Mūsų piligrimai The Cavern klube

Mūsų karta tiek susijus su bitlų fenomenu, jog niekaip neatsispiria pagundai aplankyti vietas, kurios istoriškai svarbios: pirmieji vieši bitlų koncertai Liverpulyje 1961 metais The Cavern scenoje. Būtent čia, spalio 9 dieną dalyvauja, mini Džono Lennono gimtadienį ir pramogauja glūkoidas Vytas Stanevičius, dar mums žinomas San Simno niku. Tai šviežia info, kurią Vytas kartu su puikiomis foto (padarė virš 1000) mums persiuntė, o Garažų Klipų studija sumontavo kažką panašaus į filmuką. Ot, kad tokį renginuką pas Giedrę bibliotekoje suorganizavus.
Dabar dėkinga proga priminti ir prisiminti, jog ir kiti mūsiškiai jau anksčiau atliko panašius ritualinius judesius. Pirmasis, apsilankęs Strawberry Fields aikštelėje Centriniame Parke Manhetene (New Jork, USA) buvo Sigitas “Kefyras“ Kizala. Vėliau tą padarė Dzilbus su Laima kartu su Virgium ir Vitalija, kiek vėliau – Alvydas Jegelevičius. Alvydas jau Londone perėjo zebru Abbey Road Crossing. Kiek vėliau tai pakartojo Igoris su Jurga, o Liudas Ramanauskas apsilankė visada neformalioje aplinkoje skendintį Džimo Morrisono kapą Paryžiuje. Tai buvusių muzikinių rezistentų, kaip kažkada mus su dalele ironijos pavadino Rasa Petkevičienė, piligriminės kryptys, kuriomis derėtų retkarčiais migruoti.
Reikia nepamiršti, jog Vidukas prieš 15 metų kalbino Dzilbų nuvažiuoti į Liverpulį. Vidai – dar nevėlu. Kapitonas pakvietė 2017 birželį aplankyti jį Londone ir sakė: kas čia yra? Pašoksim ir iki Liverpulio.
O dabar žodį ir vaizdus jums pristatys VYTAUTAS “SAN SIMNAS“ STANEVIČIUS

The Cavern Club. Džono Lennono gimtadienis  || Foto – Vytautas Stanevičius || Garažų Klipai 2016

VYTAUTAS STANEVIČIUS

san-simnas-stanevicius

Spalio viduryje turėjau galimybę lankytis Liverpulyje, o po to keliauti į Glazgą stebėti Lietuvos – Škotijos futbolininkų pasaulio čempionato atrankos rungtynių, kurios baigėsi taikiai – 1:1. Žinant mūsų futbolo dabartinę būklę, susitikimo baigtis nesugadino geros nuotaikos, kurią, kaip ir tikėjausi, įgijau jau kelionės pradžioje, vos nuskridęs į Liverpulį.

Tai geriausia vieta bitlomanui su savo svajone nutūpti ant žemės ir pasibastyti Bitlų miesto gatvėmis, apsilankyti The Cavern Club, kuriame jie pradėjo savo viešus pasirodymus, pasišildyti jų neblėstančios auros spinduliuose. Jau antrą kelionės dieną viename bare-suvenyrų parduotuvėje susipažinau su amerikiečių grupe The British Invasion iš Ohajo valstijos, atvykusia į Liverpulį koncertuoti. Kitas malonus siurprizas, kad su jais kartu buvo ir Amerikos lietuvė, Vudstoko laikų simpatiška šviesiaplaukė mergina, nepraradusi savo energetinio užtaiso ir dabar, vardu Audronė. Ji gimusi Amerikoje ir, kaip pati sakė, tėvai pokariu iš Šiaulių emigravo į Valstijas.

Tą patį vakarą mano naujieji pažįstami turėjo koncertuoti The Cavern Club. Suprantama, jie grojo The Beatles gabalus. Jų aprangos ir išoriniai bruožai buvo be galo panašūs į originalus. Viskas atitiko The Cavern Club dvasią ir susirinkusią įvairaus amžiaus publiką varė į ekstazę. Atsitiko tai, kas tuo metu geriausia galėjo atsitikti Liverpulyje, nebent būčiau gimęs dešimtmečiu anksčiau ir praėjusio amžiaus šeštame dešimtmetyje po raudonmūriais The Cavern Club skliautais siausčiau aidint originaliems The Beatles. Bet nevarau Dievo į medį ir neseniai džiuginusiais įspūdžiais noriu foto reportaže pasidalinti su savo kraštiečiais, kurių širdys daužosi The Beatles ritmu.

Daugiau Vyto Stanevičiaus pėdsakų glūkoiduose:

<  Vabalų paroda Lietuvoje

7 komentarai “Mūsų piligrimai The Cavern klube

Pridėti Jūsų

 1. Ačiū Vytui už pasakojimą, ačiū Gintui už puikų muzikinį rūbą. Esu keistai paveiktas. Ir graudoka ir nostalgiška ir linksmoka, regis ir aš ten buvau…..
  Nepasimiršta ir tai, kad Vytas (tuo metu buvo vadinamas kitaip) savo laiku su Simno miestelio vyrukais Remigijumi Klimavičiumi, Valdu Stagniūnu, a.a. Arvydu Verbicku, Blaževičiumi, Krutuliu sėkmingai gainiojo futbolo kamuolį ne tik Simne, bet ir Alytuje. Jau vėliau a.a. Arvydas Verbickas niekaip negalėdavo išeiti iš mano namų, kol neišklausydavo beveik visų Bitliukų įrašų.

  Patinka

  1. Norėjosi pasidalyti su kitais bitlomanais šiluma, skleista tos vietos. Gintas tikrai fainiai “aprengė“.
   Mes su Remiu buvom klasiokai, o su kitu klasioku a.a. Antanu Austrevičium “Austru“ pabėgę iš pamokų klausydavom “Bitlus“ pas jį namuose, nes jo brolis Rimas iš Kauno atveždavo įrašų juostelėse. Ech, vistiek, gimėm laiku… Beje, Antanas 1975 metais “Nemune“ dirbo administratorium. O a.a. vartininkas Seilius kartą išgelbėjo mano kailį tame pačiame “Nemune“…

   Patinka

 2. Mielas fotomuzireportažas. Manau, su Vytu pasidarysim ir vieną kitą įspūdžių vakarą. O šiandien … prisiminkim jau š Dausas išskridusius glūkoidus ir Jiems prijaučiančius “keliauninkus“. Šekspyras

  Patinka

 3. Vytai malonu tave matyti tarp bitlomanų.Dauguma mūsų buvusių futbolistų dainuodavom Bitlų dainas, o tu kaip geras mano draugas futbolistas sukėlei man nostalgiją.

  Patinka

  1. Sveiks valio, Watai! Lai bus sveika nostalgija… O Tu tai nustebinai mane savo balso galimybėmis kai pirmą kartą išgirdau prie Gluko. Kaip futbolisto, man buvo žinomos, jų net ir neišnaudojai. Būk sveikas!

   Patinka

 4. Rytoi,sestadieni, Kaune vyks senu roko grupiu pasirodymas- festivalis ,dalyvaus ir musu naujieji “AISCIAI“. Sekmes jums.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑