Glūkzaurai Linijos kalne arba: ateis rusas, tai žinosi …

Alytaus Madrido rajono Šikučių prospekto senbūviai renkasi ant Linijos kalno Vidzgirio miške. Šį kartą rinkomės negausiai. Tai pagarbos ženklas Alvydo Petkevičiaus nuomonei dėl šio tipo meetų, kurie čia vyksta nuo 2007 metų. Jis sakė, nedarykime pavasarinio glūkzaurų susitikimo antru Glūku, man ir su jumis abiem ir Šekspyru laiko pristinga išsikalbėti…. Virgis ir Rima, Mindaugas “Fantomasas” Pilkionis su Laima, Dzilbus su Laima – tiek dalyvių. Neformaliai prisijungė Vidukas, paskambęs ir pasiūlęs visiems perskaityti Kristinos Sabaliauskaitės straipsnį, kuris atatinkama forma galėtų būti propaguojamas jau darželinukams. Šekspyras pasiuntė Queen gabaliuką, atitinkantį šių dienų aktualijas. Ačiū, Albertai! Garažų klipai jį įkomponavo į glūkzaurų susitikimo filmuką. Nenuvargsite pažiūrėję.

GLŪKZAURAI TAKE 2022 || Garažų Klipai 2022

Pokalbiai varijavo nuo priminimo apie žibučių pasirodymą Linijos kalne iki Vokietijos moterų ir mergaičių „išvadavimo“ jas išprievartaujant jų pačių žemėje 1945-aisiais. Paskui išvaduotojų tankai atvyko į Budapeštą 1956-aisiais ir 1968-aisiais į Prahą „išvaduoti“ vengrų ir čekų nuo jų pačių. Jie niekada neužpuola: jie tiesiog ateina „išvaduoti“ jus nuo jūsų pačių. Pamėginkite atspėti, kas taip elgiasi.

Iliustracija, kaip mailina vienas kitam du glūkzaurai. Gintas Virgiui:: Labas, Virgi. Gavau šią foto, panašu, iš tolimos ateities (gal ufonautai atsiuntė) su prierašu: “GAL JAU LAIKAS JUMS PAGALVOTI APIE SUSITIKIMĄ?” Virgius atsako:: Superinis antkapis mums abiems!!!!! Rima leidžia mums gultis į vieną duobę! Būtų super! Puiki ufonautų žinutė. Jeigu pasirodė žibutės, galėtumėm susitikti ateinantį šeštadienį. Vadovauk. Foto vieta: einant pro žydų kapus ir besiledžiant “Po girininku“ keliuko dešinėje

Karas Ukrainoje dėmesio centre, daug svarstymų, vertinimų. O jei karas ant Lietuvos? Kaip elgsis glūkoidai? Vieni legaliai perka vokišką automatą, kiti vaikus, jei spės, išveš į sąlyginai saugią Kroatiją, o  patys tėvai liks LT ir gamins Molotovo kokteilius, dar vienas rengiasi šiluminėje trasoje įsirengti bunkerį ir iš kažkur nugvelbti stingerį.

Bet yra ir kiti variantai. Štai kalbiesi su tautiečiu, kuris mintis dėlioja taip: feisbukuose nelaikinu ukrainiečių ir nieko nekomentuoju prieš Rusiją. Žinai, sako, kai rusas ateis į Lietuvą, atfiltruos pagal mobilius telefonus ką veikei infoerdvėje ir nušaus į pakaušį, kaip Ukrainoje. Tiesą sakant, tokia pilietinė laikysena pradžioje nustebino. Bet vėliau, kai permečiau akimis (kaip koks okupantas Ukrainoje) feisbuko draugų postus, supratau, kad tokie “savisaugos” instinktai arba stuburo praradimai galimi. Dalelė draugų savo postuose niekur neužsimena, nekomentuoja ir nelaikina dėl tragedijos Ukrainoje, o deda kačiukus, debesėlius, kičinio kambario detales su tefteliais ant stalo, saldžius gamtos vaizdelius, tyrinėja vabaliuką po ažuolo žieve, o narciziukai kas mėnesį keičia savo profilio fotkes. Jei trumpai – užsiima savo įprasta kasdienine “veikla”. Kas tai: abejingumas, baimė ar apatija? Detalė pamąstymui.

O mes liekame optimistais dėl savo šeimų ir Lietuvos. Du, viršvalandžius gyvenantys glūkzaurai, kartu su savo draugėmis to ir linki visiems pozityvaus mąstymo žmonėms. Ramybė ir susikaupimas – taip pasakė Čekoslovakijos prezidentas Liudvikas Svoboda 1968 metais rusų invazijos į šalį metu.

Iki naujų susitikimų!

Gražių Šv. Velykų!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑