Kaip pavadinsime skverą?

skveras

“O ką, jei pasiūlyti miesto tėvams pavadinti kurį nors skverelį ar gatvę Rimo Buroko vardu, taip kaip siūlė knygos dizaineris Tomas S. Butkus?“. Toks komentaras lydėjo postą, glūkoiduose pristačiusį Rimo Buroko knygą. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos kolektyvas siūlo buvusiame Juozo Vito skvere, kurio idėjos konkursą yra paskelbusi miesto savivaldybė, įprasminti Dzūkijos sostinėje gyvenusių ir kūrusių literatų atminimą. Daugiau šia tema rasite straipsnyje “Alytaus Naujienose“.
Ir vis tik, kaip pavadinti skverelį tarp Naujo gastronomo ir Taikos tarp Zimavičienės mūro ir Pušies? Siūlykite ir balsuokite. Tikėtina, jog  Jūsų nuomonė įtakos valdininkų sprendimą. Jei ir ne – laikysime, jog tai buvo mūsų  viešai išsakyta
pilietinė pozicija. Tenka apgailestauti, kad tik pirmasis 100 balsavusiųjų bus registruojami. Tai susiję su glūkoidų kukliom (tiksliau jokiom) finansinėmis galimybėmis tobulinti tinklapį, naudojant pagalbines programas (add-on) ir mokamas jų pro-versijas.
Ir dar –  GALERIJA jau veikia.

Kita:  Aisčių (1), Vytauto Nedzinsko (1);

5 komentarai “Kaip pavadinsime skverą?

Pridėti Jūsų

 1. Prisiminkim , deja, tikrai neilgą laikotarpį,kai ,,Pušis“ buvo tapusi menininkų kavine.Kaip prasmingai ir labai organiškai šie pavadinimai siejosi, vienas kitą papildydami.Dar vis turėdami vilties dėl meno žmonių plačiąja prasme sugrįžimo į šią erdvę, netoli esantį skverą tiesiog imkime ir pavadinkime paprastai ir prasmingai- menininkų. Aš UŽ tai jau pabalsavau…O jūs???
  Beje, kas DAR prisimena balsavimo variantuose siūlomus žymius alytiškius , tikiuosi, kad man pritartų, jog toks skvero pavadinimas – puikus bendrasis vardiklis jų visų atminimui…Žinoma, sverstytini ir kiti variantai, nes daugelis( ne išimtis ir aš pati) turi Alytuje mielus širdžiai bei kupinus prisiminimų kampelius, kuriuose tebegyvena ir Rimas Burokas, ir Antanas Jonynas ir Antanas Saulynas, ir….visi kiti Alytaus kultūros bei meno žmonės.

  Patinka

 2. Pritariu Aldonai. Daugiasluoksnė ir daugiaplanė erdvė. Iš “bermudų trikampio“, pavadinto Juozo Vito vardu, virstų Alytaus archetipines žymes (Angelų sargų bažnyčią, Zimavičienės mūrą, desperatiškai norinčią išlikti “Pušį“) jungiančia ir koduojančia erdve, pavadinta pačių mylimiausių (ir neklusniausių :)) Dievo vaikų – menininkų – vardu. Daugiau suteiktų bendrystės (ir laisvės), nei pavadinta konkrečiu kieno nors vardu.

  Patinka

 3. Menininkų – labai neblogai: ir prasminga, ir nieko neišskiriam. Tačiau… rašykit į “kitus“ (Nr10)kuo daugiau žymių alytiškių (jau nūnai anapiliečių): ši anketa -labai gera proga pasitikrinti, kiek ir ką mes žinome apie SAVUS žymuolius; ir kiek bent apytiksliai jų turime.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑