Vaikų dantų priežiūra ir problemos

capture

dfj\hdfl,kjdhf\sldkgjh\sdflgkj\dfhvbl\sjdhvblsdkvhbjds

Vaikų dantys kelia problemas, kai nemokama tinkamai jų prižiūrėti. Bet kokia infekcija burnoje yra pavojinga vaiko sveikatai. Vaikų dantukų valymas ypatingas tuo, jog vaiką reikia ”prisipratinti”. Laukiant gero rezultato, reikia skirti daug laiko ir dėmesio.

Prieš 19 metų švedų specialistams padedant, Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose įkurtas odontologijos kabinetas ir jame dirbantis personalas padeda sėkmingai formuoti vaikų burnos ertmės higieninių įgūdžių ugdymą. Sistemingai dalyvaudami Alytaus rajono visuomenės sveikatos rėmimo programose, vykdydome projektą ” Burnos ertmės sveikata ir higieninių įgūdžių ugdymas”.  Programos projekto gautomis lėšomis, kūdikių namai įsigijo odontologijos kabinetui reikalingas priemones, kokybiškas pastas ir dantų šepetelius.Tikimasi, kad suformuoti ir vaikų pamėgti burnos higienos įgūdžiai išsliks ilgam. Vaikai augs sveikesni.

Su mažyliais reikia kantriai ir išradingai bendrauti, norint suformuoti ir išugdyti burnos higienos įgūdžius ilgam. Tai padeda pasiekti pagrindinius programos tikslus – sumažinti vaikų dantų karioziškumą nuo 90% iki 35% ir stabdyti burnos ligų plitimą.

 

Laimutė UNGURAITIENĖ
Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų odontologo padėjėja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑