Trys šventiniai banginiai ant Jūsų stalo

Prologas

Norite patirti neįprastą dvasinį-psichologinį katarsį. Tam reikalingos trys sąlygos: covid19 (jau turime), Sean Carroll knyga „Apie gyvybės ir visatos kilmę“ ir serialas „Dark“. Naudoji visus tris vienu metu – efektas išsiskleidžia visu grožiu ir formuoja nuotaiką.

Apie covid19

Vyksta karas prieš plika akimi nematomas būtybes, gyvybės raidos žemėje išdavas. Ar sekasi? Greičiau ne (jei apie covid19), negu taip. Priežastis vienintelė: žmonijos neadekvati reakcija į aplinkybes.  Kiek kam artimoje aplinkoje teko sutikti postringaujančių, jog nereikia kaukių, tai pramanai, kam tie suvaržymai. Ne tik čia LT, bet ir Berlyne, Paryžiuje tokių pilna. Išvados dvi: #1. lengvasis debilumas būdingas visoms tautoms, tik lygis varijuoja. Jei tokių tipų nebūtų, Žemėje nebūtų karų, religijų ir užterštumo. #2. virusas indulgencijų nedalina absoliučiai niekam.

Kai žmogelis turi šešių kėdžių kavinės verslą ir tai yra jo išlikimo šaltinis, suprantama, tragedija vaikšto kažkur šalia: gali tapti ne tik covido, bet ir bankroto auka. Bet, suprask, vyksta karas. Kare pasitaiko, jog nušauna. Taigi gyvybę ir (ar) verslą praradusių yra ir, bjauriausia, daugėja. Ir daugės, kol lengvasis debilumas ims viršų. Atmink, žmogau, jog globaliame pasaulyje prieš covidą pirmoje fronto linijoje kaunasi medikai. Ar žinai, kad jie po 12 valandų tūno skafandruose, kuriuose jaučiasi žiauriai nesmagiai. Virgis pasakojo, kaip tenka jaustis tokiame darbo kostiume kelias valandas operuojant ligonį.  Geriau nenorėkite. Ką Tu padarei, kad padėti jiems. Negi nenori padėti sau, artimiesiems, draugams ir bendradarbiams? Taigi, užsidėk kaukę, laikykis padoraus atstumo iki svetimo ar artimo, plauk rankas, parsisiųsk appsą KoronaStopLT, nesitrink bet kur, nustok malęs nesąmones – tapk  homo sapiens ir netapk coronos sėkla. Kitaip komendanto valanda ateis netikėtai. Ir būsi labai suvaržytas. Tai dar ne viskas, gali ir plaučių ventiliacija nepadėti.

Toliau. Knyga, kurią verta skaityti – ne apie covidus, bet sąsajų rasite pakankamai.

      ⊃  Kuklaus provincijos miestelio covidinės grimasos

 

Knyga

„Apie gyvybės ir visatos kilmę“ Seanas Carrollas.  „Knyga apie tai,  kaip mokslinė pasaulėžiūra praturtina mūsų Visatos ir savęs pačių suvokimą. Šį leidinį turėtų perskaityti visi.“ Taip teigia  Carlas Rovellis, knygos „Septynios trumpos fizikos pamokos“ autorius.  Knyga yra ir įtraukianti ir reikšminga, ji gali pakeisti jūsų  požiūrį i pasaulį. Sužinok, jog mūsų gyvenimas yra vienintelis, baigtinis, nenuspėjamas ir be galo brangus. Tai tiesiog puiki proga, gavus naujų žinių, atnaujinti savo įsitikinimus. Nenumirk neperskaitęs.

Norint greitai įsisavinti knygą, rekomenduojama turėti fizikos, biochemijos, astrofizikos pagrindus – bus lengvas skaitymas. Kartais autorius nagrinėja kokį nors teiginį ir, skaitant supranti, jog ne viską supranti (iki detalių). Bet jis korektiškai atsiprašo skaitytojo ir sako: taip, dabar nagrinėjama tema fizikos bakalauro lygio. Nesigąsdinkite, ne visur taip ten sudėtinga. Įveiksite tikrai.

Prieš keletą metų svečiavosi Vytautas ir Birutė Balynai. Mes iki paryčių prie stiklelio kavos gvildenom sudėtingas temas. Tada Vytas, fizikos mokslų daktaras išsakė vieną teiginį, kuris lyg ir nekoreliuotų su fizikos mokslu. Vytai, paskaityk (šią knygą, jei neskaitęs) ir vėl pakalbėsime. Gal vasarą per Glūkoidų 40-metį? O jeigu šią knygą perskaitytų mano senas geras draugas Romas Požėra. Tavo, Romai, diplomas, įžvalgos tik padės įveikti šią gilią knygą. Pabandyk. Tada pasikalbėsime vėl.

P.S. Lapkričio 4 dieną amžiams atsisveikinome su Ken Hensley, Uriah Heep klavišininku, gitaristu, vokalistu, muzikos ir tekstų autoriumi. Tarpuose tarp skaitymų, paklausykime „Come Away Melinda“ ar „Wake Up“. 

Taigi ši knyga ir covidas turi tam tikrą ryšį. Iki katarsio reikia trečio komponento

Filmas

Prisimenate Deivido Lynčo „Twin Peakso miestelį“? Top visų laikų serialą su išgalvotais mistiniais elementais. Ir nepakartojamą. Po 30 metų Netfliksas rodo krūvą serijų „Dark“. Dvasia tvinpiksiška, intoksikacijos, geraja prasme, žiūrovams – panašios į D. Lynčo šedevro. Dar kiekvienos serijos pradžioje skamba vokiečių grupso Apparat gabaliukas „Goodbye“. Tinkama muzika  garantuoja sėkmę ir pačiam filmui.  Filmas 4K raiškos, taigi, turintys OLED televizorius stebės gilius tamsius tonus „tamsiame“ seriale ir kaifuos.

Ši trilogija arba trys banginiai ant šventinio stalo ir bus tai, ko reikia pasitinkant šv. Kalėdas ir Naujuosius 2021. Visa tai gali patirti neišeidamas iš savo celės. Būsi saugus, protingas ir kupinas emocijų.

7 komentarai “Trys šventiniai banginiai ant Jūsų stalo

Pridėti Jūsų

 1. Ačiū, Dzilbau, už protingas mintis ir gerus pasiūlymus. Šiais sunkiais laikais Tavo pasiūlyti banginiai labai pravers.
  Ramių ir jaukių Kalėdų Tau ir Tavo šeimai!

  Pagarbiai
  Vytautas
  ________________________________

  Patinka

 2. Dėkoju, Vytai, už vertinimus ir linkėjimus. Tau ir Vilniaus alytiškių klubui – gražių švenčių, nepaisant to, jog reikia “maskuotis”

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑