“Gegutės“ reanimacija

hd_ico GEGUTĖ || Garažų Klipai Pristato 2016

Kurorto pušyne, prie Pylimo ir Vokiečių pliažo 1971 – 1978 stovėjo jauki beržinė pavėsinė su uždara erdve bufetui, virtuvei ir sandėliukui ir dengta atvira erdve mediniams stalams su uosio ar ąžuolo kulbėmis, ant kurių  atsisėdus, miestelėnai valgydavo liulikebab, gėrė citro, alų ar darydavo gramą. Pagal vietinės reikšmės padavimą, būtnt dėl gramo darymo, moterys sudegino Gegutę, nes neapsikentė nuolatinio savo vyrų vėlavimo į namus. Čia buvo  galima sutikti Koškiną.

IŠTRAUKA iš rašinio “Vienos dienos kronika: PLIAŽAS“Gal susitikti su Koškinu? Užvakar ryte, nuvažiavus su samokatais prie pylimo, girdykloje „Gegutė“ jie sutiko Kaniūkų sargą Koškiną, ką tik grįžusį nuo tilto po tarnybos, visiškai blaivų ir be gitaros. Įvykis neordinarinis. Kokie rišlūs minčių srautai virto pirmąsias 15 minučių: kaip jis k a i r e ranka šaškėmis aplošė Lietuvos šaškių čempioną alytiškį Adomavičių ar apie turėtą balsą ”liričeski tenor”, kuris pavirto į ”barchatni bas” po to, kai jį sumušė sūnus. Vėliau, Koškinui įkalus šimtgramį, jam prasidėjo ”kelionė”. Visai kaip Jimo Morrisono hite ”The Soft Parade” , kai Jimis sako ”this is the best part of a trip” ir audiencija buvo baigta.

gegute-mapas

Su samokatais atvažiuodavo Romėnas, Dzilbus ir Virgilijus Beiša. Su jawomis – Viktoras, Jonas ‘Gongalvis’ Miliauskas. Ši vieta ypatingus prisiminimus į atmintį įkorporavo Algirdui Žemaičiui. Tada čia užsukdavo Aisčiai, o  šiandien sutikome Airijos bosistą Kostą ‘Koką’ Radlinską.

Praėjo apie 40 metų ir Laimutis Urbanavičius deda pastangas reanimuoti “Gegutę“. Taip, tai tik kuklus bandymas, bet reikšmingas. Ant Pylimo, prie gražuolio tilto-rekordininko galima išgerti kavos, kuri verdama tiesiai iš Kolumbijos atvežtos, Lietuvoje paskrudintų ir susmulkintų iki reikiamos frakcijos dalelių kavos pupelių. Vasarą bus ledų.

Laimiui linkime kuo greičiau įteisinti GEGUTĖS pavadinimą kaip intelektinę nuosavybę ir realiai atkurti užeigą, kurią lankytų visi, nuo Porto iki Honkongo, nuo Oslo iki Keiptauno ir nuolat skambėtų The Doors songas – Whiskey Bar (Oh show me the way to the next whiskey bar).

10 komentarų ““Gegutės“ reanimacija

Pridėti Jūsų

 1. o nugi kodel mums patiems,imti ir nepastatyti gegutes,plasciatkes,ka manot Vytautai,Virgi,Linai,Liudai,Gintai,AlgirdaiBenai,Kestai,Romai,Igori,Kolka,,Alvydai,kiti alytiskiai?Musu gi dar daaaaaug.Gintai,prateskim sia minti?

  Patinka

 2. O gal šių metų tradicinis susitikimas prie Glūko, į kurį susirenka tiek daug pačio tikriausio Alytaus, idealiai pasitarnautų šių reikalų apsvarstymui visais aspektais? Yra kuo tarpusavyje pasidalinti. Juo labiau, kad bus dar nepamiršti neišvengiamai vyksiančių Senamiesčio vakarų Miesto sode įspūdžiai ir būsim (tuo labai tikiu) stipriai emociškai ir visaip kitaip pasikrovę…Tokiais momentais mintys, nukreiptos viena kryptimi, linkę greičiau materializuotis, o ir fanera neišvengiamai…atpinga.

  Patinka

 3. Dar pora tokiu Aldonu kurios bumba kaska panasaus apie apsireiskimus to nebus, bet jus seni komjaunuoliai pamastykit jau praejo 25 metai o niekas taip ir nepasikeite,o kuopeles puirmininkui Dzilbui kuri gerbiu nuo mazumes buk drutas diedas gerbiu tave kaip ir Sekspyra Vata Zorka Vikciu ir dar yra bent 32

  Patinka

  1. Na apie Aldoną gerai arba nieko. Niekada ji nebumba, o labai konkrečiai siūlo sprendimus ir begalę reikalingų dalykų mūsų kukliam provincijos miesteliui nuveikia. Ka jau bekalbėti apie MIESTO SODĄ.Glūkoiduose visad pasako savo nuomonę, ne taip kaip kiti iš už kampo šnypščia. Kad daugiau tokių moterų būtų mieste. O Aldonai glūkoidų senbūviai siunčia pasavarinę nuotaiką ir linki kantrybės kovoje su miesto biurokratija, įgyvendinant pamatinius miesto sprendinius.

   Patinka

 4. Kaškaip uzgimsta geros idėjos bet tesinio nesulaukia.O būtų gerai.Buvo plašcetkė dabar gegutė.Tikrai dasidėtum ,Gal kurti inciativine grupe ir spresti .

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑