Dar vienas iš Liverpulio. Atsisveikiname su GERRY MARSDEN

Pirmą valandą nakties Luxemburgo radijas pradeda transliuoti hitparadą. Tvankią naktį, svirpiant lietuviškom cikadom ir spidolom, vakaronė tęsiasi. Kas valandą (Hour Play) kartoja Ferry Cross the Mersey, tada mums nežinomo autoriaus kūrinį. Už Geležinės Uždangos nebuvo jokios info. Vėliau susigaudėme, jog tai Gerry and the Pacemakers.
Tuo metu Lietuvoje kiečiausias gabalas buvo “Senieji Vilniaus stogai“, kurį vertinome. Drąsus nukrypimas supuvusių kapitalistų sugalvoto twisto link. Respect Mikui. Kompozitorius Mikas Vaitkevičius ir mano brolis Arvydas buvo konservatorijos moksladraugiai, dar kartu grojo įvairiose Vilniaus sesijose. Teko ir man bendrauti su gerbiamu kompozitoriumi, kai buvau 14 metų ir svečiavausi pas brolį Vilniuje.
Du top įvykiai tuo pačiu metu. Pasaulinis ir lietuviškas. Abu svarbūs ir įsirėžę į atmintį. Audrius atsiuntė savo pastebėjimus apie liūdną įvykį.

2021 metų sausio 3-ą dieną mirė Gerry Marsden, Gerry and the Pacemakers vokalistas. Jam buvo 78. Ir kas gi nežino jo topinės dainos “Ferry Cross the Mersey“?

Gerry gimė 1942 metais Liverpulyje. 1959 sukūrė grupę Gerry and the Pacemakers, kurioje būgnais grojo jo brolis Freddie, miręs 2006 metais. Iš pradžių grupė vadinosi Gerry Marsden and Mars Bars, bet žodį “ne“ tarė Mars šokolado fabrikas ir vyrukams teko keisti pavadinimą į teisiškai neutralesnį. Tai buvo lygiavertis varžovas Bitlams, koja kojon žengęs šalia jų. Grupė, kaip ir Bitlai, koncertinę veiklą vykdė tai Britanijoje, tai Hamburge. 1962 metais juos pastebėjo Brian Epstein, su kuriais pasirašė vadybos kontraktą. Tai buvo antroji grupė (po Bitlų), kurią B. Epstein paėmė savo globon. Abiem grupėm įrašų studijoje dirigavo George Martin.

Grupės pirmi 3 singlai “How do you do it“, “I like it“ ir “You’ll never walk alone“ išleisti 1963 metais, tapo hitais Nr.1 ir tai buvo pirmoji grupė iš Liverpulio, kurios daina tapo hitu Nr.1 visoje Britanijoje.

1965 metais Gerry vedė Pauline Behan, turi 2 dukras Yvette ir Victoria. 1966 metais sekdamas Bitlu filmu “A Hard Day’s Night“ sukurė filmą apie save “Ferry Cross the Mersey“, ir po to grupė iširo. Veiklą tęsė pramogų versle, dirbo televizijoje, užsiimė labdaringa veikla. 1974 metais atkūrė grupę su nauju pavadinimu Gerry’s Pacemakers. 2003 metais jam buvo atlikta pirma širdies šuntavimo operacija, o 2016 metais antroji širdies operacija. 2018 metais paskelbė, kad nutraukia bet kokią aktyvią veiklą. Mirė 2021 metais, kai sepsis (kraujo užkrėtimas) pasiekė širdį, palikdamas turto šeimai uz £3 mln.

Gerry Marsden muzikinis palikimas ir labdaros veikla išliks ilgam muzikos gerbėjų ir melomanų tarpe, bet labiausiai jam turi būti dėkingi kamspyrio (futbolo) sirgaliai, nes jo daina “You’ll never walk alone“ 1963 metais tapo oficialiu Liverpool F.C. klubo himnu, kurį dainuoja tukstančiai sirgalių rungtynių metu.

Ilsėkis ramybėje…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑