Juozas Jonkus ir Aisčiai

Ką tik atsisveikinome su ilgamečiu Alytaus Ryšių Mazgo vadovu JUOZU JONKUMI (1928 – 2018). Šias pareigas jis ėjo dar sovietmečiu, o 1970 metais, dirbant atsakingose pareigose, toleruoti savo aplinkoje 18 – 20 metų jaunuolius, grojančius maištingą, Alytuje dar negirdėtą muziką buvo rizikinga. Gal todėl ir grupės pavadinimas “Aisčiai” kėgėbistų buvo suspenduotas. Bet po Juozo Jonkaus sparneliu, pašto patalpose vis tiek vykdavo repeticijos su tikrais instrumentais. Įstaigos vadovui palaiminus, buvo nupirktos vokiška Elgita elektrinė gitara, dar čekų Jolana ir bulgariška bass gitara Orfėjus, Trowa būgnai, bulgariška mikrofoninė aparatūra ir kiti aksesuarai. Tada tokie dalykai muzikantams buvo didelis turtas, be kurio tu būtum buvęs niekas.

Prisiminkime šį puikų žmogų ir dėl jo neeilinių asmeninių savybių ir gebėjimų. Tai jis išugdė savo sūnuje profesionalų elektrotechnikos-elektronikos profį. Viktoras Aisčiuose grojo bass gitara, kartu buvo nepakeičiamas specialistas garso stiprinimo aparatūros priežiūros, gedimų šalinimo ir novatoriškų idėjų realizavimo srityje.

Aisčiai numirė 2015 metais po koncerto Miesto Sode, kuriame dar buvo galima įžvelgti Aisčių dvasią. Juozas Jonkus pergyveno savo kūdikį pora metų ilgėliau. Tokia istorija.

Glūkoidų vardu, velionio žmoną, sūnų Viktorą su  žmona Jule, anūkes Aistę ir Agnę su šeimomis užjaučiame ir liūdime kartu su jumis.

 

 

5 komentarai “Juozas Jonkus ir Aisčiai

Pridėti Jūsų

 1. Gyvenimo keliai ir vingiai nenuspėjami. 1970 metų rudenį, būdamas dešimtokas, mačiau Alytaus pašto globojamus “Aisčius“ Simne. Buvo viršūnė! O štai dabar, nors retsykiais, mūsų keliai sueina prie Glūko…

  Patinka

 2. … tai vis niekaip negali nurimt, Dzilbau, su tais Aisčiais? Net ir reikšdamas užuojautą Vikciui gnybteli – Aisčiai numirė… Kaip tave prikelt, pažadint, Gintautai?.. Žąsino, deja, nėra. Bakstelėtų biskį, kad pabustum… Belieka tavo ištikimoji Laima, taigi – savanoriškai varyk trim dienom rūsin perrinkinėt bulbių ir daugiau nebulbuliuok.

  Patinka

 3. Kiekvienas turime savo nuomonę ir teisę ją išsakyti.O jeigu kita nuomonė nepatinka,siuntinėti į rūsį perrinkinėt bulvių- nekorektiška.

  Patinka

 4. Dėkojam už gražų straipsnį apie mūsų mielą , gerą SENELĮ 🎸🎤🎹 ir už užuojautą 💙
  p.s. jis dar buvo lakūnas, išradėjas ir geras sodininkas.
  RIP Seneli 💙
  Su pagarba anūkės , pronūkė ir pronūkis

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑