Aisčių ARIELKYTĖ. Įspėjame: klipas asocialus, antiveryginis ir nerekomenduojamas jaunimui žavėtis

Paskutinis viešas Aisčių koncertas vyko 2019 Kaune. Šį rudenį Aisčiai vėl susirinko groti: šlifuoti tai ką jau grojo ir parengti vieną kitą naują gabaliuką. Sesijos vyko produktyviai, bet vieną vakarą į repeticijų kambarį įkrito asteroiodas ir stojo tyla. Liko nebaigtų  darbelių. Vienas jų – „Arielkytė”. Ne todėl, kad ši daina kažkuo ypatinga savo kompozicija ar harmoninėmis slinktimis. Ji išsiskiria tuo, kad buvo viena pirmųjų 1970, kai Aisčiai bandė kurti kažką savo. Vėliau Alvydas Jegelevičius ištransliavo savo „Tik sapne”, „Žalias akis” „Nemunėlio daina”ir kitus.

Koncertas Kaune 2019

Taigi apie „Arielkytę“ ir, taip vadinamą, savą kūrybą. Tada 1969 Aisčiai su Samueliu Tacu (Shmuel Tatz) pagal  tuometinį supratimą buvo progresyvūs ir dainavo Samuelio interptetaciją „Atvažiavo meška ū-ū-ū“ tema. Sovietinio muzikinio rūko fone tai skambėjo revoliucingai. Kai 1970 Alvydas Jegelevičius su Aisčiais sudainavo Ten Years After – „Love Like A Man“, CCR – „Good Golly Miss Molly“ ir dar kai ką – tai atrodė per daug revoliucinga ir valdžia uždraudė Aisčiams vadintis Aisčiais.

Grįžtame prie „Arielkytės“. Tai smetoninės Lietuvos šlageriukas. Šios dainos pokarinė istorija prasidėjo 1969 Rūtų gatvėje, kai Aisčių bosistas Valdas Jurgelevičius tėvų skrynelėje surado apdulkėjusią  prieškario plokštelę. Valdas tada turėjo va tokį gramofoną – diskų playerį, kaip šiandien sakytume.

Taigi juo atkūrė garsus, užsirašė ant sąsiuvino lapo dainos žodžius ir koncerte „Aisčiai“ pristatė jau kaip savo kūrybos hitą.

Po 45 metų ši daina skambėjo Miesto Sode Aisčių koncerte 2015.

Kadangi šį rudenį, grupei dirbant prie  „Arielkytės“, repeticija netikėtai nutrūko, Dzilbus jau namie įgrojo visas gitarų partijas, bass gitarą, klavišinius, drumsus ir vokalus, naudodamas tik  iPhone, iPad ir akustinę gitarą. Dar „Garažų Klipų“ studijoje uždėjo vaizdą, naudodamas Jūsų aukomis glūkoidų tinklapiui įgytą softwarą, viską sumiksavo ir paleido į eterį vertinti ir stebėti ar labai matosi iš kišenės kyšančios plūgo rankenos.

Valentinas Chlevickas, grupės gitaristas ir vokalistas nuolat juokaudavo, jog visad smagiau groti taip, kad klausant neatrodytų, jog iš vatinkės kyšo plūgo rankena, o solistai verkšlena lyg neturtingi giminaičiai. Tai tiesiog siekiamybė sugroti taip, kad nebūtų gėda prieš kolegas muzikantus. Suprantama – tai pavyksta ne dažnai. Niekada nebus taip, jog visi, tik paėmę į rankas gitarą, gros kaip Led Zeppelin ar John McLoughlin. Bet bandyti nedraužiama.

Šis klipas skirtas dainos 50-mečiui paminėti ir amžinybėn išėjusiems aisčiams: Stasiui Simanavičiui, Valdui Jurgelevičiui, Rikantui Liliui, Svetlanai Serioginaitei, Rimgaudui Drumžliui, Viktorui Jonkui, Vaclovui Kazlauskui atminti. Klipas asocialus, antiveryginis ir nerekomenduojamas jaunimui mėgautis.

ARIELKYTĖ ||  Dzilbus || 2020

8 komentarai “Aisčių ARIELKYTĖ. Įspėjame: klipas asocialus, antiveryginis ir nerekomenduojamas jaunimui žavėtis

Pridėti Jūsų

 1. Alvydas – rodos trūksta posmelio “Atsigėriau žalio vyno…“ Dabartinis atlikimas sveikintinas, nors vangus ir visai be reikalo tas daugiabalsis dainavimas a la Chicago… Muzikoj yra taip – geriausias choras ir akordas yra u-ni-so-nas. Aisčių Arielkytė yra AtA V. Valduko Jurgelevičiaus iš Rūtų g. ir Viktoro Jonkaus-Vikciaus topas nuo smetoniškos plokštelės. Romas Jurgelevičius, manau, dar atrastų tas Valduko plokšteles. Bet vis tiek sveikinu, padarius tokį ‘varjantą an gazo’ taip kaip ‘išėjo’… Geriausi linkėjimai visiems ir telydi šv. atmintis mūsų išėjusius bendražygius su mūsų pagarba ir meile…

  Patinka

 2. Pamenu“Aisčių“ šios dainos originalų atlikimą Simne. Kažkur minėta, jog tai buvo vienas iš pirmųjų grupės viešų pasirodymų. Neįtikėtina, kad po tiek metų rašau apie tai komentarą. Geriausi visiems linkėjimai. Išėjusieji nepamiršti…

  Patinka

 3. Niekada neršiau,bet po Alvydo komentaro noriu Įsiterpti.Tegul visos “hormonijos“ lieka specialistams ,(aš šia daina su tevais dainavau choru) bet kai prisimenami išėję draugai gyvenkime harmoningai.
  Dėkoju Gintui už tinklapį.

  Patinka

 4. Šaunuolis, Gintai, ir dar kartą šaunuolis, vis tik pateikei variantą, kurio nespėjom pagroti. Ačiū labai, su didžiausia pagarba…

  Patinka

 5. Atvirai pasakysiu, žymiai kaifingiau groti kartu su jumis, nei miksuoti savo variacijas. Be to su tavim, Vacium ir Vikcium niekada nekildavo problemų. O tai jau rimti dalykai

  Patinka

 6. Gerą dieną,
  AČIŪ partijai ir vyriausybei (juokauju) kad Gintas pajudėjo vėl. Džiugu. Neįtikėtina bet akivaizdu (gal būt) kad Gintas daro tokius triukus su muzika. Kalbu apie informacinių technologijų galimybių įvaldymą. Puiku Gintai.
  Algirdas Ž.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑