Samuelio Taco kolekcija Alytuje. Sutinas ir Modiljanis. To dar nebuvo

Ką Alytuje išvydome ar prisilietėme per paskutinius 30 metų?

Pirmas atvejis

“Pušies“ kavinė, kurioje prieš 50 metų rinkdavosi kiečiausias jaunimas iš Kriaušiaus ir Kurorto, Centro ir Madrido, 2019 metais atvėrė vartelius ir sulaukė dainininko ir gitaristo iš Jungtinių Valstijų ADAMO “BOMB“ BRENNERIO. Akcentas – grojo kartu su Aerosmith, AC/DC, Alice Cooper, Foreigner, Guns‘n‘Roses, Billy Idol, Kiss, Metallica, Gary Moore, Rod Stewart, Chuck Berry. Ar reikia komentų? Tokios grupės ir atlikėjai nesirenka gitaristų ir vokalistų iš BILEKUR. Tokio ryškio rokmenų Alytus nematė ir, manau, ilgai nematys.
Respektas Dariui Babijonui už kažkokiu nesuvokiamu būdu priprašiusį atvykti pasaulinio lygio atlikėją į Alytų.

Daugiau apie::
Tikras muzikantas, tikras garsas, tikra muzika
Adam BOMB – Alytaus rokenrolo 50-mečio proga koncertuoja “Pušyje“

Antras atvejis

Kurio metu dar tik išvysime ir prisiliesime: tai Alytuje gimusio, garsaus Niujorko kineziterapeuto SAMUELIO TACO privačios, analogų neturinčios meno kolekcijos dalis. Akcentas – Chaimas Sutinas ir Amadeo Modiljanis [Chaïm Soutine (1893–1943) ir Amedeo Modigliani (1884–1920)]. Senieji kurortiečiai puikiai prisimena Samuelį, kurį vadino Mule. Tai vienas pirmųjų muzikantų, formavusių pop muziką Alytuje. Grojo su “Aisčiais“. Parašė keletą knygų apie savo kelią į pasaulio pažinimą ir kineziterapijos paslaptis. Dažnai lankosi Alytuje. New Jorke priima savo draugus alytiečius viešnagei, aprodo Didįjį Obuolį (Big Apple). Ištikimas klasikinei muzikai, todėl dažnai svečiuojasi Madison Square Garden’e. Kasdieniniame gyvenime Samuelis tai: kineziterapeutas – unikalaus gydymo metodo – kūno derinimo specialistas, savo darbe taikantis tai, ką galima rasti geriausia natūralios vakarietiškos ir rytietiškos medicinos mokyklose. Samuelio Taco kūno derinimo studija veikia centriniame Manhatane (New York). Dar vienas akcentas – Samuelio Taco pacientų galerijoje – kompozitorius Andrew Lloydas Webberis, pasaulinio lygio violončelininkai seras Yehudi Menuhinas, Mstislavas Rostropovičius ir Isaacas Sternas, beisbolo žvaigždė Mookie Wilsonas, vokiečių mecosopranas Christa Ludwig, baleto šokėjos Nina Ananiašvili, Aleksandra Danilova, kompozitorė, performansų atlikėja Laurie Anderson, dainininkas Lou Reedas, aktoriai F. Murray Abrahamas, Elizabeth Berkley, Elaine May ir daugybė kitų. Tokios garsenybės savo kūno remontui nesirenka specialistų iš BILEKUR.

Visa informacija apie parodą

Paroda vyks nuo 2022 rugsėjo 1 iki gruodžio 5. Audiovizualinių menų centras, Kauno g. 9, Alytus. Pagal senųjų alytiškių leksiką – vyks druskos sandėlyje. Taip komunistinis gaivalas pasityčiojo iš sinagogos, čia įrengdamas druskos sandėlį. Ir tik Nepriklausomybės metais viskas stojo į savo vietas.

Samuelis Tacas su Loreta Unguraitiene, jaunąja kineziterapeute Alytuje, “Aisčių“ koncerte prie Dailidės 2019. Loreta sako, jog Samuelio konceptualus mokymas yra jos darbo pagrindas. Gal todėl srautas, norinčių atsikratyti įvairiomis kūno negaliomis, pas ją vis didėja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑