Albumas. Barbarų antpuolis

Skaitymas Vasario 16 proga

Apie albumą vėliau. Užsigardžiavimui, straipsnio gale.

O šiandien Lietuvoje gyventi yra gera. Geriau nebuvo per amžių amžius. Plius pas mus nedreba žemė ir nesiveržia vulkanai. Minėdami Nepriklausomybės dieną –  Vasario 16, suvokiame jog Lietuva palengva artėja link gerovės valstybės. Tik į šį terminą reikėtų žiūrėti rezervuotai. Tai primena sovietmečio laikų kuklaus provincijos miestelio rajoninio laikraščio pavadinimą – „Komunistinis Rytojus“. Jei prieškaryje mūsų gyvenimo lygis buvo panašus į Suomijos, tai šiandien iki Nokijos ir Lapin Kulta gamintojų mums dar toloka. Realaus gerėjimo sulauksime tada, kai valdžiažmogių gretose neliks infuzorijų. Kas tai? Kasdieniniame gyvenime, pagal pasiekimus, intelektą, įpročius, DNR, išsilavinimą, charakterio bruožus, įsitikinimus, atsidavimą šeimai ir kraštui, žmonės skirastomi į keturias kategorijas: žmonės, pusžmogiai, žmogeliūkščiai ir infuzorijos. Politikams keliami itin dideli reikalavimai. Ir tau, mielas rinkėjau, turėtų ypač rūpėti, kad į vadžią patektų tik žmonės. Ir pusžmogiai? Pusžmogiai – tokių pabyra rinkimų metais, jie politiškai neįgalūs, bet tobulai sugeba apsimesti nostradamais, tvarkos ir teisingumo nešėjais, turi įgimtą talentą pūsti miglą į tautiečių galvas ir, žiūrėk, žmogeliūkščiai juos renka.  Taip, mielas rinkėjau – tavo balsų dėka valdžios struktūroje atsiranda koloradinis bičas ir dar atstovauja mus Briuselyje. Kažkaip išlenda profesionalių pasipūtėlių duetas: premjieras-policininkas ir fermeris – realiai šiandien Lietuvą valdantis. Dar blondinė Irina, bazarinanti su rusų diplomatais apie šį bei tą. Ir ministeris Narkevičius, tiesiog kataloginis sovietinis džigitas. Kas tie žmonės-rinkėjai, kurie rinko Petriuką G. ar Šustauską. Panašu, jog žmogeliūkščiai ir infuzorijos išsirinko savo atvaizdus. Tai ir yra mūsų valstybės silpnoji vieta. 

Iškovota laisvė leidžia protu, darbštumu, patirtimi kurti savo gerovę. Vietoje skatinimo tokiai gerovei plisti, valdžia tobulina pašalpų sistemą. Atsakas: kodėl dirbti, jei nedirbdamas keliais eurais gausi mažiau? Ši valdžia užkrovė žiaurų mokestį 2 tūkstančiams dorai, skaidriai ir sunkiai dirbantiems tautiečiams tik todėl, kad jie daugiau uždirba nei kiti. Iš Lietuvos pabėgo Coca-Cola ir Estrella. Kas sekantis? Arba Who’s Next. Tokiu pavadinimu anglų roko grupė 1971 išleido vinilo diską. Viršelio fotografijoje matosi, kad grupės nariai ant betono luito kolektyviai siusina. Dabartinė valdžia siusina ant savo tautiečių galvų idiotiškų mokesčių čiurkšlėmis. Jaunuoliams, tik pradėjusiems verslauti, nekyla net mintis apgaudinėti valstybę. Kai susiduria su tikrove, nelegalūs triukai apeiti debiliškus mokestinius įstatymus tampa vienintele galimybe išgyventi.

Pavyzdėlis. Jaunas pradedantis verslininkas labai nori pasamdyti darbuotoją ir jam mokėti €1000 atlyginimą. Toks darbuotojas Lietuvoje jam kainuos €1725, pas britus ar Kipre – €1200.

Reziume. Ši valdžia: #1. gausina pašalpų gavėjų minią, #2. verslą prievartauja atlikti išmanius mokestinius pažeidimus, #3. pasaulines firmas verčia emigruoti kitur. Taip kuriama gerovės valstybė. Siaubiakas Guobų gatvėje.

Šaunu tris dešimtmečius gyventi laisvame nuo sovietinio marazmo krašte, bet šiandien atėjo valanda išsilaisvinti nuo “profesionalų“ vyriausybės. Pasinaudokime rinkimais. Padarykime tai!

Rinkimai dar negreitai, bet permainų vyksmo greitis priklauso nuo tautos atsparumo išorės invazijoms ir vidaus puviniams. Jei siekiame būti panašiems į skandinavus. O tai, ką toliau papasakosiu ir parodysiu, turėtų niekada neįvykti.

ALBUMAS

Išvaduotojų reziumė. Jei įkandate rusų kalbą, maloniai prašome išversti ir atsiųsti į glūkoidų paštą. Vertimą paskelbsime

Kai karas ritosi į Vakarus, 1944 mano tėvų name “svečiavosi“ išlaisvintojų majoras su keletu kareivių. Jie atidžiai „peržiūrėjo“ mūsų šeimos nuotraukų albumą (1922-1939) ir paskutiniame lape mėlynu cheminiu pieštuku recenzavo. Apie barbarų antpuolį – trumpame filme.

Albumas || Garažų Klipai || 2020

Daugiau skaitymų glūkoiduose Vasario 16 tema:

□  Terminai ir likimai (viskas labai paprasta)

□  Kaip mes švenčiam Vasario 16

□  Nepriklausomybės diena su nauju Šekspyro klipu ir intro rinkimams

□  Lietuvai 100. Juozas Bulvičius –mano senelis

□  Datos ir žmonės

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarai “Albumas. Barbarų antpuolis

Pridėti Jūsų

  1. Kaip sovietai vadavo mano senelių sodybą. Baigiantis karui į sodybą įsiveržė būrys sovietų,. Suguldė visus kieme ant žemės ir šaudė automatais jiems virš galvų. Išeidami atkeršijo buržujams : prišiko ne tik į orkaitę ,bet ir į miltų maišus…Išvadavo…

    Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Gaila, mano tėvelis nesulaukė nepriklausomybės, bet Ulanai,kaip jis sakydavo,visada to tikėjosi ir laukė. Jis tarnavo ulonų pulke Kėdainiuose. Šaunuolis Gintai ,kad išsaugojai ALBUMĄ. Watas

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑