Woodstock’50 ir mes

Oficialios detalės

Vudstoko roko muzikos festivalis vyko JAV, Betelo mieste 1969 rugpjūčio 15–18 d. Tai buvo garsiausių roko festivalių, palikęs žymų pėdsaką muzikos istorijoje. Jis atspindėjo 7-ojo dešimtmečio – hipių epochos kontrakultūros nuotaikas.

Po dviejų metų

1971 metais vietiniai melomanai Igoris, Albertas „Kobra“, Dzilbus ir jų pasekėjai Shmitas, Sigis „Kefas“, kaunietis Zenka, kuris atostogaudavo Kurorte vasarą, Alvydas, Dalia, Vilė, Žana, Kolia, Romėnas susibūrė į komuną ir The Doors lyderio Jim Morrison garbei pasivadino JIM MORRISON’S MEMORY POP CLUB. Tai vienijo apie 10 jaunų žmonių, mąsčiusių kitaip nei sovietų valdžia reglamentavo. Medžiotojų trobelė, už Kaniūkų tilto pasukus senuoju akmenimis grįstu keliu ant kalno, tapo Jim Morrison’s House (kitais duomenimis „Hotel“). Tai Alvydo Jegelevičiaus senelių nuosavybė, kurią tada Alvydas sugebėdavo išprašyti susirinkimams organizuoti. Tam reikėjo iš Nemuno restorano skolinti stiprintuvą, kolonkes, nutiesti elektros liniją nuo senelių namo iki Morrison House, magnetofonas HOTA buvo efektingai naudojamas. Sausvynis GAMZA buvo privalomas. Pradžioje visada buvo The Beatles, The Animals, kitos bigbito grupės, kaifas prasidėdavo Deep Purple „Speed King“, Black Subbath „Iron Man“, Jimi Hendrix „All Along The Watch Tower“. Jei po The Who koncerto Sheffilde metu 1969 metais aplinkinių fermerių avims garsas įvarė stresą, tai Alvydo senelių kaiminystėje vištos liko gyvos.

Vudstoko festivalio vaikai mūsų tarpe

Igoris Riabovas, Aleksandras “Džyza“ Jegorovas, Česlovas Galkus, Genius Vnarauskas, Valius Stadulis, Alvydas “Žydas“ Miliauskas, Nikolajus Kuznecovas, Jonas Kudirka, Algirdas Žemaitis, Aleksandras Skačkovas, Edmundas Gegužis, Valdas Labukas, Liudas Ramanauskas, Almantas Bendoraitis, Gintas Baubonis, Romas Bražinskas, Antanas Bardzilauskas, Dangiras, Dainius Vaivada, Daivis Sirūnas, Albertas “Kobra“ Sakalnikas, Sigis “Kefyras“ Kizala, Gintas Unguraitis, Raimundas Banionis, Eugenijus Morozas, Romas Zdanavičius, Vladas Dimavičius, Valdas Jurgelevičius, Arvydas Braždys, Stasys Daugirdas, Alvydas Jegelevičius, Kristupas Petkūnas, Rimas Justinavičius, Lionginas Leščinskas, Rimas Piligrimas, Rimvydas Aglinskas, Janna Riabova, Jonas Kudirka, Algirdas Žemaitis, Virgius Lepeška, Rimas Burokas, Valentinas Chlevickas, Vidminas Grabauskas, Valdas Griškonis, Donatas Juodišius, Rasa Juodišienė.

Nė vienas iš išvardintų personų Vudstoke 1969 nebuvo, nes gyveno už kordono ar nebuvo gimę, tačiau festivalis įtaką jiems darė. Kai kuriems suformavo teisingią požiūrį į muzikinius reiškinius ar padėjo įgauti atsparumą komunizmo dulkėms. Tai žmonės kitokio sukirpimo, išsiskiriantys iš kasdienybėje sutinkamų tarpo. Tai gėlių vaikų oru kvėpavę, jaunesnieji pankavę, bet visi suradę savo kelią į rokmuzikos pažinimą. Todėl šiandien jiems neįsiūlysi vitrininės muzikos. Mūsų melomanas Romas “Hipis“ Bražinskas yra prasitaręs: tikra muzika baigėsi 1974. Tiesa ta, jog po Vudstoko apsukrūs vyrukai sugeba atlikėjus įpinti į komercinius tinklus ir aura palengva išgaruoja. Tačiau muzikos įvairovė išlieka, laikmetis kinta kartu su stilistika. Šiandien turime tiek muzikos ir galimybių jos klausytis, kad gėlių vaikų epochos hipiakams būtų pritrūkę lakios vaizduotės tai suvokti. Graži data – 50 metų. Vudstokas mūsų prisiminimuose – neišdildomas. Reikšmingesnio roko istorijoje tiesiog nebuvo.

Nuopelnai keturiems

Būtina prisiminti ir įvardinti keturis jaunus vyrukus: Džonas Robertsas, Džouekas Rousmanas, Artis Kornfildas ir Maiklas Langas, kurie dažnai ir nepelnytai primirštami. Tai jie su komanda suorganizavo grandiozinę gėlių vaikų sueigą, kur susirinko arti pusės milijono brolių ir seserų. Bilietas į festivalį kainavo apie 18 dolerių (šiandien dėl pinigų nuvertėjimo atitiktų maždaug 100 dolerių), bet didžioji dalis pateko nemokamai, nes organizatoriai nebuvo pasiruošę tokiam žmonių antplūdžiui – tikėjosi “tik“ 120 tūkstančių žiūrovų, dėl ko norintieji patekti be bilietų sudraskė apsauginę tvorelę, juosusią renginio teritoriją ir pateko be bilietų.Vudstoko festivalis pranoko optimistiškiausius lūkesčius. Nors dėl didžiulių liūčių viskas skendėjo purve, trūko tualetų ir net vandens nusiprausti, vis tiek buvo juntama nenusakoma harmonija tarp lankytojų. Visi buvo „užsikrėtę“ Vudstoko dvasia.

Visi dalyviai, beveik eilės tvarka:

Quill, Country Joe McDonald, John B. Sebastian, Keef Hartley Band, Santana,

Incredible String Band, Keef Hartley Band, Incredible String Band, Incredible String

Band, Canned Heat, Grateful Dead, Leslie West & Mountain, Creedence Clearwater

Revival, Janis Joplin, Sly & The Family Stone, Jimi Hendrix, The Who, Jefferson

Airplane, Joe Cocker, Country Joe & The Fish, Ten Years After, Johnny Winter, Blood

Sweat And Tears, Paul Butterfield Blues Band, Crosby, Stills, Nash & Young, Sha Na Na

2 komentarai “Woodstock’50 ir mes

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑