Google paskelbė karą Glūkoidams?..

glookoidaiVideo klipams demonstruoti glūkoidų tinklapis naudojasi YouTube ir Google Video paslaugomis. Pastaruoju metu pradėjo mirti mūsų video klipai: Jannos 2008 metų glūkoidų susirinkimo originalus darbas, Rūtos pianinu pagrotas J. Morrison’as, kitų rokerių kūrinių fragmentai,  1991 metų reportažas iš Alvydo A. Jegelevičiaus (Jim Morrison’s hotel) trobelės.

Keletas žodelių apie neto gigantus. YouTube karjerą pradėjo Kalifornijoje viename Silicio slėnio garažų 2005 metais. Tarp kitko, šiame slėnyje įsikūrusi ir dviejų glūkoidų darbdavių būstinė. Tie mūsiškiai žada parengti reportažą iš San Francisko. Tikimės jau netrukus skaityti tai glūkoidų webe.

Eikime toliau. 2008 metų gale Google nupirko YouTube, kalbama, už 1,65 mlrd. USA dolerių. Google aktyviai deklaruoja skaidrumą autorinių teisių srityje, nes jų nuosavybėje esančią YouTube puola autorinių teisių apsaugos asociacijos. Žinant, kad per parą YouTube talpinama daugiau kaip 8 tūkst. vaizdo klipų, o dienos apsukos viršija 4 mln. peržiūrų, kontroliuoti visa tai be galo sudėtinga, bet ne novatoriams iš Google. Jie randa išeitį: sukuria softwarinius robotus-cenzorius, kurie pagal sudarytą legalių įrašų “pirštų atspaudų“ bazę lygina vartotojų atsiųstus vaizdo įrašus ir audio takelį. Čia YouTube veikia pagal savo naują planą: naikina garsą tiems filmukams, kuriems įtariamas autorių teisių pažeidimas.

Jau pusmetį džiaugiamės Google sukurtu straipsnių vertimo galimybe į kitas kalbas, aišku ir į lietuvių. Pastebėjote kaip dar netobulai vis tai vyksta.  Tas pats rezultatas ir su autorinių teisių pažeidėjų gaudymu. Sistema dar nėra visiškai aiški ir nenustebkite, jei žiūrėdami glukoiduose filmuką negirdėsite jokio garso. Taip atsitiko su Rūtos klipu, kuriame ji pianinu groja garsių rock‘o grupių kūrinių fragmentus. Čia robotai-cenzoriai akivaizdžiai persistengė. Teko perkelti šį klipuką į Videogaga (lietuviškas analogas YouTube’ui) tikintis, jog lietuviai kurį laiką nebus tokie skrupulingi.

Naudojant Google paieškos sistemą ar jų pirmagimį – naršyklę Google Chrome, šių kūrinių autoriai atgal gauna krūvą informacijos apie mus: naršymo įpročius, aplankytus puslapius, laiką kada tupime internete etc. Google deklaruoja, jog visi duomenys apie asmenis yra konfidencionalūs ir  nebus panaudoti blogiems kėslams. Ne paslaptis, kad Pentagono, FTB, CŽV specialistai su pavydu žiūri į tokią duomenų bazę ir tik laiko klausimas, kada ja naudosis bendrai (jei dar nesinaudoja).

Suprantama, jog intelektualią nuosavybę reikia gerbti ir saugoti kaip ir bet kurią kitą ir Google pastangos suprantamos. Belieka jiems palinkėti sėkmės tobulinant softwarinio cenzoriaus varikliuką.

Ir dar. Glūkoidų moderatoriai sunerimo: o jei mūsų gerbiami glūkoidai Albertas Šekspyras Antanavičius ar Alvydas A. Jegelevičius pareikš pretenzijas dėl glūkoidų tinklapyje skambančių jų muzikinių kūrinių, kad ir prie laužo tvankią liepos naktį prie Glūko ežero atliktų. Na … džoukas. Šiandien. O rytoj?.. Irgi džoukas.

5 komentarai “Google paskelbė karą Glūkoidams?..

Pridėti Jūsų

 1. …viskas normalu, deklaruojamas konfidencionalumas, tai tik nekaltas pamulkinimas (tokiu būdu skatinama be baimės landžioti į įvairias registracijas)…šiandiena šios prabangos niekas negali garantuoti, todėl reikia pamastyti ar būtinai ten rekia…gal būt galima apsieiti…?
  …su media paprasčiau taupoma talpa…jeigu dažniau naudojama video gali išlikti ilgam, retai naudojami klipai “išgaruoja“.

  Patinka

 2. Ir vistik keista. Aš suprantu, kad nelegaliai sunčiantis iš neto muziką yra pažeidžiamos autoriaus bei leidybinės teisės, bet ką aš nuskriaudžiu žiūrėdamas muzikinį klipą per Youtube? Gle jie nori, kad aš jį nusipirkčiau? Kur? Ar man reikia kiaurą parą stebėt kokį VH1, kad sulaukt savo m4giamo klipo?
  Man regis muzikos klipas yra reklaminė priemonė, skirta albumų ir koncertų pardavimų skatinimui – kokio velnio draust juos žiūrėt?

  Patinka

 3. …dėl juridinių draudimų…nemanau, kad kas tuo užsiimtų…paprasčiausiai tech. filtracija dirba.
  …kiekvieną valandą sukuriama (vaikai, besimokindami) tūkstančiai panašaus dydžio clipų, bylų ar dar kokio mėšlo…todėl, filtruojant visko gali atsitikti (per vainą visaip atsieina), gali būti traktuojama, kaip kenkėjas (spamas).

  Patinka

 4. google visada garsejo priimdama teisingus sprendimus, kagi si karta paliete musu puslapi… ir pasirodo mes esam teisus, o programa netobula. posityviai ziurint visada yra alternatyva

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑