Kalėdų stebuklas iš Brazilijos. Lietuva turi pasaulio futbolo čempioną.

Finalinė drama 2022 pasaulio futbolo pirmenybėse paliks sporto istorijoje gilų pėdsaką. Tokį gilų, jog apie Argentinos – Prancūzijos mačą žmonija  kalbės dar 100 metų. O tai,  ką atrado Vytas SanSimnas Stanevičius, nenutilsime čia, Lietuvoje dar ilgai ilgai.

 

Kalėdos, išties stebuklų metas. Be gražaus stebuklo nepaliktas ir „našlaitis“ Lietuvos futbolas. Kad ir kaip jis būtų skriaudžiamas, ristųsi žemyn ir žemyn, vis tiek mylim ir pergyvenam dėl jo. Ir štai, prieš pat Kalėdas Lietuvos sirgaliams, visiems, kurie neabejingi mūsų futbolo likimui, atskriejo nelaukta fantastinė žinia, kad Lietuva turi pasaulio futbolo čempioną. Teisingiau, – jį išugdė Brazilija. Čempionu lietuvių kilmės žaidėjas Vitor Lituano (Viktoras Ratautas) tapo 1958 metais su Brazilijos rinktine, kurioje jis žaidė greta Pelės, Garinčos, Djalmos Santoso ir kitų odinio kamuolio stebukladarių. Į Brazilijos rinktinę jis pateko žaisdamas FK San Paulo klube. Šis klubas buvo ypatingas varžovas „Santosui“ iš to paties miesto. Tikri futbolo mėgėjai supranta, ko verta dvikova (derbis) tarp dviejų komandų iš vieno miesto, juolab Brazilijoje. O „Santose“ tuo metu sublizgėjo ir tęsė savo legendinę karjerą pats Pele. Tad lietuvis Viktoras Ratautas (Brazilijoje Vitor Lituano), buvo principinis jo varžovas, o rinktinėje – komandos draugas.

1958. Brazilijos rinktinė. Viktoras Ratautas stovi antras iš dešinės
Viktoras Ratautas stovi iš dešinės antaras. Čia jo klubo FK San Paulas žaidėjų nuotrauka

Kaip atsitiko, kad lietuviško kraujo žaidėjas pasireiškė Brazilijoje?

Štai ką rašo jo giminaitė, gyvenanti Lietuvoje, Agnė Paliokaitė:

Viktoras Ratautas

„Kaip nedidukas lietuvis pakliuvo į futbolo svajonių komandą šalyje, kur futbolą žaidžia visi, o atranka yra žvėriška? Neįsivaizduoju. Bet tai eilinė istorija apie tai, kaip bet kur lietuviai sugeba pakilti ir pasiekti neįtikėtinų rezultatų nepaisant kliūčių ir sunkumų. Juk viskas prasidėjo nuo carinės Rusijos, kai šeima bėgo nuo caro armijos, įsėdo ne į tą laivą, plaukiantį į „Ameriką“, kirto džiungles ir ko tik nedarė, kad išgyventų. Ne tik išgyveno, bet suklestėjo. Ir tai mes lietuviai sugebame visur ir visada. Pavyko anuomet – daug sunkesnėmis sąlygomis – pavyks ir vėl. Tikrai bus klestinti Lietuva“.

Gražaus Kalėdų laukimo…

Advertisement

6 komentarai “Kalėdų stebuklas iš Brazilijos. Lietuva turi pasaulio futbolo čempioną.

Pridėti Jūsų

  1. Šekspyre, tą parašiau Gintui ir įdėmiau skaitydamas gali rasti apie tai pačiame straipsnyje… Nieko asmeniško… Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės :)))

    Patinka

  2. Svarbu!!! Mano jaunatviškas 😄😉 įkarštis jus suklaidino. Atsiprašau 🥲 Viktoras Ratautas NEBUVO pasaulio čempionu, bet Brazilijos rinktinėje žaidė 5 rungtynes 1960 metais. Gimė jis 1932.03.10, mirė 1996.06.30.

    Patinka

  3. Komentaras Ginto fcb. O, koks Gintai, Tu operatyvus. Kai man Šekspyras persiuntė iš jo fcb draugės (šio lietuvio futbolininko giminaitė) šią info ir aš skubu paskleist tokį malonų siurprizą. Taip kad abu tokie. Ir tai ne kliedesiai apie Vitor Lituano! ⚽ Turime geriausią visų laikų lietuvių kilmės futbolininką. Būt faina, kad sukurtų dok. filmą, kol liudininkai, ypač Pele, gyvi 😄

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑