SIMNAS – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2020. ŠVENTES ŠVĘSK. SIMNO BAŽNYČIAI – 500!

Rugpjūčio pabaigoje, įrodydamas Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą, Simnas šį statusą atšventė prasmingai, linksmai ir nuo “dūšios”. Vėl įsisiatėjantis COVID 19 nesuspėjo sujaukti šventinės programos. Renginys sekė po renginio. Svarbiausias – Simno bažnyčios 500 metų jubiliejus. Šiam įvykiui atminti šventoriuje pastatytas ir pašventintas įstabus medinis kryžius. Su jubiliejaus minėjimu derėjo ekssimniškio profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus knygos “Simno bažnyčiai 500 metų” pristatymas (tai šeštoji profesoriaus knyga skirta Simno istorijai), kurios visas tiražas buvo “išgraibstytas” per kelias valandas, tad nesuskubusieji galės įsigyti po mėnesio, kai bus pakartotinai atspausdinta. Iš bažnyčios šventė persikėlė į miesto erdves. Pabrėžiu – m i e s t o, tą pastebėjo ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, sveikinimo kalboje nusistebėjęs, jog Simnas – senesnis už Alytų.

Simne tarp šventės svečių buvo galima sutikti daug alytiškių. Kaip ne kaip, o Simnas yra Alytaus rajone. Ovacijos nugriaudėjo, Alytaus rajono merui Algirdui Vrubliauskui paskelbus Jo Eminenciją kardinolą Sigitą Tamkevičių Alytaus rajono garbės piliečiu. Prieš kelis dešimtmečius jis tarnavo Alytuje, Lazdijuose, Simne. Simne S. Tamkevičius 1972 m. kovo 19 d. pradėjo leisti “Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką”.  Kardinolas sako: “Tai reikšmingiausias,  kartu – ir pavojingiausias darbas Simne buvo „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“  leidimas. Bažnyčioje slėpiau rankraščius, o rizikingą darbą teko dirbti klebonijoje, nes iš pradžių kitos vietos neturėjau. Tačiau Angelas Sargas gerai saugojo – kratos metu KGB pareigūnai nerado to, ką jie labai norėjo rasti“.

4K || SIMNO BAŽNYČIAI – 500! || Garažų Klipai 2020 || Vytautas Stanevičius

Po iškilmių atėjo metas šventiniam koncertui, o jo paradui “dirigavo” gražioji fm 99 radijo laidų vedėja Eglė Malinauskienė, kuri su dideliu malonumu pristatė svečius iš Vilniaus, – geriausius Lietuvos tenorus, taip pat populiariojo Sauliaus Prūsaičio grupę. Koncertas nepaliko abejingu nei vieno žiūrovo. Aukštas atlikimo lygis, puikus įgarsinimas, gražios dainos, leido atsipalaiduoti ir linksmintis žiūrovui. Visa tai – Simne.

Simno, kaip Lietuvos mažosios kultūros sostinės, įgaliojimai tęsiasi. Rugsėjo 8 d. pradės veikti dailininko Vytauto Kasiulio darbų paroda, “VYTAUTAS KASIULIS (1918-1996): NUO SIMNO IKI PARYŽIAUS”

Simnas yra vieno garsiausių Lietuvos dailininkų, kurio darbai šiandien saugomi Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejuose, Vytauto Kasiulio miestas.

Čia gyvenęs ir gražiai piešęs vaikas tapo tarptautinio pripažinimo sulaukusiu dailininku.

Simnas kviečia…

 

 

4 komentarai “SIMNAS – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2020. ŠVENTES ŠVĘSK. SIMNO BAŽNYČIAI – 500!

Pridėti Jūsų

  1. Vytas šauniai dirba savo reikalingą darbą Simno populiarinimui. Randu glukoiduose ir tai, atrodo, vienintelė vieta tokiems rašiniams

    Patinka

  2. Simnas svarbus ir mano tėvams- jie čia dirbo. Beje, Simno kapinėse palaidoti mano proseneliai (iš motinos pusės).

    Patinka

  3. Ačiū , Gintui. Smagu, kad tapau glūkoidu,Jegelės ir Šekspyro dėka. Čia suradau naujų ir senus draugus, įdomius žmones – glūkoidus 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑