Juzė

Alytaus muzmenų galerijoje rasime Juozą Cegelską jau seniai besiilsintį Daugų gatvėje. Ant kapo užrašas: „Miręs tik tas – kas užmirštas“. Panašu, jog baigiam primiršti. Tą rodo balandos ant kapo. Mieli pagyvenę jaunuoliai-muzikantai:  nepraeikite abejingai pro Juzės kapą, nuraukite piktžolę, uždekite žvakutę. Amžino poilsio vietą rasite iškart, pasukę į kairę, prie tvoros. Juk jis buvo vienas tų, kurie gamino muziką Alytuje 1960 – 1970. Kartu su Vladimiru „Žorka“ Bondarevu, Romu Stankevičium, Vacium Kazlausku, Kęstu Pilveliu, Jonu „Gongalviu“ Miliausku. Gal grojo ir su Jonu Paviloniu ar Zenonu Bulgakovu?

Gyveno jis su mama vandentraukėje. Tai caro laikų pastatas, skirtas siurbti vandenį iš Nemuno. Stovėjo ir dabar stovi prie miesto pliažo Lelijų gatvėje. Būtų lyg ir Maironio gatvės tęsinys link Nemuno.  Buvo laikas, kai Juzės mama su suglamžytu ankstyvų bulvių krūmu rankoje beldžiasi  į duris ir skundžia tėvams: va, jūsų išdykėlis sūnus IŠVOLIOJO visas mano bulves. Senaties slaptumo terminą panaikinus, paaiškėja, jog žaidė slėpynes ir bulves voliojo šie negeri vaikiščiai: Algirdas Verbauskas, Tadas Dambrauskas, Gintas Unguraitis, Vilius Vaicekauskas, Virgius Lepeška, Algimantas Eidukevičius, Narvydas Dumbliauskas, Juozas Aleksierius ir kiti. O 1959 žiemą Juzė pristatė bulvių voliotoją Gintą jo tėvams Į namus, nes rado jį mamos valdose, prisitrenkusį  po nesėkmingo nusileidimo rogėmis kalnu link vandentraukės.

Trumpame filme skamba muzika. Vienas pastabus kolega sako: daina Marina- Marina ir kapai – kaip tai surišti? Beliko pasiaiškinti, jog tada toks spagečių valgytojas Rocco Granata, sau akomponuodamas akordeonu, sudainavo dainelę „Marina“ kuri  tapo europiniu šlageriu. Šią dainelę žinojo ir mėgo visi: muzikantai, darbininkai, valstiečiai, moterys ir vaikai. Ir Juzė.

JUZĖ || Garažų Klipai || 2020

Gal prisimenate Simą iš Melninkaitės gatvės? Gyveno tarp Maironio ir Cvirkos gatvių? Koks jo likimas?  Gal turite jo nuotrauką?  Parašykite glūkoidams.

 Fotogalera – ALYTAUS MUZMENAI

2 komentarai “Juzė

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑