Fiesta tęsiasi

Tai antroji  Vyto “San Simno“ Stanevičiaus rašinio apie futbolą dalis. Pirmoji: Fiesta (ne E. Hemingvėjaus)

VYTAUTAS STANEVIČIUS

…Artėjant prie stadiono įtampa augo, gal dėl raudonos spalvos vis ryškiau ir ryškiau nudažiusios būsimos dvikovos teritoritorijos prieigas. Mūsų žaliai geltonos salelės nepaskendo šioje raudonojoje jūroje. Ko gero būsiu nepopuliarus, bet man raudona spalva, simbolizuojanti energiją, veržlumą, jaunatviškumą, yra pati gražiausia. Tiesa, su amžiumi pradėjo patikt ir pilka, kaip ant mano galvos 🙂 Salamanka ne Madridas. Tad kokie jausmai užplūstų jei lietuviams tektų varžytis su pasaulio čempionais Madrido Santiago Bernabeu stadione, kuris talpina per 80 tūkst. aistruolių Tačiau ispanai savo rinktinės trenerio Visente del Bosgue garbei lietuvius priėmė jo gimtojoje Salamankoje. Stadionas, talpinantis apie 18 tūkst. žiūrovų buvo perpildytas, karštai, tarsi per koridą, palaikė veiksmo dalyvius, aišku, trokšdamas saviškių triumfo, o mūsų, lietuvių atžvilgiu nebuvo agresyvus net žvilgsniais, greičiau atvirkščiai, kartais paslaptingai daugiareikšmiais rudų ispanių akių. Matyt, labai pasitikėjo savo numylėtiniais iš kurių tikėjosi lengvos ir gracingos pergalės pasadoblio šokio žingsniu (koridą imituojantis šokis). Tribūnose agresijos mes jiems nekėlėme, o ir raudonspalviai buvo jie, o ne mes. Bet saviškius karštai palaikėme, kurie neatrodė raitų pikadorų sužeistais bulias, su įsmeigtomis į sprandą trimis banderilėmis (nors praleidom tris įvarčius), tad ispanų matadorai mūsų nepribaigė. Atvirkščiai, jiems Darvydas Šernas buvo tarsi agresyvus bulius, savo įvarčiu parodęs, kad mūsų taip lengvai nepaguldys. Vis tik pasaulio čempionai parodę savo klasę mus įveikė. Bet 1:3 – garbingas rezultatas, kaip ir mūsiškių priešprieša Salamankos “amfiteatre“.


Ispanai žvaigždyną turėjo aikštėje, o mes tribūnoje (teneįsižeidžia mūsų futbolinkai). Tai alytiškių, rinktinės žaidėjų antrosios pusės. Sandra Šernė – nemažiau ryški žvaigždė ir be pasaulio čempionės titulo, o savo kerinčia šypsena “nuginkluoja“ kiekvieną. Darvydui būti Sandros širdies čempionu – gyvenimo titulas ir, tarsi tai patvirtindamas, būtent jis po greitos kontratakos priešininkų teritorijoje “nudūrė“ pasaulio čempionų vartininką Ikerą Kasiljasą. Tas faktas nuotraukose ir jose matosi kaip mūsiškis rodo, kur perduoti jam kamuolį, gavęs tikslų perdavimą, kiek pasivaręs, smūgiuoja ir kamuolys spurda tinkle, o Darvydas (Nr. 10) sveikinams komandos draugų. Užvaldžius emocijoms (mačiau, kad bręsta įvartis) iš tribūnos nekažkaip ryškiai užfiksavau, o ir sirgaliai pašoko iš vietų, ribodami matomumą. Sutikčiau dar tokiems trims nevykusiems bandymams su rezultatyvia lietuvių atakų pabaiga. Tai ne mistika, o Darvydo ir komandos siekis būti garbingais žaidėjais. Tą įvertino ir ispanai.
Iškart po rungtynių, naktinis skrydis namo per visą Europą, šįkart kiek kitu kursu, virš naktinio Paryžiaus, spindinčio ir viliojančio milijonais švieselių. Jam tai taip nesunku padaryti, jei jau priviliojo pas save ir patį Ernestą Hemingvėjų, tai ką kalbėti apie mane… Manau vilioja ir jus…
Adios, amigos glūkoidai :)))

Pirmoji rašinio dalis::

Fiesta (ne E. Hemingvėjaus)

2 komentarai “Fiesta tęsiasi

Pridėti Jūsų

 1. Nuostabu.Iš kur autorius gavo tiek daug informacijos.Lenkiu galvą prieš autorių ir lauksiu dar daugiau prisiminimų (priminimu).A.A tiems kurių jau nebeturime ir geriausios sveikatos esantiems.Mano nuomone muzika ir sportas viens kitą labai papildo.Ačiū.

  Patinka

  1. Watai, negi Tu nepameni, kai prie Tavo gausaus stalo vakarojom, pats viską man ir pasakojai :)))
   Ne, juokauju…
   Yra žmonių su atminties sutrikimais į kitą pusę. Tai aš gal vienas iš jų :)))

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑