Viktorui 70. Lakoniški pasisakymai ir All My Loving

Metai kai neturime Viktoro Jonkaus, Aisčių grupės įkūrėjo, bass gitaristo, elektrotechnikos ir radioelektronikos speco, žvejo ir mūsų nepakartojamo draugo. Kovo 10 dieną Viktorui būtų stuktelėję 70. Gražus skaičius ir garbingas amžius vyrams, kurie pagal statistiką LT gyvena 11 metų trumpiau nei moterys.

Pora epizodų apie Viktoro gebėjimą glaustai, keliais žodžiais nusakyti reikalo esmę, kai dažnam prireiktų krūvos išvedžiojimų. Naujosios Lietuvos 30-mečio proga norisi palinkėti LT politikams savo mintis reikšti pagal Viktoro kalbėsenos gaires.

2017. Miesto sodas. Viktoras Ščetilnikovas, Dzilbus, Viktoras Jonkus, jo žmona Julė, Vladas “Kapitonas“ Dimavičius

Pirmas epizodas. Paskutinius tris savo karjeros metus iki 1982 Aisčiai vakarais grojo Žuvinto restorane. Ką groji, surašyk į raportėlį ir pateik valdžiai. Dzilbus buvo oficialus grupės vadovėlis ir viena jo pareigų buvo pildyti atliekamų kūrinių grojaraštį. Būtina valdžios nustatyta sąlyga – užsienio atlikėjų songų – ne daugiau dviejų. Gal auksu bitlams sovietai mokėjo pagal autorinių teisių konvenciją, gal taip ribojo supuvusių Vakarų kultūros invaziją į šviesų komunistinį rytojų kuriančią ir laime alpstančią šalį.  Realybėje ši proporcija išvirsdavo atvirkščiai. Kai Dzilbus pranešė  grupės nariams apie tokį reikalavimą, Viktoras davė trumpą aiškų ir neapskundžiamą patarimą-nurodymą: TAI TU SURAŠYK KĄ JIEMS REIKIA, O GROSIM KĄ MUMS REIKIA.

Antras epizodas. Populiarus ir plačiai girdėtas Aisčių bosisto verdiktas apie televizoriaus elgesį. Tada telikai gesdavo dažnai ir netikėtai, o Viktoras mieste  jau buvo pripažintas specas šioje srityje. Kreipdavosi visi jo draugai be išimties o ir nepažįstami nelaimėliai,  apie Viktoro gebėjimus sužinoję atsitiktinai arba kanalu iš ausies į ausį. Dabar tai vadinama – turėti puikius atsiliepimus arba  gauti geras rekomendacijas.

Skambini jam iš telefono-automato Tarybinės armijos ir Požėlos gatvės kampe, visai šalia Šekspyro namų ir pasakoji: žinai, Vycka, kažkas televizoriui atsitiko, kartais ekrane bėga šmorai, kartais dingsta garsas, o dabar visai išsijungia ir dar tas ir anas darosi. Klausė, tylėjo Viktoras. Tada jau klausi konkrečiai: Vycka, tai kas galėtų būti? Po trumpos pauzės ragelyje pasigirsta atsakymas – TAI, TURBŪT, SUGEDO.

Trečias epizodas.  Garažų kino studijoje telefonu sukurptas klipas labai susijęs su Viktoru. Tada Aisčiai dar grojo Nemuno restorane. Dzilbus mokėsi Kauno Politechnikos institute ir savaitgaliais atvažiuodavo groti pas savus, dažnai atveždavo naujų gabalų. Vacys Kazlauskas, bembačius, klausia: gal man ką nors naujo turi? Ne, sako Dzilbus, bet turiu angelską bitlų All My Loving, bet kas padainuos? Tu padainuosi,  pasigirdo sprendimas, visi sužiuro į Viktorą. Kaip, visai be repeticijos? Čia jau mes klausiame. Viktoras: tegul Dzilbus surašo akordus ir varom. Štai taip. Ir pavarė. Vėliau tokia ekspromto taktika prigijo. Kol restoranas pustuštis, jie grojo pusfabrikačius, “kad nereiktų švaistyti laiko repeticijoms“, kaip sakė Viktoras.

Panaši situacija kartojasi po 48 metų. Dzilbų šį savaitgalį aplanko Rasa. Jis pasakoja dukrai, kaip kažkada pabandė Viktoro dėka dainuoti All My Loving su Aisčiais. Rasa: tai gal ir mes pabandom. Ir pabandė. Be repeticijos. Po 15 minučių garso takelis jau buvo telefono atmintyje. Dar šiek tiek darbelio su appsais­ ir softwaru, kurį Garažų Klipų studija įsigijo už jūsų, mieli glūkoidai, paaukotus dolerius ir eurus.

Tai tik trys epizodai. Tiesa tokia, jog tokių epizodų pas Viktorą buvo kasdien ir po kelis. Kiek jų buvo per mėnesį ir ištisus dešimtmečius žino tik vėjas (pagal Bob Dylaną – The Answer my friend is blowin’ in the wind) 

Šis klipas skirtas Viktoro Jonkaus atminimui ir jo 70 – mečiui paminėti.

Rasa &Dzilbus – AllMyLoving (pagal bitlus) || Garažų Klipai 2020

Palankus momentas aplankyti glūkoidų vaizdo archyvą su rubrika

Garažų Klipai: Songai

Rasite pastarųjų 12 metų mūsų kūrybos epizodus. Glūko songai ir Šekspyras, Alvydas Jegelevičius ir Saulius Jegelevičius, Agnė, Valiaus Chlevicko “Tehass“, Algirdas Verbauskas, Vabalų himnas pagal Germaną Skorį, ginto k. Ir juodo garso meno pristatymas Vašingtone, Aisčių koncertai ir dar ir dar …

Vienas komentaras “Viktorui 70. Lakoniški pasisakymai ir All My Loving

Pridėti Jūsų

  1. Viktorą teko pažinti ,kai ,dar būdamas , moksleiviu važiavo į Šiaulius dalyvauti moksleivių dviračių vcaržybose. Ten jis laimėjo – 3- ią vietą.
    Viktorui atminti skiriu šią dainą. Manau, ji jam patiktų:

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑