Muzikos klausytojai ekspermentuoja su garsu. Tiems kurie klauso muziką

Jūs turite kompaktų galeriją: visa siena nuo lubų iki grindų prikrauta CD arba vinilo. Čia tavo mėgiamos ir vertinamos grupės.  O jei Spotify? Kuri neužima vietos, bet  talpina kone visą Žemės palnetos diskografiją. Patogu kišenėje turėti tokį sandėlį, o ir atsirinkti norimą singlą užtruks kelias sekundes.

O kaip nepatogu naudotis fizinėmis CD ar vinilo kolekcijomis tam tikrose situacijose. Iliustruoju: prieš kažkiek laiko kartu sutinka Naujus Metus Kapitonas su Vale, Alvydas Petkevičius su drauge ir Dzilbus su Laima. Kai sukaksėjo NM ir baigėsi skraidančių  ir švytinčių daiktų paradas Naujametiniame  dangauje, šie pagyvenę jaunuoliai nutarė, jog būtų prasminga pašokti „kažką iš tų laikų“. Vieningai sutarė, jog  SWEET grupsas tiktų. Dzilbus nueina į kitą kambarį ir rausiasi savo kompaktuoe. Minutę – trečią -penktą. Įeina Kapitonas: tai kur tie tavo SWEET, chebrytė laukia. Belieka teisintis, kad surasti greitai nesiseka. O jei tada būtų pasinaudoję Spotify, Tidal, Deezer, Sound Cloud, Apple Music ar dar kažkuo? Vakarėlis vyktų sklandžiai ir be priverstinių pauzių.

Audio įrenginiai, kurių pagalba įsitikinome kas yra kas

 

Rezultatai,  dėl kurių man ir Aidui nesutarimų nekilo. Spotify skambėjo užspaustai, Tidal pernelyg nenaturaliai skaidriai. Kai išklausėme CD variantą, abu su Aidu, taip jau sutapo, kad atsisukome vienas į kitą, palinksėjome galvomis ir netarėmė nė žodžio. Atvejis iš serijos: ir kurčias gali girdėti. Skirtumai buvo pakankamai ryškūs, CD variantas kokybe aiškiai pranoko savo bluetoothinius broliukus (ar sesutes).

Testo dalyviai

 

Išvada: patogumas ir kokybė kartu nevaikšto. Šio posto tikslas, pasidalinti patirtimi iš melomaniško gyvenimo srities su audiofiliniais nukrypimais.

 

Keturi pasiskaitymai apie amžiną ginčą: kas geriau vinilas ar CD:

 

» Vinilas: mistinė garso kokybė [Fiziologija 1/4] 

» Vinilas: mistinė garso kokybė [Fizika 2/4] 

» Vinilas: mistinė garso kokybė [Komercija 3/4]

»  Vinilas: mistinė garso kokybė [Emocijos  4/4]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑