Dėl visko kaltinkite bitlus

Prieš metus Vytas San Simnas Stanevičius ir Audrius Janecka padovanojo glūkoidams  straipsnį PASKUTINIS BITLŲ KONCERTAS ARBA THE BEATLES FOREVER! Ten skaitytojai komentuose dar prikabino įvairių filmukų šia tema. Vienas jų vertas panagrinėti išsamiau. Veiksmas vyksta Sovietų Rusijoje 1970. Ką pažangus rusų  jaunimas veikė tada? Ogi tą patį ką ir mūsiškiai Lietuvoje. Mes Kaune , “Kanklių“ kinoteatre 1971 žiūrėjom propagandinį-dokumentinį filmą “Manekenų fabrikas“ apie labai blogus Vakarus. Ten kelias sekundes šmėstelėjo The Beatles “I Saw Her Standing There“.  Dėl šio epizodo Romėnas, Dzilbus, Kapitonas, Vidukas šį filmą žiūrėjo 3-5 kartus. Maskvoje situacija absoliučiai analogiška. Filmas “Sport, sport, sport“ pritraukė panašių žiūrovų kaip ir Kaune. Jame taip pat rodė bitlus kelias sekundes. Dėl šių sekundžių pažangus jaunimas peržiūrėjo šį filmą n kartų. Tik tas sekundinis epizodas vis trumpėjo, nes kino mechanikai iškirpdavo po kadrą, kad padarytų nuotraukas ir parduotų  už 20-30 kapeikų.

Filmo stopkadrai

Fenomenas: nei kauniečiai nei maskviečiai niekada nebuvo matę bitlų gyvų, nei jų gyvo koncerto, nelabai suprato angliškai, bet šie britų novatotiai giliai įlindo jiems į dvasią. Ir ne tik jiems. Kaip rodo istorija, The Beatles  padarė neišmatuojamą poveikį pop-rock vystymosi tendencijoms. Reikia nepamiršti, jog sovietai informaciją apie bitlus ir kitas grupes kruopščiai blokavo, o jei išlysdavo žinutė, tai būtinai bloga.  Paradoksas: šiandien  koks nors atlikėjas-žvaigždutė kone kasdien kalba per radiją,  jį linksniuoja soctinklai, trumpai tariant, visur jo pilna, liaupsės ir interviu. Tada kyla noras išgirsti ką jis ten daro in real life. Susiradęs apse Pakartot ar Spotify, paklausai ir suvoki kaip disonuoja viešas triukšmelis su realybe. Išgirsti pilką vidutinybę ir pasidaro bloga.

Filmą surado Vytautas San Simnas. Padėka. Muzikiniai rezistentai (anot Rasos Petkevičienės) jame ras daug mielų ir nelabai prisiminti detalių. Jaunimas, panašu, rusiškai nesupras. Jiems norisi palinkėti, kad draudimai klausytis muzikos juos apeitų visada ir visur.

DĖL VISKO KALTINKITE BITLUS || Telekanalas “Rossija“

3 komentarai “Dėl visko kaltinkite bitlus

Pridėti Jūsų

  1. Buvo dar vienas dokumentinis filmas Romo- “Ir visdėlto aš tikiu“ Jame tokia pati situacija. Karpė ,karpė kol iškarpė.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑