Sąsaja tarp glūkoidų, Memfio “Grizlių“ ir kaip uždirbti 5300 eurų per mėnesį

Kad trys darbuotojai padarytų darbą, tarkime, prižiūrėtų miesto infrastruktūros tinklus, vyksta toks proceso valdymas. Valdiškos įstaigos, kurioje dirba 150 darbuotojų, direktorius-šefas  turi dar keturis direktorius. Vienas jų duoda nurodymą atatinkamo skyriaus viršininkui, šis užduodį adresuoja skyriaus inžinieriui, kuris visa tai perduoda meistrui, pastarasis su dviems darbininkais ir atlieka darbą. Dar negalima pavėluoti ir anksčiau išeiti iš darbo. Kažkur girdėta-matyta-patirta.
Firmose, kuriančiose pasulinės vertės produktus tokio naftalininio darbo organizavimo ir pėdsakų nelikę. Nėra:  pataikavimo viršininkui, mobingo, darbo imitavimo, pareigų dubliavimo ir parazituojančio biurokratinio aparato. Valdymas horizontalus. Tai kur čia taip nutinka? Ogi Kaune. Paskaitykite verslo žurnalistės VIKTORIJOS KARSOKAITĖS staripsnį, publikuotą 15min portale apie vieną iš glūkoidžių – Rasą Juodišienę. Tai kartu pratęsia straipsnių seriją apie glūkoidus.

MEMFIO „GRIZZLIES“ KOMANDOS SAVININKO KAUNE ĮKURTOJE ĮMONĖJE – 5,3 TŪKST. EURŲ VIDUTINĖ ALGA

Kas bendro tarp Kauno ir krepšinio? Pasirodo, ne tik „Žalgiris“, bet ir buvusi Jono Valančiūno NBA komanda Memfio „Grizzlies“, kurios savininkas Robertas J. Pera Lietuvos laikinojoje sostinėje yra įkūręs informacinių technologijų bendrovę „Ubiquiti Networks Europe“. Bevielio ryšio (Wi-fi) įrenginius plėtojančios įmonės Lietuvos padalinio vadovė Rasa Juodišienė 15min pasakojo, kokių darbuotojų geidžia šis darbdavys, ko tikisi už 5,3 tūkst. eurų prieš mokesčius atlyginimą bei kodėl amerikiečius žavi Rytų Europos žmonės.

„Reikia kalbėti apie žmones, kurie yra talentingi, gali užsidirbti ir dirbti unikaliose kompanijose“, – pradėdama pokalbį su 15min pabrėžė R.Juodišienė. Tai – trečiasis naujo 15min straipsnių ciklo „Didžiausius atlyginimus Lietuvoje mokančios įmonės: kas jos ir kaip ten patekti?“ tekstas. Kiekvieną savaitę papasakosime vis apie kitą į šį sąrašą patekusią bendrovę. Įmones, pateksiančias į šį sąrašą, atrinksime ne pagal darbo užmokesčio vidurkį, o pagal atlyginimų medianą. Pastaroji nustatoma įmonėje išrikiuojant atlyginimus didėjančia ar mažėjančia tvarka ir paėmus pačiame viduryje esančio darbo užmokesčio dydį.

„Ubiquiti Networks Europe“ biuras. Foto Teodoras Biliūnas / 15min

Nuo „Apple“ – iki Kauno ir „Forbes“

Tačiau apie viską nuo pradžių. Belaidžio ryšio įrangą gaminančią įmonę „Ubiquiti“ 2003 metais įkūrė JAV milijardierius
Robertas J. Pera, kuris tuo metu dirbo „Apple“. Dar dirbdamas šioje bendrovėje R.Pera sumąstė sukurti nebrangų, didelio našumo Wi-Fi modulį, o tai darydavo naktimis ir savaitgaliais savo bute. Galiausiai 2005 metais jis paliko darbą šioje gigantėje, kad visiškai pasinertų į savo naujosios įmonės veiklą. Ir, akivaizdu, kad jo idėja pasiteisino. R.Pera „Forbes“ turtingiausių amerikiečių sąraše šiemet atsidūrė 38-oje vietoje su 19 mlrd. JAV dolerių turtu. Būdamas 36 metų R.Pera užsitarnavo vietą „Forbes“ 10 jauniausių pasaulio milijardierių sąraše.
Be to, R.Pera daliai žmonių žinomas kaip NBA klubo Memfio „Grizzlies“ savininkas. Šią komandą jis įsigijo 2012 metais ir skelbiama, jog yra jauniausias kontroliuojantis savininkas lygoje bei trečias pagal turtą sporto komandos savininkas („Forbes“ reitingas).
Nuo 2019 metų iki šių metų vasaros šiame klube žaidė ir Jonas Valančiūnas.
Lietuvoje „Ubiquiti Networks Europe“ R.Pera įkūrė beveik prieš 15 metų, o šiuo metu čia dirba 38 darbuotojai.
Didžiausius atlyginimus mokančių įmonių sąraše ši bendrovė pagal darbuotojų atlyginimų medianą rugsėjį užėmė 17 vietą – ji mokėjo 5299 eurų prieš mokesčius darbo užmokestį. Tai – apie 3,2 tūkst. eurų į rankas

TOLIAU SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ 15MIN

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑