Bitlų keliais po Airiją

Balandžio 9 sukanka 52 metai kai bitlai iširo. Dar rasite plonų žinučių apie G. Harrisono airiškus pėdsakus. Vytas SanSimnas Stanevičius ir Audrius Janecka – melomanai tyrinėtojai, kurie netingi pasivažinėti po Europą, kad sužinoti daugiau, giliau apie The Beatles. Šį kartą skaitykitye Audriaus Janeckos įžvalgas.

1970 metų balandžio 10 dieną grupė The Beatles iš Liverpool (Britanija) oficialiai nustojo egzistuoti. Pati garsiausia ir turtingiausia muzikos grupė, novatoriškų idėjų pradininkė. Visi muzikantai buvo airių kilmės. Ir nenuostabu, nes Liverpulis yra vadinamas “antrąja Airijos sostine“ – apie 50% iš 900.000 gyventojų turi airiškų šaknų. Spauda visą laiką pabrėždavo, jog iš visų Bitlų pats airiškiausias buvo Džordžas Harisonas (George Harrison). Ką gi, jei jau airiškiausias, tad pakeliaukime po Airiją Dž. Harisono keliais ir takeliais.

Straipsnio autorius AUDRIUS JANECKA apie save: “ Esu keliaujantis melomanas“

Viskas, kas ir priklauso išsamiam pasakojimui, nuo pradžių: kai 1169 metais per Ferns miestelį, esanti Wexford grafystėje, į Airiją plūstelėjo užkariautojai normandai, su pirmąja banga atvyko normandų riteris, kuris už gerą tarnybą gavo daug žemės. Pasiliko ir įsikūrė. O kadangi buvo iš Prancūzijos, tai vėliau jo palikuonys gavo Ffrench pavardę. Daug šimtmečių jie gyveno gražiai ir laimingai, kol 1649 metais neatvyko Oliveris Kromvelis (Oliver Cromwell) užkariauti Airijos ir naikinti katalikų. Ffrench šeimai atsisakius pereiti į anglikonų tikėjimą, visos jų žemės buvo konfiskuotos, paliekant tik 2 akrų (0,8 ha) sklypą gyvybei palaikyti.

Įsikūrė jie Corah fermoje, Wexford grafystėje, ir gyveno vos galą su galu sudurdami. Kai 1906 metais mirė Dž. Harisono proseneliai ir 1911 metais vyriausioji duktė, tarp likusių 4 brolių ir seserų subrendo revoliucinė idėja: pavardėje nubraukė vieną “f“ raidę, pardavė fermą ir pasidalinę pinigus po lygiai, išsiskirstė kas sau. Vieni apsigyveno Rosslare Strand, Wexford grafystėje, kiti Dubline, o Harisono senelis John French (g. 1870 m) patraukė į Liverpulį laimės ieškoti.

SKAITYK TOLIAU

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑