ŠVENTĖ SU VILKO GALVA ar MERO KONVULSIJOS. VARGONININKAS-FONOGRAMŠČIKAS – svietas to dar nematė

Aną dieną grįžo žmona iš miesto. Buvo susitikusi su ilgalaike drauge. Po kavos ir pyragaičių paskanavimo nuėjo į Katedros aikštę koncerto, skirto 700 m. Vilniui pažiūrėti. Grįžo ir pasakė: iškenčiau paklausyti tik pirmas tris dainas, pasijutau lyg šermenyse. Išėjom.

Nepatikėjau. Šiandien įsijungiau teliką, atsisukau ir viską ant smūgio peržiūrėjau. Ji buvo teisi. Man buvo liūdna. Liūdna, kad šventė buvo panaši į pagrabą, lyg kažką laidotume. Nekaltinu atlikėjų, kurie ten pasirodė, rodau pirštą, aaa atsiprašau, rodau pirštu į savivaldybę. Taigi reikėjo sukurti tokį scenarijų, kad visai Lietuvai parodyti liūdesį, kad Vilniui tiek daug metų. Ir vėl saviplaka, liūdesys, graužatis dėl didingos LDK, o dabar liko tik tiek, didingumas lyg tai ir liko, bet jis buvo, o dabar ne tas. Visa tai išplaukia iš pačio renginio transliacijos. Ei, savivaldybės kultūros skyriau-kur pulsuojanti šventės energija, kur džiaugsmingi žiūrovų veidai? Tiesa, apie veidus – man žiauriai įdomu būtų žinoti kas ta jauna graži auksaplaukė mergina raudona kepure su šalia stovinčiu simpatišku jaunuoliu, kuriuos pastoviai visą valandą rodė stambiu planu LRT? Kokio valdininko dukra, ar anūkė ji yra? Kitų besišypsančių veidų nerodė VISIŠKAI. Žmonių buvo tūkstančiai, o pastoviai rodė tik tuos du jaunuolius. Operatorius nekaltas, simpatiškų žmonių aikštėje daugiau nebuvo…

O dainos, o dainos dainos… Visos ištrauktos iš Rūpintojėlio filosofijos. Prieštarausit? O kaip, sakysit, dėl “Vilniaus stogų“? Arba tipo repistų? Atsakysiu. Mašanauskas su anūke sudainavo tokiu veidu, kad geriau būtų nedainavęs. Maniau dėdulė šiaip toks rimtas stovi prie scenos, bet kai pradėjo fonograminti, tai toks toks važnas nusifilmavo, lyg būtų pats kunigaikštis Gediminas. O repistai? Na, berniukai žiopčiojo ne savo tekstus, jiems sumokėjo ir jie repavo tai, kas parašya.

Man labai įdomu, ką ant scenos darė Diawara? Iš pradžių jis su akustine sėdėjo ant scenos. Tipo butaforija. Po to jis apsistatė DJ aparatūra. Tipo “leido“ muziką. Po to jam nusibodo stovėti ir kad sušiltų ilgai kratė savo vešlią ševeliūrą. Jeigu jo nebūtų ant scenos, niekas ir nebūtų pasigedęs. Absoliučiai nereikalingas atributas. Bet! Reikalingos babkės, kurias su chebryte galima nusiimti už nieko neveikimą. Įtraukiam į sąrašus čiuvakus, kurie realiai nieko nedaro ant scenos ir pasipjaustom biudžetą. Juk visi skirstytojai savi. Kaip ir Miškinis. Ąžuoliuko choro vaikų veidai mediniai nuo šalčio ir ilgo laukimo, vadovas prisirengęs vos ne dviem paltais (bent man pasirodė labai toks diktas), bet patenkintas – juk ne už dyką vaikai dainuoja. Jis – ne. Bet vaikai – abejoju. Mano dukra dainuoja bažnyčios chore jau kokie keturi metai, tai net po gastrolių kokio sušikto šokoladuko negauna.

FOTO: Vytautas SanSimnas Stanevičius. Skambinu varpais, Vilniui – 700!
Fotokoliažas LRytas

Dar porą žodžių apie įsivaizduojamą renginio biudžetą. Daugelis nesupras. Paaiškinsiu. Kad surengti tokį fonograminį koncertą, iš pradžių reikėjo visas dainas įrašyti studijoje, kai kurias sukurti naujai. Tai ilgas ir kruopštus darbas. Jis vyko mažiausiai pusė metų. Pinigai dideli, jau nekalbu apie šviesos instaliacijas. Tai norėčiau paklausti “į dausas“-kokia komisija sprendė repertuaro klausimą ir visą scenarijų? Atsakymą žinau-Šimašiaus savivaldybės darbuotojai. O ten kažkas labai draugauja su mamantovais, diavaromis ir t.t. ir panašiai. Esminis klausimas: kodėl reikėjo rengti Vilniaus m. 700m. jubiliejaus paminėjimą SAUSIO MĖNESĮ? Ar vasarą būtų jau vėlu? O gal Vilniaus pirmas akmuo įdėtas į žemę buvo lygiai prieš 700 metų sausio mėnesį? Atsakysiu ir į šį klausimą – po kelių mėnesių Šimašius jau nebus meras, taip kad šį pyragą reikėjo pasidalinti dar iki jo gėdingo būsimo pralaimėjimo. Štai taip “pylinam“ ir siaurinam (kaip ir gatves) biudžetą. Vasarą būtų padarę gyvą koncertą, tada ir vargonininkui  Katedroje nereikėtų vaidinti grojantį, ko svietas dar nematė, vargonininkas-fonogramščikas. Na, taip taip, pasakysit tokia režisūra. O aš pasakysiu, kad sušikta režisūra. Kada valdžia Vingio parke organizuos GYVĄ koncertą Lietuvos kokiai nors didingai šventei? Kodėl visą laiką tik suknistos bjaurios fonogramos per TV? Vėl atsakysiu-taip pigiau. Štai taip mus visą laiką maitina pigumu, tik maisto kainos pas mus brangios, pakilo sparčiausiai Europoje, esame pirmoje vietoje, +35 procentai.

Ir dar vienas aspektas, kurio mano galva neišneša. Kodėl viso koncerto metu TV ekrane aš nemačiau NEI VIENO atlikėjo vardo, pavardės, ar grupės pavadinimo? Kaip tai gali būti? Lietuvos TV rodo kažkokį lievą piratinį koncertą? Kodėl mūsų neinformuoja kas fonogramina ant scenos? Ką- visa Lietuva žino kažkokius berniukus ir jaunas mergaites dainininkėles? Kur šitų dainų poetų ir kompozitorių pavardės? Gal jas sukūrė Vilniaus savivaldybės darbuotojai, bet nebūdami LATGA nariais, jie nenori afišuotis? Kažkoks absurdas. Gerai, kad Mamontovas nusiėmė vilko kaukę nuo galvos, nes nebūčiau ir jo pažinęs. Kodėl mūsų nesupažindina su “didingo“ renginio atlikėjais??? Kas man atsakys?

Pažiūrėjau “šventę“ ir nuėjau liūdnas miegoti. Tikiuosi košmarai (Mamantovas su vilko galva) man nesisapnuos. Vardan Dievo Tėvo…

2 komentarai “ŠVENTĖ SU VILKO GALVA ar MERO KONVULSIJOS. VARGONININKAS-FONOGRAMŠČIKAS – svietas to dar nematė

Pridėti Jūsų

  1. Man tai tas paminėjimas visai patiko tik reik mokėt džiaugtis. Įsitaisai patogiai ant sofikės prie tv. Dešimt minučių įdėmiai žiūri…po to pastebi, kad jau kažką kitą rodo….ir jokių problemų🤣🤣🤣🤣 Draugai įkelia gerų straipsnių, ir viską sužinai, gyvent reik mokėt👍

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑