Portugalija – šalis prie Atlanto. Glūkoidai mini F. Magelano kelionės 500

1519 m. rugsėjo 20 d. Fernandas Magelanas, vadovaudamas 5 laivų flotilei su 270 įgulos nariais,  išplaukė iš Pietų Portugalijos į nežinią ir tik po trijų metų paaiškėjo, jog šie narsūs vyrai apiplaukė Žemės rutulį. Praėjo lygiai 500 metų. Kaip mes minime tokį jubiliejų? Ogi  šį pavasarį Rasa su Donatu nusidangina į Filipinus, ir suranda ten F. Magelano kapą. Dzilbus su Laima vyksta į Portugalijos Algarvę, kurios pakrante prieš pusę tūkstančio metų į Atlanto platybes praplaukė garsusis keliautojas.

Kad tai paminėti, įsikūrėme centrinėje pakrantės dalyje geriausiame Europos pliaže. Taip teigia infošaltiniai. Pliažo ilgis – 8 km, plotis 60 metrų vandenyno potvynio metu ir dvigubai platesnis per atoslūgį. Priekyje Atlantas su savo ilgomis bangomis, už nugaros raudonų uolų siena. Vaizdelis nepakartojamas. Visi vaikšto pirmyn – atgal. Mes nejučiomis nueidavome 10 -20 km per dieną vien tik pliaže. Nepamiršdami maudynių ir sardinių, kuriame nors pakrantės restoranėlyje. Ir vyno, kuris čia kainuoja kiek vanduo ar kavos puodelis.

Pakrante link Vakarų atsiveria smėlio mikro pliažiukai uolų apsuptyje. Ten galima patekti išnuomuota mašina, bet į olas su mašina neįvažiuosi,  tad mes pasirinkome kelionę laivu. Filme – išsamiai.

Norite istorinių paminklų, paragauti jūros moliuskų šiupinio ar pasižvalgyti jaukiame senamiestyje ir neturite daug laiko ar pinigų – jūsų taikinys turėtų būti Albufeiros miestas. Čia viskas viename, rasite ko širdis ar protas geidžia. Ir neverta naudotis įvairių “turų” paslaugomis. Žinai žodį – žinai kelią. Anglų kalba skamba ant kiekvieno kampo, atrodo lyg Braitone, Pietų Anglijos kurorte būtum. Čia ne Turkija ar Egiptas – rusų kalbos beveik neišgirsi, bet lietuvių sutikti teko.

Kad daug netuščiažodžiauti – jums skirtas filmukas. Kuriame apie viską detaliai ir su meile.

4K || PORTUGALIJA – ŠALIS PRIE ATLANTO || Garažų Klipai 2019

Vienas komentaras “Portugalija – šalis prie Atlanto. Glūkoidai mini F. Magelano kelionės 500

Pridėti Jūsų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑