DAINOS ISTORIJA

1973 metais, kovo 13 dieną, eksbitlai įrašinėja „I’m the Greatest“.

Studentiškais laikais, gyvendamas Užupyje, šią dainą dažnai sukdavau “Majaku“ (juostinis magas). Kurį laiką buvau dainą pametęs iš savo radarų, o šiandien visagalis internetas man papasavo faktą apie jos 50 metų jubiliejų, trims bitlams žaidžiant su jos įrašu.

Panaršęs internete, parašiau tokį tekstą apie dainos istoriją, o žemiau – garso takelis įrašant dainą prieš 50 metų, o dar žemiau, – daina…

„I’m the Greatest“ (Aš esu didžiausias) yra Johno Lennono parašyta daina, kuri buvo išleista kaip 1973 m. – Ringo Starro albumo „Ringo“ įžanginis kūrinys. Kūrinyje pasirodžius Starrui, Lennonui ir George’ui Harrisonui, tai yra vienintelis kartas, kai trys buvę bitlai kartu įrašė nuo grupės iširimo 1970 m. iki Lennono mirties 1980 m.

Lennonas dainą parašė 1970 m. gruodžio mėn., o vėliau tekstus pritaikė Starrui dainuoti. Daina, pavadinta pagal vieną iš Muhammado Ali frazių.

„I’m the Greatest“ įrašai buvo įrašyti Los Andžele 1973 m. kovą, tuo metu, kai atslūgo įtampa tarp buvusių „The Beatles“. Žinios apie Starro, Lennono ir Harrisono darbą kartu paskatino spaudoje suintensyvinti spėliones, kad grupė gali susikurti iš naujo. Bosisto Klauso Voormanno, kaip numanomo Paulo McCartney, buvimas įraše sukūrė grupę, kurią spauda nuo 1971 m. pavadino „Ladders“. Dainą prodiusavo Richardas Perry, o muzikinį vaidmenį atliko Billy Prestonas, klavišininkas, kurio glaudūs ryšiai su „The Beatles“ paskatino jį pripažinti penktuoju bitlu.

Kai kurie komentatoriai mano, kad „I’m the Greatest“ yra viena iš Starro firminių melodijų.

„The Beatles“ iširo 1970 m. balandį, pasiekę precedento neturintį tarptautinės šlovės lygį. Žiniasklaidos ir visuomenės akyse grupės nariai buvo suskirstyti į dvi grupes: Johną Lennoną, George’ą Harrisoną ir Ringo Starrą, kurie visi pasirinko Alleno Kleino paslaugas valdyti grupės „Apple“ organizaciją 1969 m.; ir Paul McCartney, kurio izoliacinė pozicija buvo aiškinama kaip išsiskyrimo priežastis. 1970 m. gruodžio 28 d., praėjus savaitei po to, kai sužinojo, kad McCartney ketina paduoti savo grupės draugus į teismą Didžiosios Britanijos Aukščiausiajame teisme, Lennonas pradėjo rašyti „I’m the Greatest“. Jį įkvėpė parašyti dainą po to, kai peržiūrėjo pirmąją JK televizijos transliaciją apie 1964 m. „The Beatles“ filmą „A Hard Day’s Night“

Dirbdamas savo namų studijoje Tittenhurst parke, Lenonas įrašė naujos kompozicijos demonstracines versijas, taip pat dainą „Make Love Not War“ – dainą, kurią 1973 m. oficialiai įrašė kaip „Mind Games“. 1971 m. liepos mėn., baigiantis savo albumo „Imagine“ įrašų sesijoms, Lennonas įrašė dar vieną „I’m the Greatest“ versiją. Tada jis atidėjo kūrinį į šalį iki 1973 m. pradžios, kai Starras kreipėsi į savo tris buvusius grupės draugus, prašydamas įrašyti dainų savo pirmajam pop solo albumui “Ringo“. Atsakydamas Lennonas pritaikė kūrinį, kad tiktų Starr’ui. Vėliau Lennonas sakė, kad nors dainos pavadinimas buvo gerai žinomas Ali posakis, jis nesijautė, kad galėtų ją dainuoti taip nesukeldamas prieštaravimų. Tuo tarpu „žmonės nenusimintų“, jei tokį pareiškimą atneštų Starras. Lennono žmona Yoko Ono padėjo užbaigti dainų tekstus, pateikdama eilutes apie Starro žmoną ir vaikus.

“Ringo“ seansai sutapo su susitaikymo dvasia tarp keturių buvusių bitlų. 1973 m. kovo 13 d. „Sunset Sound Recorders“ Los Andžele Starras įrašė „I’m the Greatest“.

„I’m the Greatest“ sesija buvo pirmas kartas, kai trys buvę „The Beatles“ nariai kartu įrašė po grupės iširimo.

Netrukus spauda sužinojo apie 1973 m. kovo mėn. bendradarbiavimą, dėl kurio pasklido gandai apie visišką „The Beatles“ susijungimą. Tą patį mėnesį Starras paskelbė, kad toks susitikimas yra „visiškai iš piršto laužtas“.

„Apple Records“ 1973 m. lapkričio 2 d. išleido „Ringo“ su „I’m the Greatest“ sekvencija kaip pradžios takelis.

Dėl spėlionių, susijusių su Starro bendradarbiavimu su buvusiais grupės draugais ir susidomėjimu, kurį sukėlė du „The Beatles“ rinkiniai, „Ringo“ sulaukė komercinės sėkmės, nustelbdamas Lennono tuo pačiu metu išleistus „Mind Games“. Pripažindamas Starro pasiekimą, Lenonas jam atsiuntė telegramą, kurioje buvo parašyta: “Sveikinu. Kaip tu drįsti? Ir prašau, parašykite man hitą.“

„I’m the Greatest“ pasirodė Starr rinktiniame „Apple“ albume „Blast from Your Past“

Advertisement

Vienas komentaras “DAINOS ISTORIJA

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑