Trys draugai 70×70

Prieš 10 metų, Virgius, stovėdamas Linijos kalno viršūnėje, tarė: jei sulauksime 70-ties ir vėl susitiksime čia, bus geras ženklas. Gal būsime atridenti vežimėliuose, bet svarbu faktas.

Šių penkių glūkoidų amžiaus vidurkis sako: jūs pasiekėte tikslą. Kiekviena valanda virš 70-ties yra viršvalandis arba avansuotas laikas gyvenimo tėkmėje. Vadinkime kaip patinka, bet esmė nekinta: mes visi kartu stovime Vidzgiryje ir svaidomės neprotingais juokeliais, jog vėl susitiksime čia po to, kai Žemė padarys 10  kruizų apie Saulę. Optimistai.

Glukzaurai take 2021 arba 3 draugai 70×70 || Garažų Klipai 2021

Ką veikia pagyvenęs jaunimas 70×70? Virgis tebedirba sveikatos sferoje ir toliau gelbsti tautiečiams gyvybę. Kiek tūkstančių piliečių Virgiaus dėka vaikšto mūsų krašte, žino tik vėjas (pagal Bob Dylaną). Dar plečia žinias Lietuvos istorijos vingrybėse. Alvydas panyra nirvanos būsenon prie molberto ir tame mato gyvenimo prasmę. Laima šoka linijiniuose šokiuose ir studijuoja fotomeną koledže. Gintas rašo glūkoidams ir jiems prijaučiantiems šį straipsnį, knaisiojasi Visatos singuliariniame taške ir nespjauna į muzikinius reikalus. O štai Rimą iliustruoja nutikimas, kai Virgiaus visureigis pro vartus įriedėjo kieman, Alvydas sako Gintui: o kas ten prie vairo? Abu nusprendė jog tai Ilona – Virgiaus dukra. Abu apsiriko. Štai kaip atjaunėjo Rima, išėjusi į neterminuotas atostogas. Paskutinės atostogos gyvenime yra toks pats džiaugsmas kaip vaikystė. Sunku būtų paneigti.

Atsiprašome, jog šį kartą į kompaniją nekvietėme garbės svečių: nuožmiai stengėmės nepažeisti LT įstatymų dėl karantino. Du šeimų ūkiai ir pusbrolis Alvydas. Susirinko apsikaifavę, nes visi po dvigubos faizerio dozės. Susitikimo tikslas kaip kasmet: # 1. suburti Madrido (ir Šikučių prospekto) senbūvius. # 2. susitikimo metu  bendrauti 1970 metų kategorijomis. Septyniasdešimtmečiai apie septyniasdešimtuosius. Projekcija 70×70. Apie Led Zeppelin ir  maudynes Duobėje. Apie tai, kai 1967 – 1970 daugybė draugelių ir panelių nuoširdžiai manė, jog Gintas ir Alvydas yra PUSBROLIAI. Mat taip jie visiems skelbėsi. Ir jiems labai sekėsi. Tai buvo septinto dešimtmečio fakenews.

Buvo proga kalbėti apie maršus, konvencijas ir šeimų gynimą. Ką reikia ginti, kai mus gina konstitucija, kuri sako: „šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters susitarimu“? Tokioje sąjungoje gimsta vaikai, kurie yra žmonijos išlikimo alfa ir omega. Kas dar neaišku?

Bet visuomenėse atsiranda kitokių troškimų. Pavyzdžiui, pilietis Gintas stengiasi apginti teisę sukurti santuoką su savo šunėke Fidži, mat ji geidžia paveldėti jo turtą: kompaktų kolekciją su Fender akustine gitara. Pasirodo, jog Konstitucija to nenumato. Tam ir yra pagrindinis valstybės įstatymas, kurio privalu laikytis. Ir jokių išlygų.

Konvencija apgins moterį? Jei moterį skriaudžia šeimoje, darbe ar gatvėje – prievartautojas nuskausminamas pagal krūvą baudžiamojo kodekso straipsnių. Neveikia straipsniai? Reikia  juos tobulinti ir nuosekliai įgyvendinti, kad veiktų efektyviai. Beje, o kas apgins vyrą, kai jį skriaudžia moteris? Reikia dar vienos konvencijos? Bet ne čia šaknys. Stambulo konvencija savyje užkoduoja žmonių (kad ir piliečio Ginto troškulį „apsiženyti an šunėkės Fidži“) iškreiptą suvokimą apie šeimos prigimtį ir sandarą. O tai gimdo  siekį pageidavimus paversti  įstatymais. Štai čia ir yra didžioji nerimo priežastis.

Įvairios apklausos sako, jog jaunimas labiau toleruoja invaziją į pamatines šeimos vertybes, kai vyresnieji tuo piktinasi. Mielieji, kol LT galioja Konstitucija, pokyčių neturėtų būti. “O ką gali žinoti, dėl užporydienos vistiek baugu“. Taip 1970 sakydavo daktaras Bunzius (Algirdas Kyguolis), kai mes suabejodavome jo teiginiu apie įvykį, turintį labai mažą tikimybę  įvykti.

Iki susitikimo 2031!

4 komentarai “Trys draugai 70×70

Pridėti Jūsų

  1. Sveikinimai optimistams su palinkėjimais – išlikti tokiais pačiais ir dar labiau besidžiaugiančiais po 10 metų… 🙂

    Patinka

  2. tai bet tekstas nei zodzio pro saly tik nuosirdumas ir juodas jumoras senai tokia ispazinti viesa grazia skaiciau gal kada pas Charles Bukowski ar Tom Waits tokio lygio pasitaike- pagarba tikrai

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑