Kas yra pasirinkimas? Mes pasirinkome. Ir didžiuojamės tuo

Kas yra pasirinkimas? Nors, svarbiau – teisingas pasirinkimas. Vertybinis pasirinkimas. Glūkoidai pagrįstai didžiuojasi savo jaunimu, kuris sugeba suvokti kas yra svarbu šiandien ir dar svarbiau bus rytoj. Lukašenkos organizuotos ateivių invazijos, maršininkų-antišvakserių šestvijų ir Putino karo prieš civilizaciją fone gyvybiškai svarbu pasirinkti su kuo tu – Lietuvos pilieti. Apie tai ir yra šis straipsnis.

CHIRURGAS A. BEIŠA: „TIK PRADĖJĘS KARO MEDIKO TARNYBĄ, REALIZAVAU SAVE“

„Gydytojų, kurių pagrindinė darbovietė – karo medicinos tarnyba, praktinis aktyvumas nėra didelis. Tuo tarpu mes, priklausantys kariuomenės rezervui, ligoninėje dirbame kiekvieną dieną ir turime didesnę praktinę patirtį“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų abdominalinės chirurgijos gydytojas dr. Augustas Beiša. Įkvėptas tėčio pavyzdžio, jog gydytojo darbas ir tarnyba kariuomenėje yra suderinami, šiandien chirurgas skaičiuoja jau 8-us metus nenuolatinės karo tarnybos (aktyviojo rezervo) medicinos tarnyboje.

Kas Jūsų gyvenime atsirado anksčiau – medicina ar kariuomenė?

Turbūt medicina, nes augau medikų šeimoje, tiek mano tėtis, tiek mama yra gydytojai, močiutė buvo slaugytoja. Tačiau mūsų šeimoje visada buvo puoselėjamos patriotiškumas ir meilė Tėvynei. Net ir pirmieji mano vaikystės atsiminimai susiję su  Lietuvai svarbia diena – sausio 13-aja. Tądien grįžęs iš darbo tėtis prisėdo šalia manęs, žaidusio su plastilinu, ir kartu nulipdėme po rūpintojėlį. Tėčio nulipdytą skulptūrėlę esame išsaugoję iki šiol. Vėliau tėtis išėjo saugoti Seimo.

Dr. Augustas Beiša. Asmeninio archyvo nuotrauka

Būdamas studentu ieškojau kelių prisijungti prie krašto apsaugos pajėgų, keletą kartų bandžiau kreiptis dėl savanoriškos karinės tarnybos. Tačiau tuo metu, galbūt, nerodžiau pakankamai iniciatyvos pats, jos didelės nebuvo ir priimančiosios pusės. Viskas pasikeitė 2014-aisiais metais, po to, kai Rusija okupavo Krymą. Paskatintas įvykių Ukrainoje, įstojau į šaulių sąjungą. Joje atradau bene didžiausią šviesių, patriotiškų žmonių koncentraciją vienoje vietoje. Buvau nustebęs, kai pirmo susitikimo metu sužinojau, kad kiti susirinkusieji – fizikai, chemikai, verslininkai, muzikantai…

Šaulių sąjungoje, sutikimo su krašto apsaugos pajėgomis metu paklausiau, kokia yra situacija su karo medicina – ar ji aktuali mūsų kariuomenei, ar reikalingi rezervai? O jau sekančią dieną sulaukiau skambučio iš karo medicinos tarnybos – taip sutapo, kad jie pradėjo ruošti karo medikų rezervą. Tad aš kartu su kitais Lietuvos šaulių sąjungai priklausiusiais gydytojais tapome vienais pirmųjų, kurie su majoro J. B. Ragaišio pagalba kūrėme tą rezervą.

Visas straipsnis Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto tinklapyje

Toliau skaitykite

Vienas komentaras “Kas yra pasirinkimas? Mes pasirinkome. Ir didžiuojamės tuo

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑