelių standartiniais tyrimais neaptinkama tol kol jų neprisidaugina iki keleto milijardų. Kai gydytojai vėžiu sergantiems pacientams sako, kad po gydymo jų organizmuose nebėra vėžio ląstelių, tai tiesiog reiškia, kad tyrimais nerandama šių ląstelių, nes jų yra mažiau, nei randamas kiekis.

Per žmogaus gyvenimą, vėžio ląstelės pasireiškia nuo 6 iki 10 kartų.

Kai žmogaus imuninė sistema stipri, ji sunaikina vėžio ląsteles ir sustabdo jų dauginimąsi bei auglių susidarymą.

Kai žmogus turi vėžį, tai rodo, kad jis turi daugialypį mitybos nepakankamumą. Tai gali būti dėl genetinių, aplinkos, maisto ar gyvenimo būdo priežasčių.

Kad išvengti daugialypio mitybos nepakankamumo, galima pakeisti dietą ir naudoti papildus, tuo sustiprinant imuninę sistemą.

lastelesChemoterapija, tai greit augančių vėžio ląstelių nuodijimas, kuris taip pat naikina greit augančias  naudingas ląsteles kaulų čiulpuose, virškinimo- žarnyno trakte ir t.t. ir gali pakenkti tokiems organams, kaip inkstai, kepenys, širdis, plaučiai ir kt.

Radiacija, naikindama vėžines ląsteles, taip pat degina, sudaro randus ir pažeidžia sveikas ląsteles, audinius ir organus.

Pirminis gydimas chemoterapija ir radiacija dažnai sumažina auglio dydį. Tačiau ilgai besitęsiantis chemoterapijos ir radiacijos naudojimas daugiau nebeveikia auglio naikinimo.

Kai organizmas nuo chemoterapijos ir radiacijos per daug užterštas toksinais, imuninė sistema arba su tuo susitaiko arba yra sunaikinama, taigi žmogus neatlaiko infekcijų ir komplikacijų.

Chemoterapija ir radiacija gali iššaukti vėžio ląstelių mutaciją ir jos tampa atsparios ir sunkiai sunaikinamos. Chirurginės operacijos taip pat gali sukelti vėžio ląstelių paplitimą kitose srityse.

Efektyvus vėžio nugalėjimo būdas yra MARINTI VĖŽIO LĄSTELES BADU, nemaitinant jų tuo, ko reikia jų dauginimuisi.

KUO MINTA VĖŽIO LĄSTELĖS

kaspinas_myCukrus yra vėžio maitintojas. Atsisakius cukraus, išsiima vienas svarbiausių maisto produktų vėžio ląstelėms. Cukraus pakaitalai, tokie kaip NutraSweet, Equal, Spoonful ir kiti yra pagaminti su asparkamu ir
yra kenksmingi. Geriausias natūralus pakaitalas būtų Manukos (?) medus arba melasa, bet labai mažais kiekiais. Valgomoji druska yra chemiškai išbalinta. Geriausia alternatyva yra Bragfo (?) amino rūgštys arba jūros druska.

Pienas sukelia gleivų susidarymą, ypač  skrandžio- žarnyno trakte. Vėžys minta gleivėmis. Atsisakius pieno ir pakeitus jį nesaldintu sojos pienu, vėžio ląstelės alksta.

Vėžio ląstelės veši rūgštinėje aplinkoje. Mėsos pagrindu sudaryta dieta yra rūgštinė, geriau yra valgyti žuvį ir šiek tiek paukštienos, nei jautieną ar kiaulieną. Mėsoje taip pat yra gyvulinių antibiotikų, augimo hormonų ir parazitų, kurie visi yra kenksmingi, ypač žmonėms su vėžiu.

Dieta susidedanti iš 80 proc. šviežių daržovių ir sulčių, neskaldytų grūdų, sėklų, riešutų ir trupučio vaisių kūne palaiko šarminę aplinką. Apie 20 proc. gali būti virtas maistas, įskaitant pupeles. Šviežios sultys duoda gyvus fermentus, kurie lengvai įsisavinami ir pasiekia ląstelių lygį per 15 min. neužteršdamos ir netrukdydamos sveikoms ląstelėms augti. Kad gauti gyvųjų fermentų, reikalingų sveikų ląstelių susidarymui, paragaukite ir gerkite šviežių daržovių sultis ( daugumos daržovių ir pupelių daigų) ir valgykite žalias daržoves 2-3 kartus per dieną. Fermentai žūna 40 laipsnių temperatūroje.

Venkite kavos, arbatos ir šokolado, kurie turi daug kofeino. Žalioji arbata yra geresnė alternatyva ir ji turi vėžio nugalėjimo savybių. Vanduo- geriausia gerti išvalytą ar filtruotą vandenį, kad išvengti žinomų toksinų ir sunkiųjų metalų esančių vandentiekio vandenyje. Distiliuotas vanduo ytra rūgštinis, venkite jo.

lasteles_1Mėsos baltymai yra sunkiai virškinami ir tam reikia daug virškinimo fermentų. Nesuvirškinta mėsa žarnyne pradeda pūti ir atsiranda dar daugiau toksinų.

Vėžio ląstelės turi tvirtą baltymų apdangalą. Susilaikant, ar valgant mažiau mėsos lieka daugiau fermentų galinčių paveikti vėžio ląstelių baltymines sieneles ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms
sunaikinti vėžio ląsteles.

Kai kurie papildai stiprina imuninę sistemą (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oxidants, vitamins, minerals, EFAs ir kt.) ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms sunaikinti   vėžio ląsteles. Yra žinoma, kad kai kurie
papildai, tokie kaip vitaminas E sukelia apoptozę arba programuojamą ląstelių mirtį, natūralų organizmo metodą atsikratyti pakenktomis, nenorimomis ar nereikalingomis ląstelėmis. Žinomiausias papildas, kurį
galima nusipirkti yra IMMUNE-ACE pagamintas Virabioics.

Vėžys  tai proto, kūno ir dvasios liga. Iniciatyvi ir pozityvi dvasia padės kovotojui su vėžiu išgyventi. Pyktis, negalėjimas atleisti, kartėlis įveda kūną į stresinę, rūgštingą aplinką. Išmok išlaikyti mylinčią, atleidžiančią dvasią. Išmok atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu.

Vėžio ląstelės negali tarpti deguonimi prisotintoje aplinkoje. Kasdien mankštinkitės ir giliai kvėpuokite tam, kad gautumėte daugiau deguonies pasiekiančio ląstelių lygį. Deguonies terapija yra dar vienas būdas vėžio ląstelių naikinimui.

36 komentarai “Vėžys – proto, kūno ir dvasios liga

Pridėti Jūsų

 1. Labai nuoširdus ir gera linkintis straipsnis. Bet man teko pažinti problemą “iš vidaus“. Jei vėžio atsiradimo priežastys ir jo gydymo būdai būtų tokie paprasti ir aiškūs, mes jau seniai eitume į jo nugalėjimą kaip į komunizmą.Savo ligose pasitikiu tik mane gydančiais ir konsultuojančiais gydytojais bei TIKROJO mokslo įrodymais pagrįsta medicina, ir,žinoma, mano gydytojų išmintį ir mano gyvenimą globojančio Dievo valia ir galia. Gal ir paradoksalu, bet nė joks “lamės slėnys“ nesuteikė man tiek dovanų žmogiškojo gyvenimo pilnatvei pažinti, iš tolo “užuosti“ netikrus, suvaidintus dalykus, kuriems tu privalai “neturėti laiko“ ir labai labai branginti ir ginti tai, kas tau yra esminga Tave supančiame pasaulyje. Labiausia, žinoma, ryšį su mylimu žmogumi. Nė vienas neišvengsime savojo gyvenimo dramatizmo (žinoma, jei gyvename, o ne vaidiname gyvenimą), kaip aš kartais vadinu “kryžiaus dėsningumo“. Ir visuomet sakiau ir sakau: “laimingas “gyvenimas – žinia kvailiams, yra tik prasmingas gyvenimas.
  Taigi, anot vieno mūsų šeimos bičiulio, kuo mažiau vėžiaukime, Glūko tauta.
  P. S. Savaitės nuotraukoje niekaip nematau senosios damos. O gal nenoriu matyti? 🙂

  Patinka

 2. Kol kas vėžiui diagnozuoti geriausia yra pozitronų emisijos tomografija, nes ji atspindi fiziologinius procesus. Vėžys ir yra fiziologinis procesas, tik nekontroliujamas augimas, gliukozės naudojimas, kraujodaros elementų didėjimas ir t.t Būtent PET pagalba ir įmanoma nustatyti tą padidėjusį gliukozės suvartojimą. ir lyginant išlaidas įsirengti tokį aparatą lietuvoje su išlaidomis skirtomis gydyti vėžį, kad nėr čia ką lyginti savalaikė diagnostika išgelbėtų ne vieną. Tekste skelbiami maisto papildai “stiprinantys imunitetą“, tai tik dar viena apgaulė. Kolkas nėra nei vieno preparato tiesiogiai stiprinančio imunitetą.

  Patinka

 3. Iš savo ‘visokių“ patirčių galiu pasakyt tik tiek -VISOS ligos, įskaitant vėžiagyvius piktus -nuo nervų ir nemeilės( ar sau, ar iš aplinkos).Pritarčiau Rasai -kaip ir belekur -pasitikėkime profiais(mūsų šeimos patirtis ta prasme buvo itin viltinga -iš 3 stadijos su įtarimu link 4, jau daug metų nė užuominos į recidyvą).
  BET.Mylėkim ir savo (artimo) kūną ir dvasią. Nelepinkim ir neprievartaukim “civilizacijos navarotais“.Prie visos meilės belekokiems žalėsiams -kaip velnias kryžiaus venkim želmenų sulčių (ant savo “cailio“ išmėginau anaiptol ne optimizmui nuteikiančias pasekmes).
  JOKŲ E,
  JOKIŲ MODIFIKUOTŲ ORGANIZMŲ,
  JOKIŲ ARTIMO ĖDIMO AR…SAVIĖDOS.
  PSIO.

  Patinka

 4. Tikiu, tuo kas parašyta. Bet nors ir tikiu, kad rūkymas sukelia vėžį – kodėl yra žmonių, visą gyvenimą rūkančių ir nugyvenančių ilgą gyvenimą(na tarkim Galina Dauguvietytė – tikrai toli gražu ne kiekvienas sveikuolis tiek tempia ir turi tiek energijos jos metuose). Kodėl žmonės, gyvenantys tikrai sveiką gyvenimo būdą vėžiu suserga?
  Nežinau. Bet manau, kad viskas yra užkoduota mūsų genuose. Juk kas tai yra genai – informacija. Jei toje informacijoje yra “bug’as“ leidžiantis vėžinėm lastelėm išbujoti – visi kenksmingi žmogaus pomėgiai procesą gali nebent pagreitint. Jei tos informacijos ten nėra – nei cukrus, nei cigarėtė, nei dešra iš plastmasės jos ten neįrašys.
  Žinau, sakysit “susirgtum, pradėtum kitaip galvot“ – galbūt. Bet šiaip jau tikrai norėčiau jau verčiau mirt nesulaukus pensijos, negu jos sulaukt ir nežinot kaip skanu yra pakirst riebaus torto, kaip smagu užtraukt dūmą geriant stiprią kavą, koks gardus yra sultingas karbonadas ir t.t.
  Tikrai nenoriu patirt chemoterapijos “malonumų“, bet jei jos bijant reikia atsisakyt pilnaverčio gyvenimo malonumų – velniop!
  Ir dar – žmogaus smegenų galimybės yra dar labai, labai mažai ištirtos. Ar kas šiandien gali paneigti, kad galbūt tas lasteles “suaktyvina“ vienokie, ar kitokie impulsai iš smegenų (gal męs patys sau tą ir kitas ligas užsiprogramuojam, nuolat jų bijodam)? Mokslas dar to nežino….

  Patinka

 5. Ateina pas daktarą hipochondriškas, išsigandęs ligų žmogelis, ir skundžiasi visomis savo “sistemomis“. Daktaras išklauso ir sako:“Tai va, gerbiamasis, – jokių cigarečių, jokio alkoholio, jokių mergų…, jokių skanumų ir t.t. – “Tai ar aš , Daktarėli, tuomet ir ilgiau gyvensiu?“ – klausia pacientas. – “Ne“ – sako daktaras – “tik atrodys, kad ilgiau gyveni…“
  Linksminkimės ir džiaukimės pakol gyvi esam 🙂 🙂 🙂

  Patinka

 6. Linksminkimos, pakol jauni esma…(A.Vienazindis)

  Dzilb’eishai – dar x apie %-us, lemiancius sveikat’A.
  Yra daug ir ivairiu nuomoniu, bet svarbiausios – mediku.

  JAV gerontologas ir imunologas RAY WALDORF’as sukure penkias ilgaamziskumo taisykles (delfi.Kaip nugyventi 150 metu?).Cia pagr motyvas – kurybingumas. Taigi,toliau atlike tyrimus – TEXAS’o univer’o mokslinciai toliau pareiske – nuo ko priklauso sveikata ir gyv trukme…
  10% – nuo mediku
  20% – nuo genu
  20% – nuo ekologijos
  50% – nuo gyv budo

  …ir lieka Daktarui tik Tavo kunas, o apie Tavo buda – nieks nezino ir neklausia. Buk kaip buves…

  Patinka

 7. Man rodos – tai ne Vienažindis, tai perfrazuotas “Gaudeamus“: “linksminkimės linksminkimės pakol jauni esma, nebus laiko mums linksmintis, kada pasenėsma“. O gal kas dar gali papildyti, pataisyti?

  Nepažįstu Ray Waldarfo, bet manau, jog kurdamas ilgaamžiškumo taisykles, jis LABAI bijo svarbios mūsų gyvenimo dalies – mirties. Ar manote, jog, pav., Rimas Burokas ar vienas giliausių pasaulio poetų – Georgas Traklis buvo mažai “kūrybingi“ ir mažai paliko pasauliui?

  Patinka

 8. Prisipažinkim, kad dažnai vadovaujamės universalia gyvasties palaikymo formule: ŽINAU KAIP REIKIA DARYTI + NEDARAU KAIP PRIVALĖČIAU = LAUKIU (SULAUKIAU) LIŪDNŲ PASEKMIŲ. Gal ateityje genų inžinerija sukonstruos tokį geną smegeninėje, kuris padės išvengti tokios mąstymo ir elgesio schemos?

  Patinka

 9. Bene gimnazijoje ar seminarijoje Vienažindžio parašyta gal sąmoninga, o gal tik atsitiktinė senos studentų išgertuvių dainos, vėliau akademinio himno „Gaudeamus igitur“ parafrazė „Linksminkimos, linksminkimos, / Pakol jauni ėsma“:
  Dabar mūsų aukso dienos,
  Kaklo nieks negriaužia.
  Daug nerūpi, pakol vienas,
  Ir vargai nespaudžia.
  🙂

  Patinka

 10. Jaudintis reikia ir rūpintis reikia, bet visur turi būt sveikas protas. Na gerai žvilgtelkim į parduotuvių lentynas:
  Mėsa – hormonais ir dar biesas žino kuo prišertų gyvulių;
  Žuvis- sugauta cheminių atliekų savartynais tapusiose jūrose;
  Duonos gaminai – prifarširuoti koncervantų, “E“ ir kitokio gėrio;
  Daržovės – auga ne žemėje o chemikaluose, purškiamos chemikalas, o parsinešus namo nuplaunamos vandeniu su chemikalais;
  Cukrus – mirtis;
  Druska – mirtis;
  Cigartės – mirtis;
  Alkoholis – mirtis;
  Kava – mirtis;

  Kuo maitintis? Kaip gyvent?

  Aišku – galima pusė savo gyvenimo praleist jieškant neužterštų produktų, dar kitą pusę nugyvent geriant žolių išspaudas ir skaitant knygas apie sveiką gyvenimo būdą. Ir galbūt (čia dar didelis klausimas) nugyvent ilgą gyvenimą. Bet ar tai galima pavadint gyvenimu?

  Žinot sveikai įmitęs, gyvenimu ir jo malonumais besidžiaugiantis žmogus, man atrodo žymiai sveikesnis, už kokį perkarusį, bespalvį vegetarą, ant kiekvieno kampo matantį kenksmingus produktus ir greitą mirtį. Ir tegu pirmasis nugyvens trumpesnį gyvenimą, tačiau antrojo žmogystos ilgos egzistencijos aš negalėčiau pavadint gyvenimu.

  Patinka

 11. Ačiū, Donatai, už tokį saldų juoką, seniai taip juokiausi iki ašarų taip ir vitaminų gavau ir sveikatą pagerinau, tad daugau juokimes ir visi būsim sveiki

  Patinka

 12. Menas gyventi nėra sugebėjimas prie gyvenimo pridėti daugiau metų – tai sugebėjimas prie metų pridėti daugiau gyvenimo. 🙂

  Patinka

 13. Kam kas.Man sveikas gyvenimo budas yra sveikas jumoras.Smagu skaityti jusu komentarus .Smagiai pasijuokiau. ACIU!!! Tik dar neteko sutikti bespalvio ir perkarusio vegetaro. Turiu nemazai draugu vegetaru ,tai dvasingi ,gyvybingi ir viskuo patenkinti zmones.

  Patinka

 14. Mano mama ir aš naudojame maisto papildą iš karotenoidų. Daug apie juos domėjausi ir atradau natūraliai gaminamus (pirkau iš http://www.naturalus-produktai.lt) karotenoidai yra patys efektyviausi antioksidantai. Jie „tramdo” laisvuosius radikalus, saugo organizmą nuo ardančio oksidacinio streso poveikio. Karotenoidai – geriausia APSAUGA NUO VĖŽIO. Jie sustiprina ląsteles, imuninę sistemą. Taigi naudinga ir profilaktiškai. Jau atsiradę vėžio ligos požymiai toliau neprogresuoja, bet mažėja.

  Patinka

 15. Kokia proto liga sirgo Vytautas Kernagis, Jurga Ivanauskaitė? XXI amžiaus palaimintoji Kjara Luče Badano(Chiara Luce Badano), beatifikuota 2010 m. rugsėjo 27 d.? Kokia proto liga serga Veronika Pavilionienė? Nesisvaidykite lengvais teiginiais ir netikėkite paprastais atsakymais. Ir saugokitės visų galų “terapeutų“.

  Patinka

  1. Proto liga reiketu suprasti perkeltine prasme, kai nevaldai emociju, pergyveni del nieku, organizmas kencia. Neveltui yra posakis – “varai man vezį…“

   Patinka

 16. Kai gulėsiu grabe, tai jau tikrai nesirgsiu nei tikra, nei perkeltine prasme. Emocijos bus suvaldytos, mintys harmonizuotos – amžina ramybė. O kol man “varai vėžį“, aš vis dar privalau sirgti lytiu būdu plintančia mirtina liga, t.y. – Gyvenimu.

  Patinka

 17. „Prieš kokią dešimtį metų, keliaudama po Himalajus, paklausta iš kur aš, kažkodėl atsakydavau, kad iš Švedijos, ir pradėdavau skiesti niekus apie šalis prie Baltijos jūros.“

  Realiame gyvenime, išbandžiusi ir įsitikinusi „netradicinės medicinos“ ir „neįprastų galių“ žmonių bejėgiškumu, kovojant su liga, prieš mirtį parašė:

  “Apie ligą, kaip bausmę, labai mėgsta kalbėti visokio plauko ekstrasensai, bioenergetikai, šarlatanai, Nostradamo instituto direktoriai ir “kontaktuotojai su nežemiškomis civilizacijomis“. Jie už kosminius pinigus siūlo savo šlykščias “panacėjas“ viltį praradusiems ligoniams ir jų artimiesiems. Tokius gyduolius, lengvai žongliruojančius madingais žodelyčiais “čakra“, “aura“, “prana“, “ajurveda“, “Tibeto medicina“, jau seniai laikas traukti baudžiamojon atsakomybėn, o kai kuriuos aš įsakyčiau net sušaudyti be teismo“.

  Patinka

 18. Belieka visiškai sutikti su šiomis mintimis. Bjauru, kai visokie woodoo naudojasi beviltiškai sergančio būkle ir nuolat ji kvailina savo kosminėm galiom. Paslauga mokama, tai situacija iš labai baisaus filmo, deja to pilna mūsų kasdienybėje. Šiaip per amžių amžius pasaulyje protingi lobo kvailių sąskaita ir tai aksioma. Tik kai tas daroma su ligoniu bloga darosi.

  Patinka

 19. Sveiki,mano dedei diagnozuotas vezys tik nelabai suprantu koks.jam buvo luzusi koja,ir prireike net operacijos,atidarius daktarai pamate ,kad kaulas beveik susires…na panasiai kaip biciu korys,paeme meginius nusiunte i Vilniu,atsakymai buvo 4 vezio stadija,dabar jis jau nebekalba.
  Kpkst tai gali buti vezys? ar galima padeti?Gal kur privaciai? jam apie 50-60 metu :)laukiu labai atsakymo,kol nevelu.
  Aciu

  Patinka

 20. Ar prasminga alternatyvi medicina?

  o Nėra jokios „alternatyvos“ į mokslą orientuotai medicinai, kai sergama rimtomis ligoms ir norima patikimo gydymo. Tačiau prasmę turi „papildoma medicina“ – terapijos „papildymai“.
  o Prasmingi papildymai yra natūralioje medicinoje, kurios srityje dirbama naudojant tikras natūralias priemones (vanduo, oras, judėjimas, sveika mityba).
  o papildoma žodžio ir susitikimo medicina yra ne tik kad prasminga, bet ir pageidaujama.
  Pelai ir grūdai – kaip atskirti?

  Alternatyvios medicinos scena pirmiausia naudojasi įvairaus plauko šarlatanai. Šalia keleto metodų, kurie yra išties prasmingi, būna gausu terapijų, kurios remiasi ezoteriniu pasaulėvaizdžiu, ir kuriomis tikima (dažnai net pažodžiui) su religiniu įkarščiu. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad nepakliūtumėte pas abejotiną ideologiją skleidžiančius ir nerimtą terapiją siūlančius žmones?

  Vartotojų apsauga pataria būti atsargiems, kai:

  o vengiama atlikti terapijos veiksmingumą patikrinančius eksperimentus, ir kai gali būti įvardinami tik atvejai, kuomet terapija padėjo;
  o kai naudojamos neaiškios sąvokos, kurios ne paaiškina, o palieka paslapties šydą, pvz., „virpėjimai“, „gyvenimo energija“, „energetinis balansas“, „išvalymas“, „nuodų pašalinimas“, „energijos srovės“, „energijos blokados“, „ligos virpesiai“, „eterinė arba subtili materija“…Tai leidžia daryti išvadas, kad terapija nerimta;
  o kai vienu produktas ar metodas leidžia kovoti su daugybe skirtingų negalavimų, kurie neturi nieko bendro tarpusavyje;
  o kai siūlomas vaistas nuo visų ligų ir tikinama, kad visos ligos pagydomos;
  o kai diagnozei nustatyti naudojami nerimti metodai, kurie grindžiami okultinėmis jėgomis arba maginėmis idėjomis, arba įsitikinimais. Toliau išvardinami metodai, kurie negali būti naudojami ligų diagnozei nustatyti: iridodiagnostika, kineziologinis raumenų testas, švytuoklė ir virgulės, kirliano fotografija, auros diagnostika, biotenzorius…

  Pavojus slypi tame, kad tikros ligos gali būti neatpažįstomos, arba atvirkščiai, diagnozuojamos nesančios ligos.

  Kas gydo, tas visada teisus! Ar tikrai?

  o Kiekvienoje terapijoje atsiranda eilė liudininkų, kurie patvirtina: „Man tai padėjo“. Tačiau tokie pasakojimai nėra pakankamas įrodymas tam, kad būtų galima terapijos būdą kaip tokį laikyti tinkamu ir teisingu.
  o Žmogus kaip socialinė būtybė reaguoja į paramą, žodžius ir veiksmus, kurie sužadina viltį. Visa, kas skatina ligonio viltį, gali privesti prie pozityvių efektų. Medicina kalba apie „placebo efektą“. Placebo išvertus iš lotynų kalbos reiškia: „Aš pamaloninsiu (patiksiu)“.
  o Placebo efektas pasireiškia kiekvieno gydymo metu ir daro įtaką taip pat ir specifinėse veiksmingose terapijose. Placebo efektas veikia visus žmones, netgi skeptikus.
  o Metodai, kurie nepasiekia terapinio rezultato, didesnio už Placebo efekto veiksmingumo lygį, vadinami „nespecifinėmis tariamomis terapijomis“. Pasiekimai, priskiriami visoms šioms terapijoms, neįrodo šio terapinio koncepto teisingumo.

  o Daugybei „nespecifinių tariamų terapijų“ būdingos „terapinės istorijos“ apie jėgas ir procesus, kurie turi paveikti ligą ir gydymą. Tos istorijos taip pat gali būti ideologinio pobūdžio.
  o Pastaraisiais metais buvo steigiama daugybė terapijų, paremtų (atvirai arba netiesiogiai) religinėmis arba pasaulėvaizdinėmis ezoterinėmis prielaidomis.
  Iš tiesų žodis „placebas“ paimtas iš Biblijos. „Placebo Domino in Regione Vivorum“(aš patiksiu Viešpačiui gyvųjų šalyje“) – toks 16 psalmės 9 eilutės vertimas iš lotynų kalbos. Placebo efektas pasireiškia suaugusiems, vaikams, kūdikiams ir net gyvūnams. Netgi save vadinančiam skeptiku reikalinga parama ir vilties skatinimas.

  Ezoteriniam pasaulėvaizdžiui būdinga:

  o viskas yra palaikoma ir persunkta kosminės energijos (Chi, Qi (ki), reiki, prana, vis vitalis (gyvybinė energija) ir t.t.).
  o Sveikata ir liga priklauso nuo harmoningų arba blokuotų energijos srautų (meridianai, čakros, energetiniai taškai…).
  o Atliekant „energetinį“ darbą esą galima harmonizuoti žmogaus kūną, sielą ir dvasią (meditacija, ritualiniai judesiai, kvėpavimas…).
  o Kad vaistai, pagaminti ypatingu būdu, veikia „subtilų“ lygmenį, galėtų „energizuoti“, „potencijuoti“ arba „dinamizuoti“, galėtų veikti žmogaus „gyvybinę energiją“.

  Ezoterinės alternatyviosios medicinos atstovams būdinga kalbėti apie energijas, energijos srautus, virpesius ir subtilią (eterinę) energiją.“Gyvybinė energija“ turėtų būti apibrėžiama tokiomis sąvokomis, kaip Qi, Chi, Ki, prana, vis vitalis.

  Patinka

 21. YRA GYDYTOJŲ ….

  Pastaruoju metu nemažai bendrauju su medikais kaip pacientė. Dar prieš kurį laiką jie buvo mano pašnekovai. Pasikeitus mano santykiui su jais, atsirado naujas vertinimas. Ir galbūt naujas požiūris į tuos pačius žmones.

  Yra gydytojų, kuriuos bet kokia sunkesnė diagnozė gali išgąsdinti. Jie tyliai pildys ligos istoriją ir tikėsis, kad po savaitės tau stebuklingai bus geriau.

  Yra gydytojų, kurie nėra komunikabilūs, todėl glumina savo pacientus, nes palieka daug neatsakytų klausimų ir neaiškių nutylėjimų.

  Yra gydytojų, kurie keistai juokauja, kai tau visai nejuokinga.

  Yra labai tiesmukų gydytojų, kurie nesistengia nemalonių dalykų pasakyti švelniau ir mažiau skausmingai.

  Yra gydytojų, linkusių pykti, vos tik kyla grėsmė suabejoti jų kompetencija. Todėl jie dievagojasi tuščiomis frazėmis “mūsų diagnostika nenusileidžia…”, “pas mus važiuoja gydytis užsieniečiai”.

  Yra pavargusių ir nusivylusių gydytojų.

  Yra parsidavusių farmacininkams. Jie nepasako, kad vaistas yra kompensuojamas ir tau nereikėtų už jį mokėti pinigų. Jie netgi jį išrašinėja, kai tau jo visai nereikia.

  Yra gydytojų, dirbančių keliose darbovietėse. Už tą patį patikrinimą vienoje gydymo įstaigoje jie nieko neima, kitoje – kelis šimtus.

  Yra gydytojų, kurio veidą tu staiga prisimeni matęs savo vaikystės poliklinikoje. Ir, atrodo, jis mažai pasikeitė.

  Yra gydytojų, kurių veide būna užuojauta.

  Yra tokių, kurie šypsosi tave pamatę.

  Yra prisimenančių tavo vardą jau pirmą pažinties dieną.

  Yra gydytojų ir Gydytojų

  Patinka

 22. Teko matyti, kai laukiant pas gydytoja be eiles isiverzia farmacininkas aptarti naujo biznio plano. Jau ir lankytojai pazista. Mano uosve Kauno onkologiniam buvo sumokejus ta “butina“ alga daktarui, bet tas net sumaise klijentes nes jau neatsimena kiek is ko paeme. Visai sutinku, kad yra gydytojų ir Gydytojų.

  Patinka

 23. Man labai patiko straipnyje parašyta mintis, kad vėžį reikia “marinti badu“, t.y. nemaitinti jo tuo, kas skatina vėžinių ląstelių dauginimąsi. Ir apskritai, visas straipsnis labai neblogas.

  Patinka

   1. lyg ir saipaisi is rimtu dalyku bet kai aplankys canceris britvom triesi ir niekas nepaduos vandens

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑