Muzikantai eina zebru arba Antonis ir bitlai

Viena garsiausių visų laikų fotografijų buvo padaryta 1969  rugpjūčio mėn. 8 dieną, penktadienį. Tai bitliukai eina per pėsčiųjų perėją. Atrodytų – kas čia tokio. Bet.

„Abbey Road“ buvo paskutinis studijinis „The Beatles“ albumas, išleistas 1969 m. rugsėjo 26 dieną su tikrai ikonine viršelio nuotrauka. Jame vaizduojami keturi vyrai – George’as Harrisonas, Paulas McCartney, Ringo Starras ir Johnas Lennonas – žingsniuojantys zebru, esančiu Abbey Road gatvėje, prie EMI studijos (Šiaurės Vakarų Londonas), kur grupė praleido didžiąją dalį savo novatoriškos įrašų karjeros.

ABBEY ROAD FOTOSESIJA  || 2022

LP ir jo įsimintinas viršelis išgarsino šią gatvės perėją ir šalia esantį EMI įrašų studijos pastatą, kuris vėliau tapo žinomas kaip Abbey Road studija ir kurioje buvo kepami paskutiniai bitliukų studijiniai albumai. Milijonai žmonių atvyksta čia, kad nusifotografuotų eidami šia perėja ir išreikštų pagarbą garsiąjai ketveriukei.

Tą gražią rugpjūčio dieną Johnas, George’as ir Ringo studijoje dirbo prie „I Want You“ ir „The End“, o Polas McCartney –  prie „Oh! Darling”. Bet muzikinis kūrybos procesas nutrūko ir jį pakeitė fotosesija, skirta albumo viršeliui su fotografu Iainu Macmillanu (1938-2006). Kol fotomeistras planavo fotorakursus ir kitas sesijos detales, bitliukai, atsisėdę gatvėje ant laiptų, dar parūkė, pasikalbėjo apie šį bei tą. Nors autoeismo intensyvumas prieš 53 metus nebuvo toks kaip dabar, vis tik policininko pagalbos prireikė. Taigi, muzikantai tris kartus perėjo zebru pirmyn-atgal, o lainas Macmillanas intensyviai darbavosi fotoaparatu.

#1 detalė. Polas gyveno visai šalia Abbey Road studijos ir atėjo apsiavęs basutėmis, nors ir vilkėdamas kostiumą. Bet, kažkodėl fotosesijos įkarštyje jas nusimetė ir toliau  vaikščiojo zebru basas. Tuos pokyčius matome Garažų Klipų filmelyje.

#2detalė. Nerasi mūsų kartos vyrukų ar mergičkų, neturėjusių The Beatles -“Abbey Road” vinilinio disko arba įrašo juostoje. Net tie, kuriems muzika nebuvo prioritetas, turėjo supratimą apie bitliukus. Toks buvo ir Antanas GaGa Antanavičius, Šekspyro ir Laimos brolis. Kai jis 1971 užsukdavo  pas Dzilbų į svečius, taip ir sakydavo: na, uždėk TĄ Oh Darling. O kūrinį apibūdindavo taip: žinai, jaučiasi, kad dainuoja!  Taigi antrąjai detalei peršasi pavadinimas –  “Antonis ir bitlai”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑