Sauka

Lietuvoje yra daugybė įvairaus lygio dažytojų, tačiau yra ir keletas kūrėjų. Vienas jų – Šarūnas Sauka. Jo darbų paroda „Žmogus su Saukos veidu“  atsivėrė Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje.  Tapytojas savo darbus lietuviams rodo po 18 metų pertraukos. Augo tame pačiame Vilniaus namo kieme kaip ir M. K. Čiurlionis. Sutapimas? Gali būti. Jau daug metų gyvena countryside prie Dusetų, lyg koks Paulas McCartnėjus po bitlų kolapso. Nepadarykite klaidos – nenumirkite nepamatę Saukos.

Vertinga informacija skaičiuojantiems centus. Žmogaus intelektas ir jo sukauptas turtas yra susiję, teigia JAV politologas, rašytojas ir sociologas Charlesas Murray`us. „Vargšai vidutiniškai turi žemesnį intelekto koeficientą, nei žmonės, kurie nėra vargšai“, – aiškina jis. Apsilankymas parodoje mokesčių mokėtojams tik €1.8, senjoras – €0.9, taigi parodos organizatoriai provokuoja prielaidą, jog Charlesas Murray gali klysti.  Neapsilankę ten – prarasite 1000 dvasinės valiutos vienetų.

IMG_5048

Beje, info apie šį talentingą pilietį gavome iš Rasos. Žinant, jog ji lankėsi Britų muziejuje Londone, Luvre Paryžiuje, daugybėje garsių pasaulio muziejų su free įėjimu, ją nemaloniai nustebino katalikų bažnyčios išskirtinis noras pasipinigauti iš piligrimų Vatikano meno saugyklose. Visiems garsiausiems meno muziejams turtų aitvarai nesunešė, eksponatai šimtmečiais  buvo grobiami, rekvizuojami, nusavinami. Nieko legalaus. Tačiau mūsų dvasiniams vedliams iš Vatikano tai nė motais. Nori įjungti švieselę altorėlyje – mesk eurą į slotmaschin’ą. Vargu ar Kristus tai toleruotų.

Bet svarbu kita. Rasa pasakė, jog įspūdis parodoje yra lygiavertis patirtam garsiausiuose pasaulio meno muziejuose. Tai ir suintrigavo. Jei ši žinutė ir jums bus pasirodys priimtina, tikėtina,  jūs išsivaduosite nuo seklių minčių, jei  tokios aplanko,  ir jūsų kasdienybė  taps visavertė.

Daugelis paveikslų, eksponuojamų parodoje, priklauso žinomiems arba garsiems, turtingiems arba labai turtingiems tautiečiams. Jie maloniai paskolino šiuos kūrinius, kad jais galėtų gėrėtis visi, norintys akumuluoti dvasinio adrenalino ne vienai dienai.

Gerų įspūdžių linki tinklapio adminai: dzilbus&juodo. Dar jūsų laukia 1 minutės trukmės filmas

 

hd_icoŠarūnas Sauka. 2016 || Garažų Klipai Pristato 2016 || Trukmė 00:01:00

4 komentarai “Sauka

Pridėti Jūsų

 1. Na ir duoda DZILBUS ANT JUODO – “Lietuvoje yra daugybe ivairaus lygio dazytoju..“ Ir cia apie Lietuvos ir Alytaus dailininkus ?..
  Ar pabludai, Dzilbau, is to mandrumo efektingai pasirodyt, kad “varai“ tokias nesamones, gedingas ir sau ir visiems alytiskiams, gal uzsidaryk kuriam laikui ir gerai issivalyk. Ir skirk pagaliau – kur seimyninis, kur visuomeninis puslapis, nevinguriuok kaip,.. Uztenka, zinom, pazistam ir priimam tave toki jau seniai seniai…
  Gausi nuo Laimutes, aisi bulbiu rusin perrinkinec…
  geralink – AlvydasAJ

  Patinka

 2. Ačiū, Alvydai už reakciją. Tik niekada nesimeldžiau pilkoms vidutinybėms, todėl ir žodžių nevynioju į nosinę. O tinklapis asmeninis ar visuomeninis. Koks čia atradimas? Jis visų mūsų, tik rašyk. Kada jis buvo kitoks? Pavyzdžiui, manau, būtų įdomu apie senųjų ir šiuolaikinių muzikos artistų sąmbūrį TV, kur ir pats dalyvavai. Gal dar kas. Tik rašyk ir visi rašykite. Gaila Rasos Petkevičienės nėra. Tie geriausi ne laiku išeina, o dilgėlėse sėdintys kvaksi kažką. Nu ainu bulvių lupt.
  Linkėjimai Sauliukui. Va čia vaikis nepilkas. Toks nebus nei kūrikas, nei dažytojas. Pamatysi.

  Patinka

 3. …na ir vėl tu kaip koks rasistas – ‘dilgėlėse sėdintys kvaksi kažką“
  Tave reikėtų lupt, kaip… Gausi gausi nuo Laimutės…

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑