Dar du jaunieji: UGNĖ ir MYKOLAS

Ką tik skaitėte apie kuriančią glūkoidų jaunuomenę, kuria pagrįstai didžiuojamės. Tai buvo Saulius Jegelevičius (muzika) ir Agnė Jonkutė (dailė). Šį kartą apie kitus du.

CLAVIOLA

Tiems, kas nežino. Ugnė Alberto „Šekspyro“ Antanavičiaus ir Janinos dukra. Pianistė UGNĖ ANTANAVIČIŪTĖ – „Trio Claviola“ narė, koncertmeisterė, pedagogė, žmogus, nuo kurio veido šypsena nedingsta. Kur slypi gerų santykių ansamblyje paslaptis? Kokie jausmai Ugnę apima scenoje? Iš kur ji semiasi neblėstančio gyvenimo džiaugsmo – pokalbis LRT radio laidoje „Be kaukių“. 2011 trio nariai dalyvavo tarptautiniuose kamerinės muzikos kursuose „Prag-Wien-Budapest“ (Austrija), kur buvo įvertinti ir apdovanoti Isa Kamerinės Muzikos Prizu (Isa Kammermusik-Preis). Ugnei atskleisti gabumus, skambinant fortepijonu, padėjo kruopštus darbas ir puikūs mokytojai studijuojant LMTA: tai prof. Petras Geniušas, Gabrielė Kondrotaitė bei žymūs užsienio scenos meistrai. 2011 ir 2012 trio nariai už pasiekimus buvo apdovanoti Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. 2012 trio „Claviola“ nariams paskirta Kultūros ministerijos įsteigta „Jaunojo muzikos atlikėjo“ premija. Galima vardinti nuopelnus ir vardinti. Bet paklausykite ir pažiūrėkite ką pati Ugnė kalba apie sau mielą aplinką, apie save ir kolegas.

Ugnė Antanavičiūtė. Pokalbis apie CLAVIOLA || LRT || Vytautas “SanSimnas“ Stanevičius || Garažų Klipai 2021

 

REPAS

Pasiknaisiojus atminyje, prisimeni, kai 1977 vasaros pabaigoje savo žiguliukui tepiau smala pilvą. Kitaip tariant,   dengiau automašinos dugną antikorozine bitumine  suspensija. Tada daug kas taip darė. Kieme VEF-Spidola ilgomis bangomis transliavo lenkų Studio Ritm ir pranešė apie Elvio Preslio mirtį. Kalbėjo ir Yoko Ono, kuri įvertino Elvio įnašą pop kultūrai ir pranašavo, jog tuoj ateis nauja era – tarp kitų muzikos pakraipų įsitvirtins REPAS. Palyginus – apie krikščionybę prieš 2000 metų buvo tiek  žinoma, kiek  apie repą 1977, bet šiandien nerasi muzikos žinovo nežinančio repo. Ir punkroko ir repo pirmeiviai buvo labai blogi berniukai, dainų tekstai  dažnai pini nešvankybių ir keiksmažodžių, bet vėliau viskas stojo į vietą.

Gal repas Lietuvoje ir nėra populiariausias muzikos stilius, tačiau savo gerbėjų ratą jis tikrai turi. O glūkoidai savo gretose turi  reperį vardu Mykolas. Tiems, kurie nežino: tai glūkoidės nuo 1981 Ilonos ir Artūro sūnus. MYKOLAS ORINTAS, jaunas vaikinas, kuria savo tekstus, ekspermentuoja ir juda pirmyn. Glūkoidų sesijose pasirodo su naujais savo kūriniais. O dabar turi savo kanalą Youtube ir kviečia ten apsilankyti. Vienas pirmųjų Mykolo pasirodymų jūsų atidžiam dėmesiui čia pat – žemiau.

MYKOLAS. Viskas apie glūkoidus || Garažų Klipai 2018

MYKOLAS || MKS – NESKAIČIUOJU (Prod. by Obsalon)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑