Algis Verbauskas – Jimi Hendrix – Maroco

Prieš 52 metus, kai į 6-to tipo juostą įsirašiau Jimi Hendrix, kolega iš „Aisčių“  Viktoras Jonkus vis klausė: Dzilbau, tai kada man perrašysi Jimį?  Viktoras, vienas  tų, kurie intuityviai neklydo dėl Jimio talento ir priėmė jį visa širdimi ir protu. Teko kalbėtis su žmogumi, laikančiu save rock-pop kultūros žinovu ir apie Jimi Hendrix sakančiu  –  ten nieko nėra. Taigi, nuomonių įvairovė. Ką sako Pasaulio balsas. Kritikai, žinovai, garsiausi visų laikų gitaristai, teminiai žurnalai Jimį įkorporuoja į geriausių pasaulio gitaristų dešimtuką. Ir jie visi neklysta. Tai to laikmečio gitarinio skambesio novatorius, įtakojęs begalę žymių to meto šešiastygininkų ir pakuždėjęs ateities gitaristams, kaip virkdant stygas, naudotis  beribe fantazijos  laisve. Ritchie Blackmoras sakė: iš Jimi grojimo gali ne tik pasimokyti, bet ir išmokti. Toks, lyg žodžių žaismas, bet aiškiau pasakyti neįmanoma.

1969 metais, Maroke, Diabat  gyvenvietėje šalia Esauira miesto ir uosto, šiame name buvo apsistojęs Jimi Hendrix. Jis čia pernakvodavo, ryte išsivirdavo kavos,  pavalgydavo,  parūkydavo.  Būtent šioje autentiškoje virtuvėje,  kuri matosi nuotraukose, jis kavą virėsi ir nakvodavo. Vėliau visą dieną praleisdavo nuėjęs į netoliese kopose esančias  Sultono rūmų liekanas,  kur muzikuodavo,  kurdavo savo dainas.  Dabartinis rūmų  vaizdas matomas nuotraukoje. Visą istoriją papasakojo šių namų ir kavinės savininkas, kurį matome  nuotraukose. Apsilankymo proga skaniai suvalgėme jo pagamintą tadžiną.

Supratau, kad pagal amžių,  jis galėjo būti  liudininku tų  įvykių  ir dabar naudoja Jimi vardą savo restoranėlio verslui ir reklamai.  Mums laukiant  taxi, matėme kai  privažiavo ir  išlipo dvi moterys, nusifotografavo restoranėlio fone ir grįžo į Esauira.  Matyt žinojo ir planavo dėl ko reikia atvykti.

Advertisement

3 komentarai “Algis Verbauskas – Jimi Hendrix – Maroco

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑