INTELEKTUALŪS VANDALAI kėsinasi į radio stotį FM99

Kukliame provincijos miestelyje, po Lietuvoje įvykusios revoliucijos, 1993 metais atsiranda radio stotis FM99. Būtent tada Alvydo Petkevičiaus studijoje Šekspyras, Dzilbus ir pats maestro dalijasi įžvalgomis  apie Dega,  Rimą Buroką ir The Doors. Backgrounde tyliai muzikuoja Alvydo senelis magas, bet netikėtai nutyla. Priežastį “Aisčių“ bosistas Viktoras Jonkus įvardytų ištardamas: turbūt sugedo. Kažkuris sako: bet gi mieste atsirado MŪSŲ radijas, gal paskambinam. Paprašėm Emerson Lake and Palmer. Liudas išklausė, potekstėje leido suprasti, jog čia ne pageidavimų koncertas, bet mielai sutiko sugroti seniesiems melomanams ir diplomatiškai ištransliavo į eterį žinutę  apie vidurinio amžiaus jaunimą, sąžiningai besiklausantį artroko.

Tuo metu krašte atsirado įvairios a-la pūkas radijo stotys, transliuojančios absoliutų mėšlą. Su siaubu prisimenu darbo keliones įmonės autobusėliu į Vilnių, kai vairuotojas paleidžia per govorilkas įvairius aliukus, o tu privalai klausyti. Kankinimas muzika turėtų būti uždraustas tarptautinių konvencijų. Turėtų būti.

Tada, beveik prieš 30 metų FM99 pradėjo aiškinti miestiečiams, jog Laisvame pasaulyje dešimtmečius skambėjo ritmenbliuzas ir džiazrokas, hardrokas ir metalas. Šias švietėjiškas akcijas padėjo rengti mūsų melomanų veteranas Igoris Riabovas kartu su radio stoties šefu Liudu Ramanausku. Tada tai buvo absoliučiai šviežia startuoliška inovacija, nukreipta į  estradininkų kulto įtakoje vegetavusią tautą. Vėliau radijas darėsi solidus, referavo miestiečiams apie svarbiausius įvykius, tapo infožinių kanalu.

Beveik po 30 metų kai kurių miesto valdžiažmogių smegenėlės sunegaluoja ir jie pradeda kliedėti apie būtinybę iškraustyti radio stotį FM99 iš nuomuojamų patalpų. Kaip kokius skvoterius. Visi mokesčiai mokami visad laiku, nuomos kaina didžiausia. Bet galbūt sutartyje nėra kablelio ar taško. Tai sudėkite tuos taškus ir  baikite tyčiotis iš laisvos ir nepriklausomos radio stoties. Tie patys valdžiažmogiai-kenkėjai stengiasi prastumti saldainiuką-galimybę (kelių dešimčių tūkstančių mūsų visų pinigų) vietinei TV stočiai transliuoti savivaldos biurokratų posėdžius, kai visa tai gali stebėti nemokamai Youtube.

Labai panašūs veikėjai arba intelektualūs vandalai (pagal Rimą Buroką) dar sovietmečiu nugriovė sceną ploščiatkėje, dykviete pavertė miesto aikštės šiaurinę dalį. Ji liko tik Zenono Bulgakovo  istorinėse nuotraukose. Dabar norima sunaikinti radio stotį FM99.

Mieli miestelėnai, būkite budrūs. Jeigu šie du bjaurūs scenarijai įvyks, visus iniciatorius paviešinsime glūkoidų tinklapyje ir visais (legaliais) būdais užbaninsim TOKIŲ patekimą į miesto savivaldą iki gyvos galvos.

Glūkoidai savo 30-mečio sulaukė 2011. Palinkėkime sėkmingai savo 30-to gimtadienio sulaukti ir radio stočiai FM99. Liudas kalbina glūkoidus. Archyvinis reportažas, visiškai aktualus dar ir šiandien

Glūkoidus kalbina FM99 ||  Garažų Klipai  ||  2011

7 komentarai “INTELEKTUALŪS VANDALAI kėsinasi į radio stotį FM99

Pridėti Jūsų

 1. Panašios, su mūsų miesto identitetu susijusios, problemos ypatingai paaštrėjo po šių metų savivaldos rinkimų…Juodas jumoras, bet, priverstinio karantino akivaizdoje, lengviau atradę laiko ir pažvelgę į išrinktų savivaldybės (!!!) tarybos narių sąrašą, skausmingai suprasim, kad jokia savivalda čia nė iš tolo nekvepia…Tikrai ne alytiškiai valdo savo miestą!!! Garsiausiai rėkia išeiviai iš Prienų , Kolonistų kaimo Alytaus rajone ir t.t….Beviltiškai nuskambėtų ir klausimas, kiek iš jų girdėjo ir atsimena pirmąją stoties FM-99 transliaciją iš tuometinių medvilnės rūmų???

  Patinka

  1. Kai ateiviai pradeda reguliuoti miesto gyvenimą, darosi koktu iki begalybės. Todėl susitelkim ir per sekančius rinkimus uždėkim filtrą, kad nei viena barakuda nepralystų. Ir importiniai politikai. Tada miestas alsuos sveiku oru ir susitelks pamatinėms miesto vertybėms spręsti

   Patinka

 2. Aš netikiu, kad kažkokios popierinės sutartys kažkodėl pakibusios tik ant Alytaus radijo stoties, turės eigą. Mūsų radijas toks koks yra šiandien-nepakeičiamas.

  Patinka

 3. ALGIRDAS ŽEMAITIS klausia tikrų Alytaus miesto gyventojų: ar tikrai Alytaus miestelis turėjo tapti TSSR Pramonės miestu?

  Patinka

 4. Nerijau. Atsibusk. Ar kokybė ar nežinomybė miestelio gyventojams. Pinigai ar kokybė ? Kam reikia, kad radijas kraustytųsi į kitas patalpas? Tikiu, kad sveikas protas nugalės. Stabdyk tą ne sąmonę ir dar labiau padėsi mums ir sau tik ne partijai.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑