Muzikos mylėtojai, kolekcininkai ar melomanai, o gal audiofilai. Terminai nevaidina ypatingos reikšmės. Tai jaunuoliai, kurie 1966 – 1976 sustiprintai domėjosi muzika, alergizavusia sovietmečio “vertybių“ saugotojus. Kur tie jaunuoliai šiandien? Laikas toks – praeina metai ir neturi keleto draugų. Išsiruošė amžinybėn ir išėjo. Yra tokių, su kuriais dešimtmečius nesimatėme, o vertėtų. Kad neišeitų neatsisveikinę. Todėl dviejų vyrukų ir ieškome, su kuriais būtų pravartu dar kartą susitikti, pasikalbėti, paklausyti Blood Rock ar bitlų Roll Over Beethoven ir išgerti stiklelį kavos (anot Šekspyro).
1 DALIS. MES JŪSŲ NEPAMIRŠOME, TODĖL IEŠKOME
Pirmasis – Česlovas GALKUS, šiaulietis. Susipažinome Kaune per stojamuosius egzus į dabartinį KTU. Pamenu, gal trečiame kurse, paskaitos metu dėstytuvas abiejų vos neišprašė iš auditorijos, nes abu nesigilino į mašinų-mechanizmų teoriją, o užsiiminėjo niekais. Paskaitos metu Česka prasidaro sakvojažą ir po suolu ištraukia Blind Faith ir Elton John – Tumbleweed Connection. Prasideda diskusija ir jos dalyviai tiek įsijaučia, jog pamiršta kur esą. Tai tik detalė.
Pamenu, su Igoriu 1982 apsilankėme pas jį Šiauliuose, ten įrašinėjau Steely Dan, Česka klausia: ką tu čia tokio tampomo įrašinėji. Mat dziazrokas nebuvo jo stilius-favoritas. Tai tik detalė. Ir nesvarbi. Bet svarbu kas vyksta dabar. Taigi, visais įmanomais kanalais nesėkmingai ieškau Českos Galkaus ir staigmena: paskambina Vidukas ir sako, Antonis (mūsų senas draugas iš anų laikų) gyvena Šiauliuose ir kartais sutinka pirtyje neaukštą vyruką su ūsais, kuris kažką kolekcionuoja (gal vinilą?) Taigi, gal tai ir yra Česka? Lauksime iš Antonio žinutės.


Antrasis – Romas Hipis BRAŽINSKAS (jo moto: tikras rokas baigėsi 1974 metais). Galima nesutikti, bet tam tikros tiesos yra. Požiūrio kampas gan aštrus. Su Romu po LT revoliucijos bendravome prie muzikinių patiekalų, vėliau pasimetėme erdvėje ir laike. Taigi, Romai, kur esi? Laikas susitikti ir pakalbėti ir aptarti kas gi nutiko rokui po 1974.
2 DALIS. MELOMANO UŽRAŠAI. IŠ KUR TIEK PEDANTIZMO?
Rimas PILIGRIMAS, iš Žaliakalnio sugebėdavo kaligrafišku stiliumi rašyti laiškus 2005 – 2010, nors jau buvo galimybė siųsti žinutę, mailą ar tiesiog nuorodą į dominantį info šaltinį. Tokių laiškų gaudavau bent keletą metuose. Kai lankaisi pas jį Žaliakalnyje, Aguonų gatvėje greta Kauko laiptų, nesvarbu ar 1971 ar 2011 metais, randi nekintančią melomanišką atmosferą, pradedant tų laikų aparatūra, magnetofono juostomis, vinilu ir baigiant Rimo filosofija. Viskas ten kaip 1971. Užšaldyta laike. Tai unikalu. Liūdna, Rimo jau keli metai neturime.
Žemiau pora nuorodų. Rimo Piligrimo laiško faksimilė. Jei turėsite kantrybės skaityti, turėtų patikti. Jei nepatiks turinys, turėtų stebinti Rimo kantrybė ir pedantizmas parašyti tokį. Ir filmukas “Kauno susitikimai 2011“. Tai pokalbiai apie CD – vinilą, vizitas pas glūkoidą Valdą Griškonį ir paskutinis Rimo pasirodymas glūkoidų platformoje. Dar rasite Donato mintį, kurią galima verinti kaip atsaką į amžiną audiofilų dileminį nesutarimą: kas geriau – CD ar vinilas. “Kurį audio formatą rinktis, tai tik požiūrio klausimas. O jei nori klausytis kokybiškos muzikos, eini į filharmoniją“
⊃ Rimo Piligrimo laiškas Dzilbui apie melomaniškas vingrybes
⊃ Kauno susitikimai 2011. Apie Rimą antroje filmuko dalyje
Pedantizmas būdingas anos kartos melomanams. Būtinas atributas – storas sąsiuvinis, kuriame ranka kaligrafiškai įrašomas grupės pavadinimas, LP pavadinimas, trukmė, firma-leidėja, išleidimo metai ir juostos numeris. Tada nebuvo wordų ar notepadų, teko rankele rašyti. Yra išlikę daiktinių įrodymų.

Dar keletas nuorodų susijusių su šiuo postu.
⊃ Muzikiniai rezistentai ir garbingi geradariai
⊃ Pirmieji Alytaus melomanai. Kas jie? (vol.1)
⊃ Pirmieji Alytaus melomanai. Kas jie? (vol.2)
⊃ Pirmieji Alytaus melomanai. Kas jie? (vol.3)
⊃ Vinilas: mistinė garso kokybė [Fiziologija 1/4]
⊃ Vinilas: mistinė garso kokybė [Fizika 2/4]
⊃ Vinilas: mistinė garso kokybė [Komercija 3/4]
⊃ Vinilas: mistinė garso kokybė [Emocijos 4/4]
Romas dabar gyvena Londone ( Jau senokai ). Facebooke yra jo dukra Monika Chockevičienė , susisiekite su ja i ji duos kontaktus 😉
PatinkaPatinka
Nuoširdus ačiū
PatinkaPatinka
netiesa, kad neturejom savo rock muzikos lietuviskos lygiavertes vakarams 70m
PatinkaPatinka
Arba Antanaviciaus Tango(tik as jau nebe as ir tu jau nebe tu nors sokiui tam islikome istikimi abu) su nuostabiu gitaros solo- kur isgirst sena tikra versija nera deja tokios youtube o per Lietuviska radia 70 tai girdedavau
PatinkaPatinka