Keturiasdešimtasis susitikimas prie Glūko arba ,,susitikimo vietos pakeisti negalima“…

Aldonos infopagalba atėjo pačiu laiku, nes vaizdo medžiaga dar tik plaukia į Garažų Studiją, o tinklapio kūrikai išvyksta į jūrą, skalaujančią Afrikos krantus. Daugiau – po mėnesio. 

Pirmąjį liepos savaitgalį Glūko vaikai jau 40-ąjį kartą rinkosi į tradicinę savo susitikimo vietą prie Varėnos rajone esančio Glūko ežero. Taigi, mums, glūkoidams, jau keturiasdešimt metų
Matuojant žmogaus gyvenimo metais, tai – pati gyvenimo branda, pats jo gražumas ir svajonių bei vilčių versmė!

Istorija ne viską šiandien prisimena ir primena apie tai, kokios mintys tada, 1981-aisias metais, sklandė dviejų netolimų kaimynų bei neišskiriamų draugų, tik ką atšventusių savo žalią trisdešimtmečio jubiliejų, Virgiaus  ir Ginto galvose…Aišku viena, kad, kaip ir Biblijoj parašyta, ,,pradžioje buvo žodis“… Jis tadatikriausiai, buvo apie tai, kad kažką reikia daryti... Tikėtina, kad tais metais dar vis madingi buvo sovietiniai televiziniai serijalai, pavyzdžiui, kad ir tokie, tikrai ne patys beviltiškiausi, kaip ,,Susitikimo vietos pakeisti negalima“ (beje, dalyvaujant Vladimirui Visockiui) Žinoma, vyrų žodžiai nesiskyrė nuo darbų ir jų darbotvarkėje vis dažniau ėmė kartotis žodis GLŪKASToks pats įprastas ir vis atsinaujinantis, aplankomas kasmet bent du kartus per metus– liepos mėnesio pirmąjį savaitgalį ir paskutinės gruodžio mėnesio dienos vidurdienį ir sutraukiantis vis didėjantį būrį draugų ir tų draugų draugų, nes… ,,susitikimo vietos pakeisti negalima“… Jau 40 metų.

Glūkzaurai susirūpino – ar užteks visiems Donato sukurtų jubiliejinių marškinėlių. Juk tai LIMITED EDITION su koduotu “dantiraščiu“, kuriame nerasite skaičiaus “40“, bet rasite 40 iPad’e ranka pieštų medžių ir aštuonis būrelius pagaliukų (8×5=40).

Kaip ir įprasta, buvo DAUG visko, o šiais ypatingais, jubiliejiniais metais DAR DAUGIAU : pasisveikinimų, sveikinimų ir malonių netikėtumų, netvardomų emocijų, šypsenų ir malonių nustebimų bei atradimų, apkabinimų bei apsikabinimų, svečių (gal būt, tiksliau – savų), parvykusių į susitikimą  specialiai iš užsienio Improvizuotas profesionalių muzikantų atliekamų muzikinių kūrinių  gyvo garso koncertas, pritariant Glūko pušų orkestrui: Algirdo Verbausko solo smuikui ir netikėti duetai su profesionaliu gitaristu, antros kartos glūkoidu Saulium Jegelevičium. Skambėjo žadėtas Nicola Piazzolla, Stevie Wonder, na, ir žinoma, kaip (beveik ) privalomas repertuaras – ,,bitliukai, krydensai ir…rollingai“… Be mūsų Alberto Antanavičiaus-Šekspyro ir jo gitaros, tikriausiai, neapsiėjo ir net sunku įsivaizduoti, kad galėtų apsieiti bent vienas susitikimas… Kiekvienam iš jų skirtos Alberto dainų premjeros ir …vis dar tas pats šelmiškas ypatingai gerų akių žvilgsnis… Be jokios abejonės, skambėjo jo ,,Atvirukas, arba savaitgalis prie Glūko(…,,Seni draugai supras, kad viskas, ką dovanoja Glūkas,-ir tu, ir aš, ir žalias miškas,-tai- mūsų atvirukas“…) ir jo tradicinės dažnutės, skirtos glūkoidų jubiliejiniam susitikimui:

,, … čia keturios dešimtys liepų žalių
Vasarom ošė prie Glūko gražiai – – –
Į Glūką mus veda ne šimtas kelių,
O tūkstančiai ar… panašiai …“

Deja, bet glukoidų kasmetinių susitikimų pačios jautriausios akimirkos– tai tarsi mokykliniai išsiskaičiavimai ,,pirmais- antrais“ per fizinio lavinimo pamoką, tarsi pasitikrinimai…Tik daug tylesni…Ir liūdnesni…Mūsų Albertui tai pavyksta priminti jautriai, ir ypatingai pagarbiai:

,,… jau, žinoma, daug ko čia nėr, ir, deja,
Nuo šito žinojimo širdis mums gelia – – –
Kam uždegam  laužą  Glūko šile,
O kam – atminimo žvakelę – –

O gyvenimas tęsiasi…Prie Glūko– taip pat, tik dar greičiau... Apie save užmiršti niekaip neleido glūkoidiškų pyragų šou su ypatinga jų degustacijos ceremonija bei nauji skiriamieji sekančio dešimtmečio apdarai ištikimiausiems glūkoidams, už kuriuos nuoširdžiai dėkojame Rasai ir jos šeimai...

Saulius Jegelevičius. Lengviau pasakyti kas jis nėra: tai ne saldus čipsas, kuris triauškiamas žiūrint pigų filmėką, nes muzika, kurią jis kuria ir atlieka nepritaikyta ašaroti pagyvenusioms moterėlėms ir nededama į vitriną šalia kičinio niekalo.

Tradiciškai vyko ir naujos ( trečios, ketvirtos ir t.t. ) glūkoidžiukų kartos pristatymas ( ir prisistatymas) Glūko bendruomenei. Seniai užaugo Virgiaus ir Rimutės dukra Ilona bei Ginto ir Laimutės dukra Rasa, abi kartu dalyvavusios pirmajame glūkoidų susitikime tais istoriniais 1981-aisiais metais… Šio jubiliejinio susitikimo metu jautresnę ausį galėjo pasiekti Ginto pasisakymas, jog ,,atėjo laikas po 40 metų glūkoidų bendruomenės koordinavimą perduoti į jaunimo rankas. Šiai misijai vargu ar surasime alternatyvą Ilonai ir Rasai.…“ Alternatyvos mes net neieškosim, nes jos paprasčiausiai…nėra. Bet ar ne per anksti jūs, mielieji Virgiau ir Gintai, ruošiatės išeit į atsargą???!! 

Mokslas įrodė, jog Visata plečiasi. Pradėjo 6, o 2021 jų jau ?. Suskaičiuokite, jei netingite. Glūkoidai 40 (1981 – 2021) . Foto – SanSimnas

Galingas AČIŪ iki pat pušų viršūnių skambėjo Glūko susitikimų sumanytojams Gintui Unguraičiui ir prof. Virgilijui Beišai, nuo kurių ,,neatsargios“ svajonės prieš 40 metų viskas ir prasidėjo…Šia proga taip norisi visiems priminti, kad svajoti reikia labai atsargiai, o po skaičiaus ,,keturiasdešimt“ tikrai yra ir…,,keturiasdešimt pirmas“.. Juk ,,susitikimo vietos pakeisti negalima“..Net ir po keturiasdešimties metų… 

Ilgai tą vakarą skambėjo ryžtingi atsakomieji pažadai vėl ir vėl čia sugrįžti iš visur, kur bebūtume mes, Glūko genties žmonės. Suaugę (ar dar – ne visai) Glūko vaikai… Nuoširdžiai tikiu, kad taip ir bus. 

 

2 komentarai “Keturiasdešimtasis susitikimas prie Glūko arba ,,susitikimo vietos pakeisti negalima“…

Pridėti Jūsų

  1. Mieli dalyviai. Atsiųskite filmuotas scenas Alvydo Jegelevičiaus ir viso po to sekusio koncerto įrašus. Pageidautina tuos, kurie filmuoja horizontaliai

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑