Pristatyta Anzelmo Matučio poezijos knyga

Sveiki, mieliems glūkoidams, dėkodama už moralinę bei materialinę paramą asociacijos ,,Matučio namai“ veiklai, siunčiu informaciją apie įvykusį renginį. Atskirai noriu tarti ,,AČIŪ“ dalyvavusiai renginyje glūkoidų trijulei, savo dėmesiu labai palaikiusiai renginio organizatorius ir puikiai atstovavusiai šią visą, neabejotinai- išskirtinę, bendruomenę.

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka, išleidusi naują A. Matučio eilėraščių knygą „Įsilipau į žalią bokštą“. Šį kartą garsaus vaikų poeto knyga yra skirta suaugusiesiems. Eilėraščių rinkinį tokiu pavadinimu buvo sudaręs pats autorius dar apie 1961 metus. Jame buvo sudėti kūriniai apie gamtą ir žmogų su paantrašte Girios trioletai. Poetas yra prisipažinęs, kad įkvėpimo dažnai semdavosi girioje, kad rašė ne už stalo sėdėdamas, bet vaikščiodamas ir drauge su giria dainuodamas.

Tuomet šis eilėraščių rinkinys nebuvo išleistas ir liko gulėti poeto rankraščių archyve, vėliau pateko į A. Matučio memorialinio muziejaus fondą. Seniai užsimetusio rinkinio pavadinimas bei aktualumo nepraradusi tema paskatino išleisti iki šiol mažai žinomą A. Matučio kūrybą. Knygą sudaro dvi dalys. Pirmoje – ciklas „Žmogus atėjo girion…“ bei kiti jautrūs eilėraščiai apie gamtą, žmogaus santykį su aplinka. Keli skirti Dainavos kraštui ir jo sostinei Alytui. Antroje knygos dalyje – satyriniai eilėraščiai ir pasakėčios. Dauguma šių kūrinių buvo parašyti XX amžiaus 7-ajame dešimtmetyje ir publikuoti tik to meto periodiniuose leidiniuose, dalis – skelbiama pirmą kartą. Leidinys iliustruotas nuotraukomis iš A. Matučio memorialinio muziejaus rinkinio.

Knygos leidimą iš dalies finansavo Alytaus miesto savivaldybė pagal projektinę iniciatyvą „Tau, Alytau“. Beje, tokiu pavadinimu yra vienas iš eilėraščių. Projekto partneris Alytaus kraštotyros muziejus.

Knygos pristatymas įvyko gruodžio 14 dieną Alytaus kraštotyros muziejuje. Jame dalyvavo ne tik poeto kūrybos gerbėjai iš Alytaus, bet ir grupė varėniškių bibliotekininkių bei ilgametė Anzelmo Matučio bičiulė, jo drevės- muziejaus globėja Birutė Švagždienė. Knygos pristatymą rengė ir jame dalyvavo asociacijos ,,Matučio namai“ pirmininkė Vilmantė Petrusevičienė bei narės Laima Vincė Kirkliauskienė, Nijolė Makštutienė bei Aldona Marcinkevičienė. Išsamią kūrinių analizę klausytojams pateikė lietuvių kalbos mokytoja Daina Krukonienė. Poeto posmus skaitė mokytoja Violeta Ligeikienė bei Simno gimnazijos gimnazistas Modestas Ekleris. Pristatymą jautriais muzikiniais kūriniais praturtino Alytaus muzikos mokyklos jaunasis akordeonininkas  Gabrielius Zenevičius. Tarp klausytojų buvo malonu išvysti alytiškius glūkoidus Juliją Jonkuvienę, Valę Pisaravičienę, Vladą Dimavičių bei Anzelmo Matučio organizuotų turistinių žygių bei plaukimo Nemunu aktyvią dalyvę gydytoją Liuciją Snarskienę su vyru Romualdu bei kitus aktyvius kultūrinių renginių lankytojus.

Asociacijos „Matučio namai“ informacija

Advertisement

Vienas komentaras “Pristatyta Anzelmo Matučio poezijos knyga

Pridėti Jūsų

  1. Esu dėkingas visiems alytiškiams, padėjusiems išleisti šią knygą, surengusiems puikų jos pristatymą.
    Gaila, kad dėl svarbių priežasčių negalėjau būti kartu su Jumis. Dar kartą Ačiū.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑