Prie Dubicko kalno, Vidzgiryje …

Prie Dubicko kalno, Vidzgiryje 2016 || Garažų Klipai Pristato 2016

Žiūrovams USA filmą įkėlėme į Dailymotion, nes šioje šalyje YouTube filmuką blokavo dėl Sonny and Cher – The Beat Goes On, mūsų Luxemburgo laikų superhito, kuris retkarčiais suskamba garso takelyje.

Tradicija yra gerai, jei jos laikomasi. Glūkoidų veteranas Virgilijus su Rima žino, jog pasigrožėti botaniniu Vidzgirio draustiniu, kai miško paklotas tampa mėlynu dėl milijono-kito žibučių žiedų, yra gerai. Nėra blogai ta proga pasimatyti su vienu-kitu paauglystės draugu-drauge, su kuriais čia patyrė begalę nuotykių ar bent nutikimų.

Šį kartą pasimatyme dalyvavo ir Mingaugas „Fantomasas“ Pilkionis, kuris sueigą praturtino atsiminimais, jau nugaravusiais į nežinią. Filme jis pasakoja apie savo klasę, kuri  gali pretenduoti į visų laikų Pirmosios vidurinės mokyklos klasę numero uno, kaip įdomiausią, orginaliausią savo veiklomis ir personalijomis. Vytautas Kunčinas, Danutė Daraškevičiūtė, Ričards Žakas Žukauskas, Rūta Kyguolytė, Jolanta Korevaitė, Vincas Kudirka, Vidas Pranevičius, Vytautas Stanionis, Vilius Strazdas, Kvasaitė, Viktoras Jonkus , Julė Pankevičiūtė,  Jonas Pangonis, Visvaldas Miklaševičius, Stasys Trakymas, Vilija Milašaitė, kiti. Tai tų laikų gydytojų, mokytojų, žurnalistų, fotografų, įmonių ar mokymo įstaigų vadovų vaikai arba tiesiog auksinis jaunimas. Romano žanras neaprėptų šios klasės išdaigų ir pasiekimų. Reikėtų epo.

Vidzgirio susitikimo dalyviai dar bandė prisiminti miško vietovardžius, kurie nenaudojami jokioje mokslinėje ar istorinėje miško studijoje. Todėl, kad tyrinėtojai labai nutolę nuo natūralių miško gyvenimo procesų ir yra tik kambariniai mokslininkai-biurokratai. Kas žino Bagną, Samynbalą, Pertrovo kalnus, vietoves prie Nemuno: „po žydų kalneliu“, „po giriniku“, Duobę, Lankutes. Gal žinote kur yra Dubicko kalnas Alytuje? Tikėtina, kad ne. Albertas “Šekspyras“ Antanavičius dainą šiam kalnui sukūrė. Premjera netrukus. Gal miesto sode biržely.

vidzgiris-2016

 

Dar dalyvavo arba nedalyvavo, bet domėjosi (ir kitos detalės):

Alvydas Petkevičius (dalyvavo) įvertino Fantomaso įgytą paveikslą. Smulkiau – filme.

Vakare apsilankė Vytautas Stanionis (dalyvavo), dar vienas iš Pirmos vidurinės legendinės klasės. Aptarėm galimybę bendradarbiauti.

Sigitas „Kefas“ Kizala savo gimtadienio proga grįžo iš Norvegijos ir sukvietė visus dar gyvus draugus į sekmadieniais neveikiančią Pušies kavinę. Trumpam užsuko į Vidzgirio štabą. Perklausėm 45 metus Sigito topuose pirmoje vietoje esantį Jethro Tull – Aqualung ir sutarėm aplankyti Trondheimą Norvegijoje. Kodėl ne hipių irštvas San Franciske ar Kristijanoj Kopenhagoje, o Norvegijoje, gal ir patys sunkiai atsakytume. Svarbu idėja, o jei dar prasminga …

Iš Londono skambino Igoris, kuris ten tyrinėja The Beatles ir Jimi Hendrix įspaudus britų sostinėje ir domėjosi Sigito laikinu LT telefono numeriu ir galimybe su juo susisiekti ir pranešti, jog į „Pušį“ neatvyks, nes randasi kažkur netoli Abbey Road Crossing Londone.

Skambino Jonas Kudirka iš neveikiančios Pušies kavinės prieigų ir švelniai keiksnojo Kefą

Skambino Algirdas Žemaitis ir nuogastavo dėl “nuskusto“ gamtovaizdžio prie naujojo Pylimo tilto-gražuolio.

Alvydas Jegelevičius šeštadienį intensyviai dirbo, todėl atvykti negalėjo. Džiaugėsi, kad susitinkam, dėkojo už kvietimą.

Kiek pavėluota padėka Alvydui “Žydui“ Miliauskui. Po ilgų hipiavimo metų USA, sugrįžęs Tėvynėn, Alvydas padovanojo glūkoidams kompaktą Toto IV ir kepuraitę su Grateful Dead logotipu. Dzilbus ja puikavosi prie Linijos kalno šiame susitikime.

3 komentarai “Prie Dubicko kalno, Vidzgiryje …

Pridėti Jūsų

 1. Kadangi valstybė smulkiųjų vietovardžių neregistruoja (o dabar netgi šalina iš registrų buvusius gyvenviečių vardus), — nepaprastai svarbu rinkti ir registruoti juos patiems, enciklopedijoje Lietuvai.lt (galite apžiūrėti uždarytų mokyklų http://lietuvai.lt/wiki/Likviduotos_Lietuvos_mokyklos , sunaikintų gyvenviečių http://lietuvai.lt/wiki/Sritis:Alytaus_apskritis/išnykusios_gyvenvietės rodykles).

  Tik rinkti reiktų su GPS koordinatėmis ir kiek galint ištyrinėjus vardų kilmę, pirmiausia apklausiant seniausius vietos gyventojus (miestas Viedgirį pasiglemžė visai neseniai).

  Patinka

 2. Dubicko kalnas
  (Vaikystės “kampo“ draugams)

  Užvažiuot ant Dubicko kalno –
  Šiek tiek aukščiau “niemkos“ malūno
  Buvo nejuokas: ir kojas pakirsdavo, ir marškiniai
  It pleistras lipdavo prie kūno – – –

  Užvažiuok ant Dubicko kalno –
  Ir tu jau “kietas“ – kaip dukart du, –
  O jei dviratis – tik “ereliukas“,
  Tai tu didvyris – didvyris du kartu – – –

  Tik rytoj sužinosim, kas bus rytoj –
  Ir nereikia šiandie burt iš delno;
  Tik rytoj sužinosim, kad per sunku
  Užsiropšt ir pėškom net ant menkesnio kalno.

  Tik rytoj sužinosim, kas bus rytoj –
  Ir neverta šiandie burt iš kavos tirščių;
  Tik rytoj sužinosim, kad būt ėriuku labai smagu –
  Daug smagiau nei nukvakusiu vilku – – –

  Nusileist garbingai nuo kalno
  Nemažiau sudėtinga negu pakilti:
  Akmenukas arba duobukė – ir tu apsibrozdini
  Ne tik alkūnes, kelius, bet ir širdį – – –

  Nusileisk pamažu nuo kalno, –
  Kad ir sau, ir visiems kitiems
  Sukeltum kuo mažiau rūpesčių, o ir pats
  Grįžt namo savo kojom turėtum vilties – – –

  Tik rytoj sužinosim, kas bus rytoj –
  Ir nereikia šiandie burt iš delno;
  Tik rytoj sužinosim, kad per sunku
  Užsiropšt ir pėškom net ant menkesnio kalno.

  Tik rytoj sužinosim, kas bus rytoj –
  Ir neverta šiandie burt iš kavos tirščių;
  Tik rytoj sužinosim, kad būt vaiku –
  Gal ir buvo nelengva, bet užtat (labai) smagu – – –

  V., 121109-150803

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑